Resimdeki Kaplanı Bulabildiniz mi?

 

Fotoğraflara gizlenmiş hayvanları görecek misiniz? Görmek ile bakmak arasında fark vardır. Bazen bir fotoğrafa dakikalarca bakarsınız ama resimdeki ayrıntıyı göremezsiniz. İşte tam da bu şekildeki resimleri sizlerle paylaşıyoruz.

Kedi nerede?

Sağ alt köşeye dikkat!

Yavru Kaplan nerede?

Sağ alt köşede ne kadar da tatlı değil mi?

Arkadaki hayvanı görüyor musunuz?

Ayrıntı Önemli!

Bu biraz kolay!

Otlara dikkat!


 

Kaplan , kedigiller familyasından etçil bir memeli hayvan türü ve büyük kediler ailesinin dört üyesinden biri süper yırtıcıdır . Hint alt-kıtası dünyada yaşayan vahşi kaplanların %80’ine ev sahipliği yapmaktadır. Kuzeyde Sibirya , güneyde Hindistan ile Malakka yarımadası arasındaki bölgelerde bulunur. Günümüzde sadece 5 alttür bulunmaktadır.

Çoğu kaplan kamuflajlarının uygun uyum sağladığı ve hızlı veya daha çevik avları yakalamalarının daha kolay olduğu ormanlarda ve otlaklarda yaşar. Hindistan ‘da, Türkiye ‘de, Çin ‘de neredeyse tüm Asya ‘da yaşarlar. Büyük kediler arasında sadece kaplan ve jaguar iyi yüzücülerdir. Kaplanlar sık sık su birikintilerinde, göllerde ve nehirlerde yıkanırlarken bulunurlar. Kaplanlar yalnız avlanırlar ve birincil olarak geyik , yaban domuzu , gaur , ve manda gibi orta ve büyük boyutlu otçullarla beslenirler. Buna rağmen arada sırada küçük avları da yakalarlar..

Kaplanların tek ciddi avcısı onları sıkça postu için yasadışı bir şekilde öldüren insandır . Aynı zamanda kemikleri ve neredeyse tüm vücut parçaları geleneksel çin tıbbında ağrı kesiciden afrodizyaklara kadar değişen bir alan için kullanılır. Kaçak avlanma ve ortamlarının yok olması kaplanların sayılarını büyük oranda azalttı. Bir yüzyıl önce dünyada 100 000’den fazla kaplan varken bugün bu sayı 2500 üreyebilen bireyi geçmez. Hiçbir kaplan nüfusu 250 üreyebilen üyeden fazlasına sahip değil. . Tüm kaplan alt türleri tehlike altındaki türler listesinde yer almaktadır.

  • Resimdeki Kaplanı Bulabildiniz mi ? Haber Böylesi Yok . 22/06/2016. 39.  Bazen bir fotoğrafa dakikalarca bakarsınız ama resimdeki ayrıntıyı göremezsiniz.
  • Resimdeki 4 Kaplani Bulun . Resimdeki dört kaplanı görebiliyor musunuz? Gönderen yolislam zaman: 10:59 | Etiketler: Gizli Resimler .
  • Beyaz Kaplanları Bulmaca. Resimde kaç tane beyaz kaplan var bulabilir misiniz ?  Bariz bir şekilde gözüken 4 kaplandan çok daha fazlası resmin içinde saklı.
  • Asya Kaplanı Kozmetik Ecza güvencesi ile tüketiciye sunulmaktadır. Resmi satış sitesi olan KozmetikEcza müşteri temsilcilerini arayarak tüm sorularınıza yanıt alabilirsiniz.
  • Süper yırtıcıdır ve vahşi hayatta bulunan en büyük ve en güçlü kedi türüdür.  Anahtar Kelimeler: Hayvan, Kaplan , Yırtıcı, Avcı, Vahşi. Resmin Adı : Yüzen Kaplan .
  • Çoğu kaplan sahibinin sonu ölüm oluyor, ama bu sizi korkutmuyorsa ve riski severim diyorsanız yavru bir kaplanı sahiplenebilirsiniz.  büyüyünce yenisini bulur .  Resim .
  • yardım ederseniz sevinirim Soru Cevap forumu 'Bir kaplanın boyu ve kilosu nedir?' konusu.  Maalesef Sibirya Kaplanlarının soyu tükenmek üzeredir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir