Sarımsaklı Şampuan Faydalı mı?

Sarımsaklı şampuan faydalı mı? Bin bir derde deva olan sarımsak şimdi de şampuanlarda… Kepekli saçlardan kurtulmak, saçların dolgun görünmesi, sağlıklı saçlara sahip olmak ve hücrelerini canlı tutmak isteyenler sarımsaklı şampuan kullanıyorlar. Peki mikrobiyolojik açıdan sarımsaklı şampuan faydalı mı?

Sarımsak şampuanı neden kullanılmalı?


Hava kirliliği, stres ve kimyasal ilaçlar, saçların yıpranması ve dökülmesine sebep olur. Dermatolojik hastalıklar, hormonal rahatsızlıklar ve bunun gibi olumsuz etkenlerden kurtulmak için sarımsak şampuanı kullanabilirsiniz. Çünkü saç hücrelerinin güçlenmesi için çok güçlü bir etkiye sahiptir. Kalsiyum, C vitamini, bakır ve demir mineralleri ile saça şifa ve güzellik katan sarımsak şampuanına aktarlar ve eczaneler kanalıyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Sarımsaklı şampuan içindeki yağlar ve vitaminler sayesinde saçın ve saç derisinin güçlenmesini sağlar.

Sarımsak şampuanlardaki ekstra vitaminler de saç için oldukça yararlı. Saçların sağlıklı uzaması ve beslenmesi için sarımsaklı şampuanlar kullanılıyor.

Sarımsaklı Şampuanların Saçlara Faydaları Neler?

Saç köklerini güçlendirmek için, saç yapısını onarmak için, yıpranmış saçları düzeltmek için ve saç dökülmeleri için sarımsak kullanılır. Saç kıranı önlemek için de sarımsak şampuan etkilidir. Eğer sarımsağa karşı herhangi bir alerjiniz bulunmuyorsa sarımsak şampuanları denemelisiniz. Ve sonuçlarını görmelisiniz.

Kokusuzdur

Sarımsaklı şampuanlar kokusuz ve doğal içerikli olduğundan rahatlıkla tercih edilebilir.

Saçlarınızı Onarır

Saçınızın sağlıklı olması için kullandığınız bazı bakım ürünleri kimyasal etkileri sebebi ile saçınıza zarar verebilir. Saçlarınızda dökülmelere ve saç derisinin zayıflamasına sebep olur. Böyle durumlarda sürekli bir dökülme yaşıyorsanız sarımsaklı şampuanı deneyebilirsiniz.

Diğer Şampuanlardan Farklıdır

Sarımsak şampuanlarının diğer kullandığınız şampuanlardan farkı olan tarafı sağlıklı ve saça fayda sağlamasıdır. Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Saçınıza sürün ve masaj yöntemiyle saçlarınıza birkaç dakika friksiyon yaparak etki görmesini sağlayın. Ardından bol su ile saçlarınızı yıkayın.

Sarımsak şampuanlarının içeriği

Genelde sarımsak yağı, ısırgan otu, avokado yağı, çinko ve zeytinyağı bulunur. Bunların hepsinin saça ne kadar faydalı olduğunu bilmeyen yok. Hepsi sarımsak şampuanlarında birleştiğinde etkisi daha da artıyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir