Ramazan Bayramında da Telefon Elimizden Düşmedi!

Ramazan bayramında telefon ile ne kadar konuştuk?Turkcell ve Vodafone bayram dönemine ait istatistikleri açıkladı. İki şirketin de duyurduğu rakamlara göre her iki operatörün kullanıcıları toplamda 10 milyon GB internet kullandı ve bu alanda yeni bir rekora imza attı.

Türkiye Ramazan Bayramı tatilinde mobil iletişimde yine tüm rekorları altüst etti.

Kullanıcıların 4.5G’nin de sağladığı yeni avantajlarla mobil bayramlaşmaya yönlendi. Turkcell ve Vodafone rekor kullanım oranlarına ulaşıldığını duyurdu.

Turkcell’liler arife ve bayram günleri de dahil olmak üzere 4 gün boyunca toplamda 7 milyon GB data kullanırken konuşma süresi 1.3 milyar dakikaya ulaştı. Bayram süresince gönderilen SMS sayısı ise 769 milyon adet olarak gerçekleşti.

Vodafone’dan yapılan açıklamada ise abonelerinin arife günü ve Ramazan Bayramı’nı kapsayan 4 günde yaklaşık 823 milyon dakika ses, 639 milyon SMS ve 3.9 milyon GB mobil internet kullanımıyla yeni bir rekora imza attığı duyuruldu. Açıklamada bu yıl mobil internet üzerinden bayramlaşmayı tercih eden Vodafone’luların mobil internet kullanımının geçen yıla göre 2 kattan fazla arttığı belirtildi.

EN ÇOK ALMANYA ARANDI

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre bayramda yine en çok Almanya arandı.

Turkcell’liler, 4 günlük bayram tatili boyunca yurtdışıyla toplam 5 milyon dakika konuştu. En çok aranan ülke bu sene de gurbetçilerin yoğun olarak yaşadığı Almanya oldu. Bayram tatilini yurtdışında geçiren Turkcell’liler ise Türkiye’deki sevdiklerini en çok Yunanistan’dan aradı.

Vodafone’un Ramazan Bayramı süresince gerçekleşen GSM trafiğine ilişkin açıkladığı verilere göre bayram süresince en çok konuşan 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Antalya, Van, Balıkesir, Mardin, Diyarbakır ve Kahramanmaraş oldu. En çok SMS gönderen iller ise sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Van, Antalya, Kahramanmaraş, Balıkesir, Diyarbakır ve Mardin olarak gerçekleşti. En çok mobil internet kullanan iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Balıkesir, Antalya, Sakarya, Muğla, Şanlıurfa, Bursa ve Hatay şeklinde sıralandı.

VODAFONE’DAN EN ÇOK SMS İNGİLTEREYE GÖNDERİLDİ

Vodafone’un yayımladığı verilere göre yurtdışındaki tanıdıklarıyla da bayramlaşmayı ihmal etmeyen Vodafone abonelerinin en çok aradığı ülkelerin sırasıyla Almanya, Fransa, Hollanda, KKTC, İngiltere, Suudi Arabistan, Mısır, Afganistan, Azerbaycan ve Bulgaristan olduğu belirtildi. En çok SMS de İngiltere, Almanya, KKTC, Fransa, Hollanda, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Rusya Federasyonu ve ABD’ye gönderildi.

Ramazan Bayramında da Telefon Elimizden Düşmedi!

Ramazan Bayramı ya da Şeker Bayramı , İslam aleminde, oruç tutma ayı olan Ramazan ‘ın ardından üç gün boyunca kutlanan dinî bir bayram . Hicri takvime göre onuncu ay olan Şevval ayının ilk üç gününde kutlanır. Bayramdan bir önceki gün, Ramazan ayının son günü olan arifedir .

Hicri takvim bir ay takvimi olduğu için yıllar güneş temelli miladi takvimden 11-12 gün kısadır. Bu nedenle Ramazan Bayramı her sene bir önceki seneden 11-12 gün daha erken kutlanır. Yaklaşık olarak her 33 senede bir Ramazan Bayramı aynı günlere tekabül eder.

Ramazan Bayramında Da Telefon Elimizden Düşmedi! Özet Bilgiler

  • Ana Sayfa Teknoloji Ramazan Bayramında da Telefon Elimizden Düşmedi !  telefon ile ne kadar konuştuk?Turkcell ve Vodafone bayram dönemine ait istatistikleri açıkladı.
  • İletişim dolu bir Ramazan Bayramı geçirdik. Operatörlerin verileri de bunu gözler önüne serdi.  Bayram boyunca BiP üzerinden gönderilen mesaj sayısı ise 25 milyonu aştı.
  • Ramazan Bayramı ‘nda cep telefonları elimizden düşmedi .  rekora imza atan Turkcell müşterileri, bayram süresince 1.3 milyar dakika konuşurken, 769 milyon SMS gönderdi.
  • Bayramda Cep Telefonunu Elimizden Bırakmadık. 9 Temmuz 2016 Cumartesi 08:08.  Ramazan Bayramı ‘nda cep telefonları elimizden düşmedi .
  • Arefe günü ve Ramazan Bayram ’ında telefon elimizden düşmedi .
  • Facebook. E posta veya Telefon . Şifre.
  • Bayramda ‘cep’i bırakmadık Ekonomi 08 Temmuz 2016, Cuma Ramazan Bayramı ‘nda cep telefonları elimizden düşmedi . İletişim dolu bir Ramazan Bayramı geçirdik.
  • Ramazan bayramının önemi nedir? Ramazan bayramında ne yapılır?  Ramazan Bayramının ilk gününde camilerde erkekler bayram namazı kılınır.
  • Türkiye’de Ramazan bayramında şeker, lokum ve tatlı ikramı şeklinde öteden beri var olan gelenekten dolayı, bu bayrama bazı çevrelerde şeker bayramı da denilir.
  • Müslümanlar bir güzel ramazan geçirmenin sevinci ile bayram yaparken, onlarda ramazan gitti diye bayram yapıyor. Bayram geliyor, ama başka üzülenlerde oluyor.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir