Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur?

 


Bilgisayarınız, çoğu zaman klasik işletim sistemleri olan Mac OS yahut Windows ile çalışır ve insanlar çoğu zaman bu işletim sistemlerinden vazgeçmek istemez. Oysa, bazı meraklılar, Linux gibi mecralara kaymaya ve Linux dağıtımlarını denemeye bayılırlar. Örneğin, Ubuntu Linux dağıtımlarından bir tanesi olarak günümüzde oldukça fazla kullanılabiliyor. Bunun yanında, yepyeni bir dağıtım olan Remix OS da bilgisayarınızı hem hızlandırmak hem de çok daha kararlı hale getirmek için tasarlanmış bir işletim sistemi olarak görev yapıyor. Bilgisayarınızda çoğu zaman Bluestacks gibi Android emülatörleri kullanmışsınızdır ancak Remix OS tamamı ile Android tabanlı tasarlanmış bir işletim sistemi desek? Bizce, dönemin en yenilikçi işletim sistemlerinden bir tanesi olmaya hak kazanan Remix OS’u bilgisayarınıza oldukça kolay kurabildiğiniz gibi, sonrasında dilediğiniz gibi uygulamalarınızı da Remix OS içerisinde çalıştırabiliyor, kısaca tüm işlerinizi bu harika işletim sistemi içerisinde kotarabiliyorsunuz. Windows ve Mac OS gibi işletim sistemlerinden çok daha hafif olan Remix OS, dilerseniz hard diskiniz içerisinde, dilerseniz flash diskiniz içerisinde oldukça kararlı çalışabiliyor.

  • Remix OS Nasıl Kuruluyor?

İşletim sistemini kurmak için en azından 8 GB’lık bir USB’ye sahip olmanız gerekiyor. Tabii, USB’ye kurulum yapacaksanız bu durum biraz ayrıksı hale gelebiliyor ve bunun için nitelikli, hızlı yazma oranına sahip bir USB’ye ihtiyacınız var. Ancak, hard diske kurulum yapmak için rahat bir biçimde Windows işletim sisteminizin içerisine Remix OS’u kurabilmeniz mümkün. İndirme bağlantısından Remix OS’u indirdikten hemen sonra, inen dosyalar içerisinde bir adet kurulum sihirbazı bulunuyor ve bununla rahat bir biçimde, yaklaşık 30 dakika içerisinde Windows işletim sisteminizin yanına Remix OS’u kurabiliyorsunuz. Remix OS, donanımınızın bütün etmenlerinden faydalanarak sizlere elinden geldiğince stabil bir hizmet sunmaya gayret ediyor.

Bir Android emülatöründen çok, bir Android tabanlı masaüstü işletim sistemi olarak Remix OS’un günümüzde oldukça fazla kullanıldığını biliyoruz. Özellikle Linux kullanıcıları yeni bir mecra olarak Remix OS’u kullanmaya bayılıyorlar ve kolay bir kurulum aşaması olduğundan Windows kullanıcıları da aşina olmasalar bile, bu kurulumu gerçekleştirebilirler.

Siz de, yeni maceralara atılmak ve Android tabanlı bir işletim sisteminin nasıl olabileceğini görmek istiyorsanız; Remix OS’u resmi sayfalarından indirebilir, deneyebilirsiniz. Beta sürümünden çıkan ve Android Marsmallow sürümü üzerine yapılandırılan bu sistem, sizi kararlılığı ve hızı ile çok şaşırtacak.

Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur?

Çinli Jide firması tarafından geliştirilen, Linux tabanlı, basitçe ” Android ‘in masaüstüne uyarlanmış hali” olarak tanımlanabilecek bir işletim sistemidir.

Bir Android uzantısı olan Remix OS; arayüz ve tasarım olarak ; Windows , OS X , Chrome OS ve Android karışımı bir görünümdedir. İşletim sistemi, ücretsiz olup, internet sitesi üzerinden indirmeye açıktır.

remix os harddiske kurma, remix os hdd kurulumu, remix os sistem gereksinimleri, remix os sabit diske kurma, remix os 32 bit, remix os indir, remix os yazısında kalıyor, remix os installation tool

Remix Os Nedir? Nasıl Kurulur? Özet Bilgiler

 • CES 2016 etkinliğinde karşımıza çıkan Remix OS , kullanışlı yapısı ile dikkatleri çekmişti. Remix OS 'in nasıl kurulacağı ile ilgili tüm detayları videomuzda bulabilirsiniz.
 • Dijitallerden merhaba bugünkü rehberimizde remix os nasıl kurulacağını anlatacağız.  ilk olarak remix os üreticisi olan jide üzerinden remix os kurulum kalıbını indiriyoruz.
 • firması tarafından geliştirilmiş olup ücretsiz olarak piyasaya sürdüğü Remix OS Nedir ?  Remix Os Nasıl Kurulur ? Bu konumuzda Remix OS ’u yüklemek isteyenler bilgi vermek
 • Yeni bir işletim sistemi denemek isteyenler için oldukça kullanışlı bir alternatif olan Remix OS , Android tabanlı bir sistem.
 • 3 One Click to Install Google Services butonuna tıklayarak servisi internetten indirin.  Os nasıl güncellenir, Remix Os nasıl kurulur , Remix Os Nedir , Remix Os yükleme.
 • Remis Os Nasıl Kurulur ? Remix OS ’u bilgisayarınıza kurmak için Windows’tan veya Linux’tan vazgeçmeniz gerekiyor. Kurulum için yapmanız gereken 3 adım var.
 • Yeni bir işletim sistemi denemek isteyenler için oldukça kullanışlı bir alternatif olan Remix OS , Android tabanlı bir sistem.
 • Daha Önceki konularımızda Remix OS Nedir ? bunu detaylı olarak anlatmıştım.  Remix OS for PC Nasıl Kurulur ?
 • shiftdelete / remix os nasil kurulur 68374.  Remix OS Nasıl Kurulur ? Jide adlı firma tarafından geliştirilen Remix OS , yalnızca 687 MB büyüklüğünde.
 • Remix OS Nasıl Kurulur ? Jide adlı firma tarafından geliştirilen Remix OS , yalnızca 687 MB büyüklüğünde. Bizlere kolay ve basit bir kullanım sunan Remix OS ’i kurmak için 8

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir