Reza Zarrab’ın Tutuklanması Sosyal Medyayı Salladı!

İran asıllı işadamı Reza Zarrab ABD’de tutuklandı. Bu haber Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Zarrab’ın tutuklanması ile Sosyal medya da sallandı. Zarrab’ın tutuklandığını duyan, kullanıcıların caps’leri ve esprileri ardı ardına geldi.


Ebru Gündeş ile evli olan işadamı Reza Zarrab, ABD’yi dolandırmaktan tutuklandı.

Türkiye’de 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarında tutuklanan, ancak daha sonra serbest bırakılan Reza Zarrab, ABD’nin Miami kentinde ABD’yi dolandırmak, bankacılık sahtekârlığı ve karapara aklama suçlamalarından tutuklandı. Gece yarısı duyulan haber sosyal medyada geniş yer buldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2013 yılında, Reza Zarrab’ı ülkeye katkısı olan, hayır işlerine giren biri olarak değerlendirmişti.

Reza Zarrab’ın tutuklanması sosyal medya gündemini bi hayli hareketlendirdi. Binlerce kullanıcı attığı tweetler ile Zarrab’ın tutuklanmasını konuşuyor.

https://twitter.com/sollcephe/status/712152640180723716

Esprilerin büyük çoğunluğunda “17-25 Aralık” göndermesi yapılırken, Zarrab’ın eşi Ebru Gündeş’e de atıfta bulundular.

Fox Tv’de Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya tutuklama haberini Ebru Gündeş’in “Gönlümün Efendisi” şarkısı ile duyurdu.


Zarrab’ı tutuklayan ABD’li savcı Preet Bharara’nın Hint asıllı olması da esprilerin odağında yer aldı.

İşte Reza Zarrab’ın tutuklanmasının ardından sosyal medyada atılan ve en dikkat çeken tweetler;

https://twitter.com/yilmazhalil/status/712060977018228736Rıza Sarraf , Türkiye ‘de faaliyet gösteren iş adamıdır . Azerbaycan , İran ve Türkiye vatandaşlıklarına sahiptir. Türkiye’de faaliyet gösteren Royal Holding’in sahibidir.

Hakkında rüşvetten kara para aklamaya kadar çeşitli iddialar olan Zarrab, 17 Aralık soruşturması ’nda kilit isim olarak gözaltına alınmış, 70 gün tutuklu kaldıktan sonra suç vasfının değişme ihtimali doğduğu gerekçesiyle tahliye edilmiştir.

19 Mart 2016’da Amerika Birleşik Devletleri’nin Miami kentinde banka dolandırıcılığı ve kara para aklamanın yanı sıra ABD’nin İran’a yönelik ambargosunu delmek suçlamaları ile göz altına alınmış, ardından mahkeme tarafından 75 yıla kadar hapis istemiyle tutuklanmıştır.

  • İran asıllı işadamı Reza Zarrab ABD’de tutuklandı . Bu haber Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Zarrab ’ ın tutuklanması ile Sosyal medya da sallandı .
  • Reza Zarrab ' ın ABD'de tutuklanması sonrası CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin attığı tweet sosyal medyayı salladı .
  • Reza Zarrab 'ı tutuklayıp 75 yıl hapis cezasına çarptırılmasını isteyen Savcı Bhrara  Sosyal Medyayı Sallayan Dünyanın En güzel Matematik Öğretmeninin 22 Fotoğrafı.
  • ANA SAYFA / GÜNDEM/ Reza Zarrab ’ ın Tutuklanması Üzerine Sosyal Medyadan Gelen 21 Mizah Dolu Tepki.  İşte dün akşam olanlara sosyal medyadan gelen tepkiler.
  • Cumartesi günü gözaltına alındığı ortaya çıkan bizim yeni haberdar olduğumuz Reza Zarrab ' ın tutuklanma olayı sosyal medyayı salladı . İşte O paylaşımlar.
  • Yaşar Tüzün, Reza Zarrab 'In tutuklanması ile ilgili ne dedi?  Zarrab ' ın tutuklanma haberi, bir birinden ilginç espriler ve mesajlar sosyal medya salladı .
  • 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet soruşturmasının ünlü ismi Reza Zarrab ' ın tutuklanarak Miami  SOSYAL MEDYA . 0likes facebook 0tweets twitter 4+1's google+ 0shares linkedin.
  • Reza Zarrab (Rıza Sarraf) ABD'de tutuklandı , sosyal medyada mizah seli oluştu.  arap baharında eline amerikan bayrağını alıp "özgürlük" diye sallayan başı örtülü kadınlar geldi.
  • Reza Zarrab ' ın tutuklanarak Miami Cezaevi'ne konulmasının ardından kendisine mesaj göndermek isteyenler için ' Reza ' ya Mektup' adlı bir web sitesi kuruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir