Pokemon Go Nedir? Pokemon Go nasıl indirilir? İşte Android ve İPhone için Pokemon Go Rehberi

Pokemon Go nasıl oynanır? Merakla beklenen Pokemon Go’nun resmi olarak yayınlanması ile dünya genelinde büyük yankı uyandırdı. Türkiye’de henüz resmi olarak yayınlanmayan Pokemon Go şimdiden oyun listelerini sallamaya başladı. Oyunu takip edenler merakla Pokemon Go nasıl indirilir sorusunun cevabını arıyor. Peki Pokemon Go İPhone ve Android cihazlara nasıl indirilir? Türkiye’de şuan Pokemon Go oynanabiliyor mu? İşte dünyayı etkisi altına alan Pokemon Go hakkında tüm detaylar


Pokemon Go listeleri sallamaya devam ediyor. Henüz resmi olarak Türkiye’de yayınlanmamış olmasına rağmen kullanıcılar merakla Pokemon Go nasıl yüklenir sorusunun cevabını arıyor. Ayrıca Pokemon Go oyununu Android ve İPhone işletim sistemlerine nasıl kurulacağı da merak konusu. Peki Pokemon Go telefonlara nasıl yükleniyor.. İşte çağın çılgın oyunu Pokemon Go hakkında tüm detaylar

Pokemon Go çılgınlığı tüm dünyayı sardı. Henüz sadece iki ülkede resmi olarak indirilmeye sunulmuş olan Pokemon Go oyunu normal şartlarda Türkiye’den indirilemiyor; ancak izleyeceğiniz birkaç yöntemle telefonunuza Pokemon Go’yu indirebilmeniz mümkün. Her ne kadar Türkiye’de oynayabilmek mümkün olsa da Pokemon Go’yu resmi olmayan şekilde telefonunuza indirmek cihazınıza zarar verebilir.

Pokemon Go’ya olan ilgili beklenenden de fazla oldu; resmen Türkiye’de yayınlanmamış olmasına karşın pek çok kullanıcı telefonuna oyunu indirmek için yöntemler arıyor. Pokemon Go’dan biraz bahsedelim isterseniz:

Pokemon Go nasıl indirilir? İşte Android ve İPhone için Pokemon Go rehberi

1990’ların popüler çizgi dizisi Pokemon’un mobil cihazlar için ilk oyunu önce Avustralya’da piyasaya çıktı. Türkiye dahil tüm dünyada Pokemon hayranları, cihazlarında türlü ayarlar yapıp şimdiden oyunu oynamaya başladı. Gerçek dünyayla çizgi alemi birleştiren oyun nedeniyle Avustralya’da polis uyarı yayınladı. Sosyal medyada #PokemonGo trend oldu. Çorlu’da Pikaçu avına çıkanlar var!

Pokemon Go nasıl indirilir? İşte Android ve İPhone için Pokemon Go rehberi
Japonya’da 1995’te yaratılan çizgi dizinin ilk mobil oyunu Pokemon Go, iOS ve Android cihazlarda oynanabiliyor. #PokemonGo etiketi iki gündür sosyal medyada trend.

Pokemon Go nasıl indirilir? İşte Android ve İPhone için Pokemon Go rehberi

“Artırılmış gerçekliğe” dayalı oyunda Pokemon karakterleri, telefonların kamerası kullanılarak gerçek dünyada görülüyor. Amaç oyunun size hedef olarak gösterdiği yerlere gidip sanal karakterleri yakalamak.

Pokemon Go nasıl indirilir? İşte Android ve İPhone için Pokemon Go rehberi

İnsanlar yataklarında, yemek yerken, hatta klozetlerin üstünde Pokemon karakterlerini görüntüleyip videolarını paylaşıyor.

Ama en tehlikelisi dışarı çıkmak. Metroda, hatta striptiz kulübünde bile Pokemon avlayıp paylaşanlar var.

Avustralya’da polis, “Karşıdan karşıya geçerken telefonunuza bakmayın. Pokemon avlarken ölebilirsiniz” diyerek halkı uyardı.

POKEMON GO TÜRKİYE’DE NASIL OYNANIR?

Henüz resmi olarak ülkemizde indirilmeye sunulmayan oyun, bazı yamalı APK sürümleri sayesinde ülkemizde de oynanabiliyor. Ancak resmi olmayan bu sürümlerin telefonunuza zarar verebileceğini de unutmamakta fayda var.

AVUSTRALYA POLİSİNDEN POKEMON GO UYARISI

Pokemon Go, Android mobil işletim sisteminde çalışan bir oyun. Telefon ve tablet gibi cihazlarda Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) fikri üzerinden çalışan oyun, oyunculara gerçek dünyada Pokemon yakalama ve eğitme imkanı veriyor.

Ancak Pokemonları bulduğunuz yerler bazen hayli ilginç, hatta tehlikeli olabiliyor. Mesela Kuzey Avusturalya’daki Darwin kentindeki polis karakolu, Pokemon Go oyuncularının sık sık Pokemon avladığı noktalardan biri haline gelmiş.

Pokemon peşinde sık sık karakola dalan gençlerden bunalan emniyet güçleri, en sonunda oyuncuları arada bir kafayı kaldırıp nereye gittiklerine bakmaları konusunda uyarmak zorunda kalmış.

Ne var ki bu Darwin emniyeti bu uyarıyı yaparken yine esprili ve anlayışlı bir yaklaşımda bulunmuş. Gençlere karakolda beliren Pokemonları yakalamak için illa içeri kadar girmek zorunda olmadıkları, yakın çevreden de bunu yapabilecekleri hatırlatılmış ve iyi oyunlar dilenmiş!

Pokemon Go Nedir? Pokemon Go nasıl indirilir? İşte Android ve İPhone için Pokemon Go Rehberi

Pokémon GO Niantic tarafından geliştirilen ve The Pokémon Company tarafından yayımlanan, iOS ve Android tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu. Pokemon Go oyunu, beraberinde Nintendo tarafından geliştirilen , ve yakınlarda Pokémon tespit edildiğinde Bluetooth bağlantısı ile kullanıcılara uyarı veren Pokémon Go Plus isimli giyilebilir teknoloji ürünü ile beraber çıkacak. Pokémon Go ile birlikte kullanıcılar, akıllı cihazları ile gerçek dünyada Pokémon yakalayabilir, birbirleri ile savaştırabilir ve birbirleri arasında ticaretini yapabilecekler. Oyun ücretsiz bir şekilde ve uygulama içi satın alma opsiyonu ile yayınlanacak.

Şu an için sadece iOS ve Android tabanlı cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabilen Pokémon GO ile kullanıcılar kendi mahallesinde, sokağında, evinde ve gittiği her yerde pokemon yakalayabiliyor, yakaladığı pokemonları geliştirebiliyor ve diğer kullanıcılarla savaşlar yapabiliyor.

Artırılmış gerçeklik ile Pokémon Go oyunu Nintendo ekibinden Satoru Iwata ve The Pokémon Company ekibinden Tsunekazu Ishihara fikri olarak ortaya çıktı. 2015 yılı içerisinde, Ishihara oyunun açıklanma tarihi olarak 10 Eylül olarak karar verdi. 9 Eylül tarihinde büyük yankı uyandıran tanıtım videosu yayınlandı. Fakat Iwata açıklamadan yaklaşık 2 ay once vefat etti.

Japon oyun devi Nintendo oyunu nedense ABD’de CIA için istihbarat araştırmaları yapan Niantic adlı firmaya yaptırdı. CIA’in oyunu ucuza ajanlık için kullandığı, CIA’in insanları bu oyun ile istediği bölgeye gönderdiği iddalar arasında. Oyun sunuculara kamera, konum ve ses kaydı iletiyor.

Oyun ile ilgili çıkış yaptığından itibaren çeşitli güncellemeler ile daha da heyecan verici bir hal aldı. Pokémon Buddy özelliği eklenerek favori pokemon seçilmekte ve bu özellik doğrultusunda oyun içindeki seçilen pokemon için yürüme mesafesine bağlı olarak değişen candy adlı eşya verilmektedir.

Pokemon Go Nedir? Pokemon Go Nasıl Indirilir? İşte Android Ve İphone Için Pokemon Go Rehberi Özet Bilgiler

  • İşte İOS ve Android için Pokemon GO indirme rehberi   olan ülkelerden Yeni Zelanda veya Avustralya’dan birini seçin. iPhone ‘a Pokemon Go ‘yu indirmek işte bu kadar kolay.
  • İşte Android ve İPhone için Pokemon Go Rehberi . Haber Böylesi Yok . 11/07/2016.  Oyunu takip edenler merakla Pokemon Go nasıl indirilir sorusunun cevabını arıyor.
  • Pokemon Go ’yu iPhone veya Android telefonlara indirebilmek için iki farklı yöntem bulunuyor.
  • Pokemon Go nedir , nasıl oynanır sizler için inceledik.  Oyun iPhone 5 ve üzeri telefonlarda sorunsuz çalışmaktadır.
  • iPhone Kullanım Rehberi .  Pokemon Go IOS’a Nasıl İndirilir ?  İşlem çok basit, Aşağıda verdiğim linke iphone ’dan girin.
  • Android kullananlar nasıl indirecek/kuracak?  Sonrasında da geriye oyunu tekrar açıp giriş yapmak kalıyor, işte iOS kullananlar için Pokemon GO yüklemesi de bu kadar basit.
  • Pokemon Go ios ve Android için çıktı!  iPad iPhone vs. ios cihazlar için : Kısa yöntem olarak direk şu linke tıklayarak indirmeyi deneyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir