Pimaş’ın Türkiye Kararı Şok Etti!

Plastik pencerede Türkiye’nin önde gelen firmalarından  olan PİMAŞ Plastik önemli bir karar aldı. PİMAŞ, Gebze’deki tek üretim tesisini kapatma kararı aldı.


Pimaş, Türkiye’deki tek tesisini kapatma kararına gerekçe olarak ise ‘giderek azalan kâr’ oranlarını gösterdi. Alınan bilgilere göre dev tesis 31 Mart’ta kapatılacak.

Firma Kamuyu Aydınlatma Platformu’na da bir açıklama yaptı. O açıklamada ise şöyle diniyor; Yönetim kurulu toplantısında ve 1 Haziran 2016 tarihli Olağan Genel Kurul’da onaylanan kararlar doğrultusunda, Yönetim kurulumuzca yapılan iktisadi ve mali değerlendirmeleri üzerine, İnsan kaynakları raporlamaları ve mali planlamalara göre karlılık durumu giderek azalan şirketin Türkiye’deki tek üretim tesisi olan Gebze İşletmesinin 31 Mart 2016 tarihi itibariyle faaliyetine son verilmesine, yasal ve fiziki olarak üretim ve lojistik faaliyetleri açısından tesisin kapatılmasına karar vermiştir.”

Yarım Asrı Geçti
PİMAŞ, 1963 yılında PWC boru üretmek üzere kurulmuştu. Sektörünün önde gelen firmaları arasına girdi. Pimaş’ın en güçlü markalarından biri Pimapen’dir. Türkiye genelinde 1400’ü aşkın bayisi bulunan Pimaş’ın çoğunluk hissesi 75 ülkede faaliyet gösteren Belçikalı Deceuninck NV’ye ait.

ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

1995 yılında Migros Ticaret A.Ş. tarafında kurulan ŞOK Marketler Ticaret A.Ş. 13 mağaza açarak faaliyetine başladı. . Migros Ticaret A.Ş. döneminde sırasıyla 2000 yılında 291 , 2005 yılında 311 , 2009 yılında 980 , 2010 yılında 1254 mağaza açılmıştır.

2011’in Ağustos ayında Yıldız Holding şirketlerinden Gözde Girişim liderliğinde bir konsorsiyum tarafından satın alındı. Satışla birlikte konseptini tamamen yenileyen Şok Market, mağazalarını baştan sona yeniledi.

Şirket 2015 yılı itibari ile tekrar büyüme kararı alarak , 30 Aralık 2016 tarihli verilere göre 4.000 şube sayısına ulaşmıştır. .

  • Pimaş ’ ın Türkiye Kararı Şok Etti ! Haber Böylesi Yok . 22/02/2016.  Plastik pencerede Türkiye ’nin önde gelen firmalarından olan PİMAŞ Plastik önemli bir karar aldı.
  • PİMAŞ ' ın Türkiye 'deki tek üretim tesisi Gebze'de olan fabrikasını kapatma kararı aldı.
  • Ana Sayfa EKONOMİ GÜNDEMİ Plastik devinden şok karar !  Plastik pencerede Türkiye ’nin önde gelen firmalarından PİMAŞ Plastik kritik bir karar aldı.
  • Gana'lı futbolcular Portekiz ile oynanacak maça çıkmama kararı aldı.  Bu karara rağmen otoritelerce Gana’lı futbolcuların maça çıkacağı tahmin ediliyor.
  • Plastik pencerede Türkiye ’nin önde gelen firmalarından PİMAŞ Plastik kritik bir karar aldı. Şirket, Gebze’de bulunan Türkiye ’deki tek tesisi için kapatma kararı aldı.
  • İÇERİK GÖNDER. Türkiye . Gündem.  Read More. Spor.
  • Söz konusu karar sektörde ‘ şok ’ etkisi yarattı. A+ A 10 Şubat 2017.  Alınan karar Türkiye Sermaye Piyasası Birliği üyelerini acil toplantıya çağırdı.
  • Kosova Türkiye maçı Arnavutluk’ta oynanacak1 hafta önce. UEFA’dan Karabükspor’a ceza1 hafta önce. Galatasaray’da Bruma kadro dışı1 hafta önce.
  • Verilen Karar Şok etti ! Ana Sayfa» ULUSAL. 29.11.2016 00:31. OECD ve Morgan Stanley Türkiye 'nin büyüme tahminini düşürdü.
  • Türkiye Yurt dışında yaşayan eşi ile evlenmek için gün sayarken, bir anda uçak firmasının azizliğine uğrayarak vizesi olmadığı gerekçesiyle uçağa alınmayan da.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir