Sadece Amerika Kıtası’nda Bulabileceğiniz 5 Doğal Güzellik


Amerika çağımızın en güçlü ülkelerinden. Ekonomisi karşılaştırma bile yapılamaz. Karşılıksız para basabilen tek ülkedir. Fırsatlar ülkesidir aynı zamanda. Çok uluslu bir yapıya sahiptir. Kuzey Avrupa dilleri dahil olmak üzere birçok dil konuşulunur. Teknoloji onu takip etmektedir. Dünyanın en büyük şirketlerini bünyesinde barındırır. Bu şirketler zaman zaman sıralamada yer değiştirse de ilk 5 şirket genellikle Amerikan şirketleridir. Ülkemizde en çok yatırımcı yine bu kıtadan gelmektedir. İngilizcenin uluslararası bir dil olmasını Amerika sağlamıştır. İngilizce tercüme istekleri bu sebepten dolayı aşmıştır. www.hedeftercume.com tüm dillerde tercüme isteklerinize cevap verir.

Amerikanın ünlü olduğu birçok şey vardır şehirlerinin her biri kendine özel dizayn edilmiştir. Tarihi eserlere pek rastlanmasa da kendi yaptıkları mimari eserlerle fark yaratmayı başarmışlardır. Bunların yanı sıra doğal güzellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. Amerika da bir çok park koruma altına alınmıştır. Milli parklar konusunda tüm ülkeler arasında başı çeker.

İste size Amerikanın doğal güzelliklerinden en bilindik 5 tanesi.

1-Yosemite Ulusal Parkı

Kaliforniya eyaletindedir. her yıl 3,5 milyondan fazla insanın ziyaret ettiği bilinmektedir. Bir bilgisayar ortamında eşsiz bir doğa yaratmak isteseniz ulaşabileceğiniz en iyi standart Yosemite Milli Parkı’dır. Aynı zamanda Unesco tarafından dünya mirasları listesindedir. Yosemite Milli Parkı’nda irili ufaklı onlarca şelale bulunmaktadır. Özellikle dağcılar için önemli bir kamp alanıdır. Tenaya Mirror gibi birbirinden güzel göllere sahiptir.

2-Niagara Şelalesi

Dünyanın en çok su barındıran ve en uzun şelalesidir. Amerika ve Kanada sınırları içinde bulunur aynı zamanda bu iki ülke arasında Rainbow köprüsü ile geçiş yapılabilmektedir. Her yıl yaklaşık 20 milyon turist bu eşsiz manzaranın tadını çıkarmaya gelir. Aynı zamanda Nicola Tesla’nın kurduğu Hidroelektrik Santralleri sayesinde hem Kanada hem Amerika bu şelaleden elektrik elde etmektedir.

3-Sekoya Ulusal Parkı

4,321 Rakımlı Amerikanın en yüksek dağı olan Whitney Dağı bu ulusal parkın içinde bulunmaktadır. Adını parkın içindeki Sekoya ağaçlarından almıştır.Sekoya ağaçları Dünyanın en yaşlı ağaçlarından. Bu parkı mistik bir hale getirmekte ve her yıl 1 milyon turisti buraya çekmekte.

4-Grand Canyon

Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan bir diğer doğa harikası. Arizona eyaletinin en önemli simgelerinden. Dünyanın kaç yıl önce oluştuğu ve geçirdiği evreler hakkında detaylı bilgileri kaya katmanları sayesinde öğrenebilmekteyiz. Bölgede Amerikan dilleri konuşulmaktadır.

5-Yellowstone Ulusal Parkı

Dünyanın ve Amerikanın bilinen en eski ulusal parkıdır. Gayzerleri ile ünlüdür. 3 eyaletin sınırları içinde bulunur. Bembeyaz travertenleri ve renk cümbüşü içinde yaban hayatının buluştuğu yer.


Sadece Amerika Kıtası’nda Bulabileceğiniz 5 Doğal Güzellik (Ek Bilgiler)

Sadece Amerika Kıtası’nda Bulabileceğiniz 5 Doğal Güzellik amerika’nın doğal kaynakları, amerika’nın doğal güzellikleri, amerikanın tarihi yerleri, amerikanın meşhur yemekleri, amerikanın meşhur şeyleri, amerika’nın kültürel özellikleri, amerikanın gezilecek yerleri, yellowstone ulusal parkı

  • Amerika çağımızın en güçlü ülkelerinden.  de ilk 5 şirket genellikle Amerikan Sadece Amerika Kıtası ’ nda Bulabileceğiniz 5 Doğal Güzellik yazısının kaynağı : Böylesi Yok!
  • Fotoğrafta gizli bir telefon var. Dikkatli bakın! İlk anda kimler bulacak merak ediyorum.  Sadece Amerika Kıtası ’ nda Bulabileceğiniz 5 Doğal Güzellik .
  • Kreatin Nedir, Ne İşe Yarar, Vücudumuza Faydaları ve Zararları Nelerdir, Hangi Besinlerde Kreatin Bulunur ?  Sadece Amerika Kıtası ’ nda Bulabileceğiniz 5 Doğal Güzellik .
  • Kaynak: 29 Surreal Places In America You Need To Visit Before You Die. Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir.
  • Niagara Şelalesi, New York Kuzey Amerika kıtasının en güçlü şelalesi olan Niagara   gplus. . Amerika ‘nın doğal güzelliklerine hayran kalacaksınız
  • Yeni Dünya, Amerika kıtasının Latin dilleri konuşulan Orta ve Güney Kısmı ve Karayipler; yani Latin Amerika , doğal güzellikleri , kültürü ve sıcak kanlı.
  • dolu dünyamızı öğrenmeniz için sizlere tavsiyemdir okuyun Sadece Amerika Kıtası ’ nda Bulabileceğiniz 5 Doğal Güzellik boylesiyok ceginiz 5 dogal guzellik /.
  • Yeni Dünya, Amerika kıtasının Latin dilleri konuşulan orta ve güney kısmı ve Karayipler; yani Latin Amerika , doğal güzellikleri , kültürü ve sıcak kanlı insanlarıyla dünyanın her
  • Milyonlarca yıldır süregelen kimsayal olaylardan meydana gelmiş doğal bir güzellik .  İki kıtanın buluşma noktası.  Hamamı, bugün Küçük Saat Meydanı’ nda bulunur .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir