Saçlar İçin Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Bayanların çoğu doğal bir aksesuar olan saçlarının parlak ve sağlıklı görünmesini ister. Eğer saçlarınızın sağlıklı bir yapıya kavuşmasını istiyor iseniz kesinlikle doğal yağlar ile saça yapılan maskeleri kullanmanız gerekiyor. Daha etkili bir saç maskesi istiyorsanız sadece badem yağı değil de diğer doğal yağların her birinden eşit miktarda karışım yapıp her hafta düzenli olarak uygulama yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere saçlar için badem yağı nasıl kullanılır? ve adımları hangi aşamalardan oluşuyor? konusunu ele aldık. Badem yağını kullanırken dikkat etmeniz gereken püf noktalar ve daha fazlası için yapmanız gerekenler sırası ile şöyle…

 

Adım 1

Saçınıza süreceğiniz badem yağının miktarını belirlemede saç uzunluğunuz etkili olacaktır. Eğer saçlarınız çok uzun ise 3 yada 4 kaşık madem yağı işinizi görecektir. Daha kısa saçlara sahip iseniz 2 kaşık badem yağı yeterli olacaktır.

Adım 2

Saçınızın uzunluğuna göre belirlediğiniz miktarda olan badem yağını avucunuza dökün. Daha sonra kuru saçlarınıza diplere çok yedirmeden özellikle uç kısımlarına yoğunlaşıp yağı saçınıza sürün.

Adım 3

Badem yağını saçınıza iyice sürdükten sonra parmaklarınız yardımı ile saç derinize yumuşak bir masaj yapın. 10-15 dakika masaj yapıp yağı saçınıza iyice yedirin. Saç derisine masaj yapmak saç köklerini canlandırıp uzamasına neden olmaktadır.

Adım 4

Tüm işlem bittikten sonra saçınıza badem yağının faydalarından iyice yararlanması için bir bone yada streç film yardımı ile kapama yapın. Saçlarınız kapalı olduğunda yağ saçın nemlenmesine ve saç tellerin mineralleri iyice emmesini sağlayacaktır.

Adım 5

Saçınız kapalı halde zamanınızın uygunluğuna göre en az 1 saat bekleyin. Genellikle 1-2 saat bekleme süresi yeterli kabul edilmektedir.

Adım 6

Bekleme süresi bittikten sonra durulama aşamasına geçin. Saçlarınızı durularken çok fazla şampuan ve sıcak su kullanmamaya özen gösterin. Saç durulması için ılık su kafi olacaktır. Eğer ince telli ve çabuk karışan bir saç tipine sahip iseniz saçlarınızın ucuna saç kremi sürüp karışmasını engelleyebilirsiniz.

Adım 7

Son olarak saç kurutma aşamasında kesinlikle ısı yardımı kullanmayınız. Çünkü yüksek ısı saçlara kalıcı zarar veriyor. Badem yağı sürdüğünüz saçın nemini korumasını istiyor iseniz ısı yardımı ile değil de havlu ile fazla suyunu alıp kendi halinde kurumaya bırakın.

Badem yağı, güzellik amacıyla veya ayakkabı koruma amacıyla kullanılan bir tür yağdır . Ayrıca çok tercih edilmemesine karşın ney sazının bakımında da kullanılır. Badem ağacı tohumlarından soğuk sıkma ile elde edilen, soluk sarı renkli, hafif kokulu ve ceviz tadında bir sabit yağdır. Kuru ve çatlak ciltleri çok olumlu etkiler ve pürüzlerini giderir. Ayrıca saç besleyici olup, saç dökülmesini önler. Kabızlık giderici özelliği sahiptir. Kaşları yanan/küsen ya da bir şekilde dökülmüş kişilerin periyodik olarak kaşlarına badem yağı sürmesi çok başarılı sonuçlar verir. Özellikle karın, bel, basen ve kalça kısmında oluşan cilt çatlaklarının giderilmesinde, besleyici, onarıcı, koruyucu, yumuşatıcı ve nemlendirici olarak cilt bakımında badem yağı kullanılmaktadır.

  • Badem yağı saçların daha yumuşak olmasını ve köklerinin daha canlı olmasında oldukça faydalıdır.  Badem Yağı Saç İçin Nasıl Kullanılır . Duş Öncesi Badem Yağı Kullanımı.
  • yağı aynı zamanda fön, saç maşası ve boya gibi yıpratıcıların etkisini azaltmak, saçın daha sağlıklı uzamasını sağlamak içinde kullanılabilir . Badem Yağı ve Saç Bakımı.
  • Badem yağı saçtan cilde bir çok kişisel bakımda kullanılan bir yağdır.  Öğrenmek için badem yağının nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde anlatıldığı konuya bakınız.
  • saçlar için yağ karışımları. Saçlara yağ nasıl sürülür? Saçlar yıpranmış ve hasar görmüşse mutlaka bakım yapılmalıdır.  2.
  • Ana Sayfa Sağlık & Güzellik Saçlar İçin Badem Yağı Nasıl Kullanılır ?  Adım 1. Saçınıza süreceğiniz badem yağının miktarını belirlemede saç uzunluğunuz etkili olacaktır.
  • Yemeklerde kullanılan badem yağı kalp sağlığını koruyucudur.  Badem yağı Avokado ve Bal maskesi.
  • Badem yağını nasıl kullanabileceğiniz hakkında bilgiler içeren yazımızın hepinize faydalı olmasını  Badem yağı saçtan cilde bir çok kişisel bakımda kullanılan bir yağdır.
  • Badem Yağı Nasıl Kullanılır ?  yağında bir çok fayda var bunlardan biriside saçlar için olan yararları Badem yağı , saç ve cilt bakımında kullanılan doğal bir üründür.
  • Badem yağının saça faydaları yazısını inceleyerek badem yağının saç bakımı kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.