Rok Delici Nedir? Rok Kiralama Nasıl Yapılır?

Rok delici nedir? Rok ne demektir? Rok kiralama nasıl yapılır? Hangi rok kiralama firması daha iyidir? Bu ve buna benzer sorular inşaat sektörüyle yakından ilgilenenler, inşaat mühendisliğine ilgi duyanlar veya inşaat teknolojilerini yakından takip edenlerin merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Daha önceki yazılarımızda delme patlatma ve ısı yalıtım sistemleriyle ilgili bilgi vermeye çalışmıştık. Bu yazımızda da yine inşaat sektörünü yakından ilgilendiren bir konuya yani rok kiralama yöntem ve tekniklerine değinmeye çalışacağız. İyi okumalar!

Rok Nedir?

Rok kiralama deyince öncelikli olarak “rok” kelimesinin ne manaya geldiğini bilmekte fayda var. Rok İngilizcedeki rock kelimesinden gelmektedir ve Türkçede kaya ya da kayaç anlamlarına gelmektedir. Yani bizim inşaat sektöründeki “rok”un satranç oyunundaki rok ile uzaktan yakından herhangi bir akrabalığı bulunmamaktadır.

Rok Delici Nedir, Hangi Alanlarda Kullanılır?

Rok delici (rock drill) adından da anlaşılacağı üzere inşaat sektöründe kaya delme, kayaç delme anlamlarında kullanılmaktadır. Rok delme işlemi özel rok delici makineler sayesinde gerçekleştirilir ve bu makineler sayesinde gerekli işlemler yapılır. Rok delme işlemleri taş ocaklarından açık işletmeli maden ocaklarına; köprü, baraj ve HES projelerinden karayolu, sanat yapıları ve yol şantiyelerine; tünel ağzı ve baca inşaatlarından sulama kanalı ve doğal gaz boru hattı projelerine; sismik araştırmalardan ankraj ve genel dekapaj işlerine kadar birçok alanda kullanılmaktadır.

Rok Kiralama Nasıl Yapılır?

Delme patlatma işlemlerinin önemli bir parçasını oluşturan rok delici makinelere tüm inşaat firmalarının sahip olması mümkün değildir. Bu nedenle rok delici makinelere sahip olan firmaların kiralama yoluna giderek rok kiralama sistemini geliştirdiği bilinmektedir. Bu alanda belli başlı rok kiralama makineleri kullanılarak kiralama yapılmakta ve inşaat sektöründe hizmet veren firmalara bu şekilde destek sağlanmaktadır. Rok delici makinelerin özelliklerine göre ve hizmet yılına göre tercih edilip kiralanması daha mantıklıdır. Kiralık rok için makine yaşı, işlevsel özellikleri ve kaç defa kiralanıp kullanıldığı gibi ince ayrımlar oldukça önem arz etmektedir. Bu nedenle rok kiralama yaparken kiralama yapacağınız firmanın mesleki tecrübesinin yanı sıra bu alandaki uzmanlık ve yetkinlik derecesine de bakmanızda fayda var.

Rok Delici Nedir? Rok Kiralama Nasıl Yapılır?

Hard Rock, kökenleri 1960 başları garaj rock’ı ve psychedelic rock ‘a dayanan bir rock and roll tarzıdır. Elektro gitar , bas gitar ve davulların sert şekilde kullanılması tipik özelliğidir. Hard rock terimi, genellikle punk rock , grunge , ve alternatif metal gibi pop rock radyo müziklerinden daha sert olan rock tarzlarını tek bir çatı altında toplayan ana kategorilerdendir.Ayrıca Rock, Blues’dan türemiş bir müzik türüdür. Günümüzde rock müziğin en çok dinlenen türlerinden birisidir.

Rok Delici Nedir? Rok Kiralama Nasıl Yapılır? Özet Bilgiler

  • Rok Kiralama Nasıl Yapılır ? Delme patlatma işlemlerinin önemli bir parçasını oluşturan rok delici makinelere tüm inşaat firmalarının sahip olması mümkün değildir.
  • Rok Kiralama Nasıl Yapılır ? Writtern by TNT insaat.  Rok delme işlemi özel rok delici makineler sayesinde gerçekleştirilir ve bu makineler sayesinde gerekli işlemler yapılır .
  • Boylesi Yok! En iyisi hangisi? en ucuzu ya da en güzeli? nasıl olmalı? Nedir?  rok kiralama . Ağu 29th, 2016. Uygulamada aç.
  • intteknoloji /index.html. Cinsel İstek Artırıcı Ereksiyon Sağlayıcı ve Geciktirici Cinsel İlaç sertleşmeye doğal takviye · bitkisel cinsel ürünler.
  • • Tokilerde Bina Temeli, Yol ve Otoparkların Delme ve Patlatmalarının Yapılması .  • Günlük Kiralama .  Delici Rok İletişim Bilgileri. 1324. Cad. 1331.
  • Kaya Delici makinalarımız türkiyenin her bölgesine kiralama yapılır .  Kiralık delici tamrok rok tel:05324686770. Rock rokdel 21 Aralık 2015.
  • Rokel Delici İş Makinaları. Firmamız 2008 yılında iş makinesi kiralama ve delme patlatma alanında hizmet vermek için kurulmuştur. Bu alanda çalışmalarına devam etmektedir.
  • Kiralik Rock Rok Rok Delici Kiralama . Her Türlü Projede Kullanılmak Üzere Kiralanır . operatör Dahil Türkiye Geneline metre Günlük Ve Aylık Olarak Kiraya Verilir.
  • Maden Kazıcı, Delici Kiralık . İstanbul. Kaya Delici rock frukowa / everdigm 2014.  İzmir Karşıyaka Karşıyaka. Delici rok junjın 2016.

Rok Delici Nedir? Rok Kiralama Nasıl Yapılır?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir