Şaşırtan Değişiklik! Instagram Baştan Aşağı Yenilendi!

Popüler fotoğraf paylaşım platformu İnstagram yenilendi. Sil baştan yenilenen uygulama hem ios hem android telefonlar için güncellendi. Logonun değişmesi ise kullanıcılar açısından büyük sürpriz oldu. İşte Instagram’ın yeni simgesi ve tasarımı.

İnstagram logosundan, tasarımına kadar baştan aşağı yenilendi. Bir süredir test aşamasında olan yeni sürüm bugün itibariyle devreye girdi. Instagram’ın yeni arayüzü tam anlamıyla değişti.

1462977231428

Fotoğraflara odaklanarak bütün vurguyu onlara yöneltmek isteyen Instagram, bu hedefini gerçekleştirdi. Bu radikal değişiklik ile Instagram’ın bugüne kadar yaptığı en büyük yenilik.

Yeni tasarımda uygulamanın içindeki renk yapısı siyah beyaz oldu ve paylaşımlar daha dikkat çekici ve belirgin hale getirildi.

Bildirimlerin rengi ise turuncudan kırmızıya döndü. Ana sayfa, arama, kamera, etkinlik ve profil butonlarının da değiştirildiği göze çarpıyor.

1462977241147

İşte yenile logo

Güncelleme ile birlikte Instagram’ın fenomen hale gelen logosu da artık tedavülden kalktı.

Eski logonun yerine gökkuşağına benzer bir logo geldi.

4 yıl önce Facebook’un satın aldığı Instagram’ın bugün itibari ile 400 milyon kullanıcısı var ve Instagram’da günde 80 milyon adet fotoğraf ve video paylaşılıyor.

1462977241147

Instagram uygulaması başta olmak üzere Layout, Boomerang veHyperlapse uygulamalarının simgeleri ve tasarımları da değişti. Yeni Instagram tasarımı yumuşak renkleri ile ön plana çıkıyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir