Reza Zarrab Davasında Yeni Gelişme!

Reza Zarrab ABD’de bir kez daha hakim karşısına çıktı. Mahkeme Zarrab davasını erteledi. Reza Zarrab’ın New York’ta görülen davasının bir sonraki duruşması 6 Eylül’de yapılacak.

Amerika’da tutuklu bulunan Reza Zarrab’ın davasında yeni gelişmeler yaşanıyor.

 

İran asıllı Türk vatandaşı Reza Zarrab, ABD’de kara para aklama, dolandırıcılık ve İran’a uygulanan yaptırımları delme suçlamaları ile tutuklu olarak yargılanıyor.

 

Reza Zarrab’ın kefalet talebi mahkeme tarafından reddedilmişti. Hakim duruşma tarihini 20 Haziran olarak açıklamıştı.

 

Zarrab ve avukatı New York’taki duruşmaya katıldı. Ancak mahkeme heyeti duruşma tarihini erteledi. Türkiye saatiyle 16.00’da başlayan duruşma 10 dakika sürdü. Davanın 6 Eylül’e ertelenmesi kararı çıktı.

 

Davaya bakan Yargıç Richard Berman, Zarrab’ın avukatı Benjamin Brafman aracılığıyla yaptığı kefaletle serbest kalma başvurusunu; Türkiye, İran ve Makedonya pasaportları bulunan Zarrab’ın kefaletle serbest bırakılması durumunda kaçma riski bulunduğu gerekçesiyle geri çevirmişti.

 

New York’taki Metropolitan Cezaevi’nde tutuklu bulunan ve hakkında 75 yıl hapis cezası istenen işadamı Zarrab’ın, 16 Haziran’da görülmesi gereken duruşması, iddianameyi hazırlayan New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara’nın iş seyahatlerinin yoğunluğu gerekçesiyle 20 Haziran tarihine ertelenmişti.

Rıza Sarraf , Türkiye ‘de faaliyet gösteren iş adamıdır . Azerbaycan , İran ve Türkiye vatandaşlıklarına sahiptir. Türkiye’de faaliyet gösteren Royal Holding’in sahibidir.

Hakkında rüşvetten kara para aklamaya kadar çeşitli iddialar olan Zarrab, 17 Aralık soruşturması ’nda kilit isim olarak gözaltına alınmış, 70 gün tutuklu kaldıktan sonra suç vasfının değişme ihtimali doğduğu gerekçesiyle tahliye edilmiştir.

19 Mart 2016’da Amerika Birleşik Devletleri’nin Miami kentinde banka dolandırıcılığı ve kara para aklamanın yanı sıra ABD’nin İran’a yönelik ambargosunu delmek suçlamaları ile göz altına alınmış, ardından mahkeme tarafından 75 yıla kadar hapis istemiyle tutuklanmıştır.

  • İranlı işadamı Reza Zarrab 'ın New York'ta devam eden duruşmasında önemli gelişmeler yaşandı.  Rıza Sarraf davasında avukat krizi. '17 Aralık' resmen ABD'deki davaya girdi.
  • İranlı işadamı Reza Zarrab 'ın New York'ta devam eden duruşmasında önemli gelişmeler yaşandı. Zarrab , suçsuz olduğunu ifade ederken duruşma Ağustos ayına ertelendi.
  • Mahkeme hakimi Richard Berman’ın tarafsızlığını yitirdiği gerekçesiyle davadan çekilmesini talep eden Reza Zarrab ’a savcı Preet Bharara’dan yanıt geldi.
  • Yolsuzluk ve rüşvet suçlarıyla ABD'de yargılanan Reza Zarrab 'ın duruşması 1,5 saat süreyle ertelendi.  Zarrab ve Gündeş davasında flaş gelişme .
  • Yeni Akit Bildirimler.  Bu haber 10 kez okundu. Reza Zarrab 'ın New York'ta devam eden davasında bugün savcı Preet Bharara'nın talebi görüşüldü.
  • Neler olup bittiğini öğren. Her konudaki en yeni sohbetleri anında gör.  yeni gelişme . hobihaber /genel/ reza zarrab davasinda yeni gelisme h8924.
  • Reza Zarrab davasında yeni gelişme . 16 Şubat 2017, 09:04 0 Yorum. 2.1B Beğeni.
  • İranlı iş adamı Reza Zarrab 'ın New York'ta devam eden duruşması bugün görüldü. Duruşma Ağustos ayına ertelendi.
  • New York'ta tutuklu olarak yargılanan Reza Zarrab , avukatları  Yaşanan gelişmelerin ardından Yargıç Berman, 6 Eylül'de görülecek davanın iptal edildiğini açıkladı.
  • semtinde Metropolitan Cezaevi'nde tutuklu bulunan Reza Zarrab , 6 Eylül'de yeniden yargıç karşısına çıkartılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir