Samsung Elektrikli Araç Üretecek!

Güney Kore’nin teknoloji devi Samsung elektrikli araba üretecek. Samsung, Çin menşeili elektrikli araba üreticisi BYD’yi 450 milyon dolara satın aldı.

Elektrikli araba üretimi ve kullanımı hızlıca yaygınlaşmaya devam ediyor. Birçok teknoloji şirketi de bu alanda yatırım yapıyor. Hem çevre dostu, hem yakıt tasarrufu yapan hem de fosil yakıt tüketen arabalardan daha masrafsız olan elektrikli arabaların sadece birkaç yıl sonra tam anlamıyla hayatımıza gireceği tahmin ediliyor.

Elektrikli arabalar için çeşitli parçalar üreten Samsung kendisi araba üretimi yapmıyordu. Ancak Apple ve Google gibi büyük rakiplerinin elektrikli araba üretiminde faaliyetlerine başlamasıyla Samsung da bir adım attı.

Özellikle hibrit araçlar konusunda başarılı olan Çinli elektrikli araba üreticisi BYD,Samsung tarafından 450 milyon dolara satın alındı. Günümüzdeki elektrikli araba teknolojilerinden bir yana daha ileri teknolojiler konusunda da geliştirmelerini sürdüren şirket artık Samsung bünyesi altında hizmet verecek.

Zaten pazarda kuvvetli bir oyuncu olan BYD’nin Samsung bünyesine katılmasıyla elektrikli araba piyasasının birkaç yıl sonra Apple, Tesla, Google ve BYD (Samsung) arasındaki rekabet ağırlıklı ilerleyeceği öngörülüyor.

Samsung Elektrikli Araç Üretecek!

Elektrikli otomobil, elektrik enerjisi ile çalışan otomobillere verilen isimdir. Elektrikli otomobillerin , otomotiv endüstrisinde ileride önemli bir etkisinin olacağı düşünülmektedir. Bu türdeki arabaların yakıt tasarrfu yanında şehir kirliliğini düşüreceği ve karbon emisyonunu azaltacağı sanılmaktadır. Karbondioksit emisyonunun azalma derecesi elektrik üretimine bağlı olup %30’luk bir azalma beklenmektedir.

Elektrikli otomobil bir veya daha fazla elektrik motoru kullanarak, bataryalardan ve diğer enerji depolama cihazlarında depoladığı elektriği kullanarak sürülen otomobildir . Elektrik motorları ani tork verir, güçlü ve dengeli hızlanma sağlar.

Elektrikli otomobiller 19. yüzyılın sonlarında ve 20.yy’ın başlarında oldukça revaçtaydı, fakat içten yanmalı motor teknolojisindeki ilerlemeler ve petrol kullanan araçların ucuz olarak toplu üretimi elektrikli araçların sonunu getirdi. 1970 ve 1980’lerdeki enerji krizleri elektrikli otomobillere kısa süreli bir ilgi oluşturdu, fakat günümüzdeki gibi büyük kitlesel bir pazara ulaşılamamıştı. 2000’li yılların ortalarından beri batarya ve güç yönetimi teknolojilerindeki ilerlemeler, değişken petrol fiyatlarının sebep olduğu endişeler ve sera gazı azaltma gereksinimi elektrikli otomobilleri yeniden gündeme getirdi.

2012 Aralık itibariyle, bazı ülkelerde bulunan seri üretim modelleri şunlardır: Tesla Roadster, REVAi, Buddy, Mitsubishi i MiEV, Nissan Leaf, Smart ED, Wheego Whiplife, Mia Electric, BYD e6, Bollare Bluecar, Renault Fluence Z.E., Ford Focus Electric, BMW ActiveE, Coda, Tesla Models, and Honda Fit EV ve Renault Zoe’dir.2012 Aralık’da en çok satan elektrikli araç tüm dünyada 46,000 satan Nissan Leaf’di, Mitsubishi iMiEV tüm dünyada 18,000 adet sattı, Peugeot iOn yeni adıyla Citroen C-Zero Avrupa marketinde 6,500 adet satıldı.

Elektrikli otomobiller içten yanmalı motorlu araçlarla karşılaştırıldığında bazı avantajlara sahiptir; bunlar yerel hava kirliliğini azaltır, petrol ve petrol ithali yapılan ülkelere bağımlılığı azaltır. Ayrıca birçok gelişmekte olan ülke için ve özellikle Afrika’daki fakir ülkeler için yüksek petrol fiyatları ülkelerin ödemeler dengeleri üzerine ters bir etkiye sahiptir; onların ekonomik gelişmelerini engellemektedir.

Potansiyel faydalarına rağmen, elektrikli otomobillerin geniş ölçüde benimsenmemesinin bazı sebepleri engel ve sınırlamalar ile karşılaşmalarıdır. 2010 itibariyle elektrikli arabalar lityum-iyon bataryaların ek masrafları sebebiyle, sıradan bir içten yanmalı motorlu araca ve hibrit elektrikli araçlara göre önemli ölçüde daha pahalıdır. Bununla birlikte batarya fiyatları toplu üretim ile azalmaktadır ve daha da azalması beklenmektedir. Elektrikli arabaların yaygınlaşmasını engelleyen diğer faktörler; özel veya kamuya ait bir girişim olarak şarj istasyonlarının eksikliği ve kısıtlı menzil sebebiyle sürücülerin hedeflerine varamadan bataryalarının tükenip yolda kalacakları şeklindeki endişeleridir. Bazı hükümetler var olan engelleri aşmak için politikalar geliştirmekte, ekonomik teşvik paketleri sunmaktalar. Böylece elektrikli otomobillerin satışını artırmak için, elektrikli araç ve batarya teknolojisindeki gelişmeleri desteklemektedirler. ABD elektrikli arabalar ve bataryalar için 2.4 milyar dolarlık bir ödenek ayırdı. Çin sınırları içindeki elektrikli araba endüstrisini geliştirmek için 15 milyar dolar sağlayacağını açıkladı. Çeşitli ulusal ve yerel hükümetler vergileri azaltarak, çeşitli destekler sağlayarak elektrikli arabaların ve diğer şarj edilen hibrit araçların satın alma fiyatlarını azaltmaktadır.

Samsung Elektrikli Araç Üretecek! Özet Bilgiler

  • Samsung elektrikli araç üretecek ! Bilim ve Teknoloji 22 Temmuz 2016 Admin.  Elektrikli arabalar için çeşitli parçalar üretenSamsung kendisi araba üretimi yapmıyordu.
  • Samsung elektrikli araç üretecek ! By admin . Tem 24, 2016.  Güney Koreli teknoloji devi Samsung , Çin menşeili elektrikli araba üreticisi BYD’yi 450 milyon dolara satın aldı.
  • Teknoloji devi Samsung elektrik araç üretimine giriyor.  Samsung ’un, BYD fabrikasını nitelikli işçiler ile donatıp kısa zamanda elektrikli araç üretimi yapacağı tahmin ediliyor.
  • Samsung elektrikli araba üretecek Teknoloji devi Samsung elektrikli araç üretmek için kolları sıvadı.  Bildiğiniz gibi elektrikli arabalar bir hayli artmaya başladı.
  • Tesla'nın yeni '2170' model elektrikli araç bataryalarına rakip olarak, Samsung SDI firması da 600 kilometre menzilli yeni nesil bataryasını duyurdu.
  • Güney Koreli teknoloji devi Samsung , Çin menşeili elektrikli araba üreticisi BYD'yi 450 milyon dolara satın aldı.
  • Samsung elektrikli araç üretecek .
  • Samsung elektrikli araç üretecek ! Bir Cevap Yazın. Güney Koreli devi , Çin menşeili elektrikli üreticisi BYD'yi 450 milyon dolara satın aldı.
  • Teknoloji devi Samsung , Apple ve Google gibi elektrikli araç üretmek için çalışmalar yapan rakipleri karşısında boş durmadı ve Çin merkezli araba üreticisi BYD'yi satın aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir