Saçta Oluşan Kepeği Engellemenin 9 Bitkisel Yolu

Saçta oluşan kepeği engellemenin 9 bitkisel yolunu sizler için yazdık. Evde kendi yöntemlerinizle veya bitkisel ve doğal yöntemlerle saç kepeklerinizden kurtulmak istiyorsanız yazımız tam size göre. Ayrıca alternatif tıp yöntemiyle saçlardaki kepekten kurtulma yöntemlerini de bulabilirsiniz.

Saçlarınızın Temizliğine Özen Gösterin


Saçlarınızı sık sık yıkamamakla birlikte saç temizliğinize özen göstermelisiniz. Eğer kafanızda ölü hücreler olursa bu kepek oluşumuna sebebiyet verebilir. Uzmanlar;saç şampuanlarındaki fazla kimyasalında kepeğe sebep olabileceğini söylüyor.

Şampuanı Hemen Durulamayın


Kepek önleyici şampuan kullandığınız da şampuan saçınızda en az 5 dk durmalı. Böylece şampuan etkisini gösterebilir.

Saçlarınızı Tarayın


Kepeğini önlemenin etkili yollarından biri de;  banyo yaptıktan sonra saçlarınızı bir fırçayla tarayın.Saç taramak kepeklerin azalmasına yardımcı olacaktır.

Stres ve Stresli Durumlardan Kaçının


Stres kepek oluşumunu tetikleyen en önemli etkenlerden biridir. Stresten ve fast food gibi zararlı gıdalardan uzak durarak kepek oluşumunu önleyebilirsiniz.

Yoğurtla Kepekten Kurtulun


Yoğurt saçtaki kepekten kurtulmak için kullanılabilecek doğal tedavilerden biridir.
Saçınızı yıkayın ve durulayın, saç derinize masaj yaparak yoğurt yedirin.
10-15 dakika başınızda bekletin. Ve saçınızı durulayın.

Doğal Yağlar


Sedir ağacı yağından 7 damla, selvi ve ardış yağından 10’ar damla olmak üzere tüm bu yağları karıştırın.Saç derinize uygulayıp, 1 saat saçınızda tutun.Daha sonra saçınızı şampuanlayıp durulayın. Kepeklerinizin gittiğine şahit olacaksınız.

Zeytinyağı


Saçlarınızı yıkamadan önce saçlarınızı ve saç diplerinizi zeytinyağ ile yağlayın.5-10 dakika saçınızda tutup, saçınızı durulayın.Gece yatmadan bir kez daha saçınıza zeytinyağı uygulayın. Ve streç filmle sarın.Bu yağ başınızda 1 gece kalsın, iyice baş deriniz yağı çeksin.
Bu saçtaki kepekten kurtulmakta etkili bir yöntemdir.

Elma Sirkesi


Elmas sirkesini suyla seyreltin, saçınızı normal yıkadıktan sonra bu sulu sirke karışımını saç dinlerine ve saçlarınıza uygulayın. 10-15 dakika saçınızda tuttuktan sonra saçınızı durulayın.
Saçınız kuruduğunda elma sirkesinin kokusu kaybolacaktır. Haftada 1 bunu uygulayın.

Karbonat


Şampuanınıza 1 tatlı kaşığı karbonat ekleyin, karbonat kepeği yok etmekte etkili bir maddedir.
Şampuansızda kepekten kurulabilirsiniz, 1,5 tatlı kaşığı karbonatı ıslak saç derinize uygulayın ve bir dakika sonra saçınızı iyice durulayın. Karbonatın gücüne gözlerinizle şahitlik edeceksiniz!
Bu uygulamalardan sonra saç deriniz doğal yağını üretmeye başlayacak ve kepeklerinizden kurtulacaksınız.

Saçta Oluşan Kepeği Engellemenin 9 Bitkisel Yolu

Saç, insanda , baş üzerinde kafa derisi ya da saç derisi denen kısımda bulunan kıl kümesine verilen genel ad.

Saç diğer kıl kümelerine göre daha hızlı uzar. Saçın, büyüme hızı ortalama günde 0,3 mm ile 0,4 mm’dir. Her saç kılının büyüme ve duraklama devreleri birbirinden bağımsız olduğu için bir kıl büyürken diğer kıl dökülebilir. ortalama bir erkek saç teli kalınlığı 0,03-0,04 mm dir. Yeni doğan bebeklerde bütün kıllar aynı devrede bulunur. Bu sebeple 2-3 haftalık bebeklerde aniden saç dökülmesi görülür. 6 aydan sonra saçlar yetişkinlerin saç düzenine uyar.

Yaş, ırk, cinsiyet ve hormonların durumuna göre değişik saç şekilleri meydana gelir. Örneğin Afrikalı birinin saçları yaklaşık 3 kat dokudan meydana gelirken ve kıvrılmaya meyilliyken bu oran Uzakdoğulularda 11 kata kadar çıkar ve saçlar düz olma eğilimi gösterirler.

Saçta Oluşan Kepeği Engellemenin 9 Bitkisel Yolu Özet Bilgiler

  • Ana Sayfa Sağlık & Güzellik Saçta Oluşan Kepeği Engellemenin 9 Bitkisel Yolu .  Eğer kafanızda ölü hücreler olursa bu kepek oluşumuna sebebiyet verebilir.
  • Saçta oluşan kepeği engellemenin 9 bitkisel yolunu sizler için yazdık.  5Yoğurtla Kepekten Kurtulun. Fresh yogurt served in a clear glass bowl.
  • Kepekten Kurtulmanın doğal 15 Yolu kepekten kısa sürede kurtulmanızı sağlayacaktır.  Kepek bulaşıcı değildir, ve genelde ciddi bir sorunda değildir.
  • Kepek sorunu için bitkisel çözümler kullanılabilir.  2.) Kepeğe çözüm yolları : Yoğurt.  Aynı zamanda saçların daha hızlı uzamasını sağlar ve saç dökülmesini engeller .
  • Egzama ve sedef rahatsızlığı bulunan kişilerde kepek oluşabilir .  Saçlarını çok sık yada seyrek yıkayanlarda kepek problemi oluşabilir . Kepek Sorununa Bitkisel Önlemler.
  • Bir çalışmada, sadece yüzde 5 çay ağacı yağı içeren şampuanın kepeğin şiddetini önemli oranda azaltmaktadır.  #### ZEYTİNYAĞI. Kepek için bir diğer çözüm de zeytinyağı.
  • Kepek Neden Oluşur ?  Bitkisel ve doğal şampuan kullanmaya çalışın ve yapay kokulu şampuanlar kullanmayın.
  • Peki, saç kepeği neden olur?  saç derinizi temizler, yağlanmasını engeller ve kepeklerin oluşumunu azaltır.  gerekeli vitaminleri alıp kepek oluşmasını engelleyecektir.
  • Kepek Neden Oluşur ?  Kepek İçin Bitkisel Tedaviler.  kepek tedavisi değil ayrıca meydana gelmesini engeller .  saçta kepeklenme çözümü, Saçlarda Kepek Tedavisi.
  • Özellikle kurumuş cilt yapısı ile oluşur .  Kepek için bazı bitkisel ve doğal çözümler uygulanabilir.  Kaşıntıyı hafifletirken saç derisinde olası akne oluşumunu da engeller .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir