PES 2017’nin Özellikleri Neler?

Oyun severlerin merakla beklediği PES 2017 nasıl olacak? PES 2017’nin yeni özellikleri hakkında bilmeniz gerekenleri sizin için hazırladık.

PES 2017 dünyanın en iyi spor oyunu olma özelliğini korumak istiyor. PES, dünya genelinde en çok oynanan futbol oyunu…

Bu yılın sloganı olan ‘Kontrol Gerçekçiliği’ bu yılki ürünün odağını da belirtiyor ve hem kontrol alanında interaktif gerçekçilik sunarak, hem de gerçekçi görsellerde yeni standardı belirleyerek ödüllü oynanışı yeni bir seviyeye taşıyor. Oyun sunumu ve interaktif, taktik unsurlar oyuncunun oyun deneyimini geliştirirken, ürün başka bir oyuncuya karşı oynamanın verdiği eğlenceyi maksimum seviyeye çıkarmayı hedefliyor. Sektöre yön veren Fox Engine motoru bir çok geliştirme ile birlikte seriyi daha da yukarıya taşıyor, PES 2017 ile oyuncular bir video oyununda ilk defa gerçek futbolu tecrübe etmiş olacak.

ÖNEMLİ OYNANIŞ DEĞİŞİKLİKLERİ – SAHA DENEYİMİNDEKİ ÖNEMLİ YENİLİKLER

 

Gerçek Dokunuş – Futbolda dünyanın en iyilerini diğerlerinden ayıran şey topla buluştukları andaki kontrolleridir. PES 2017’de ilk temas futbolcunun özelliklerine ek olarak topun dokunuşu tarafından yönlendirilen gerçek top fizikleri yoluyla hesaplanacak. Farklı futbolcuların topu bulundukları pozisyona ve onları nasıl kontrol ettiğinize bağlı olarak farklı şekillerde kontrol ettiğini göreceksiniz ve topun beklenmedik hareketlerine verdikleri tepkilerle maçın akışını yönlendireceksiniz. Ayrıca pası alan oyuncuysanız daha fazla kontrol sahibi olacaksınız ve pasa bağlı olarak futbolcunuz tam olarak planlanan hareketi yapabilecek: pası tutabilecek veya hemen pas verebileceksiniz.
Hassas Pas – Gerçek Dokunuş ve gerçek top fiziği sayesinde PES 2017’de pas vermek bir sanat olacak. Topun hızını ve isabetini belirleyen bir çok faktör bulunacak. Futbolcunun yetenekleri ilk adımda ön plandayken, futbolcunun yönü ve açısı da doğal ve tatmin edici bir animasyonla karşılaşmanızı sağlayacak. En iyi durumda ve en iyi zamanlamayla atılan paslar hedefine mükemmel biçimde ulaşırken, o öldürücü pası vermenin yarattığı tatmin hissini yaşayacaksınız.

 

Otantik Görseller – PES 2017’de görseller Fox Engine motoru sayesinde önemli yeniliklerden geçti. Işık kaynakları bu sene neredeyse iki katına çıkarıldı, taraftar modelleri ve saha dokuları elden geçirildi ve görseller her zamankinden daha gerçekçi hale getirildi. Futbolcuların kışın aldıkları nefesi, yağmurlu havada ağlara çarpan topun sıçrattığı damlaları, ayak darbeleriyle yerden kalkan saha parçalarını göreceksiniz. Gündüz maçlarında gölgeler daha belirgin olacak, frikik çizgilerinde ise sprey çizgilerini fark edebileceksiniz. Futbolcu modellerinden aydınlatmaya, taraftarlardan sahaya ve stadyuma kadar hiçbir şey dokunulmadan bırakılmadı. Bir oyun hiç bu kadar gerçekçi görünmemişti.
Doğal Futbolcu Hareketi – Eklenen yüzlerce yeni animasyon sayesinde topu saklar veya pas verirken yeni hareketlerle karşılaşacaksınız ve Gerçek Dokunuş ve Hassas Pas gibi yeni özellikler bundan büyük ölçüde yararlanacak. Detaylı hareketler sayesinde futbolcu etkileşimleri (çarpışmalar) da futbolcuların kişilik özellerini ön plana çıkaracak (mesela Giroud’un fiziksel olarak güçlü oluşu, Özil’in denge açısından güçlü oluşu gibi). Fiziksel mücadeleler sırasında vücudun dengesi eklenen 2 yeni parametre ile daha güçlü biçimde desteklenecek.

Kaleciler – Kaleciler de eklenen hareketler ve animasyonlar sayesinde çok daha kaliteli hale geldiler ve PES tarihinin en çevik kalecileri ortaya çıktı. Şutlara anında tepki verecek ve topu kontrol eder etmez hızlıca hücum başlatabilecekler. Kalecilerin 3 önemli bölgede karşılaşacakları farklı durumlar üzerinde de oldukça ciddi geliştirmeler yapıldı. Şut ayaklarına yakın bir yere geliyorsa tekmeleyebilecek, beklemedikleri taraflarına atılan toplara anında tepki verebilecek ve top gol çizgisini geçmeden hemen önce parmak uçlarıyla kurtarış yapabilecekler. Yeni zeki kaleciler sayesinde gol atmak basit bir iş olmayacak. Kalecinin kurtarışlarındaki top fizikleri gerçek hayata yakın olacak, kalecinin topa temas eden vücut parçası topun nasıl bir yön çizeceğini de belirleyecek. Ataklar eskisinden daha da dramatik olacak ve gol attığınızda başarı hissini iliklerinize kadar yaşayacaksınız

Tam Takım Kontrolü – Serinin en önemli özelliklerinden biri de takımınızın nasıl oynayacağını kontrol ederken sahip olduğunuz inanılmaz derinliktir ve PES 2017’deki Tam Takım Kontrolü size maç sırasında daha da fazla yeni seçenek sunacak. Oyuncular takımın hücum ve savunma mantalitesini anında değiştirebilecek, sporun bilinmezliğine anında tepki verebileceğiniz basit kontrolleri kullanabileceksiniz. İster savunmaya çekilebilecek, ister takım halinde gol peşinde hücuma kalkabileceksiniz, seçim sizin.

Korner Atışı Kontrolü – Ölü top durumlarında defansif ve ofansif stratejileri belirleyebileceksiniz ve bu da korner atışlarına yeni bir boyut eklenecek. Korner sırasında D-Pad düğmesine bastığınızda oyun stilinize bağlı olarak seçimler yapabileceğiniz seçenekler listesi ile karşılaşacaksınız. Alan markajı veya adam adama markaj yapabilecek; kale önüne yığılmak veya topu direkt olarak düz bir çizgide göndermek gibi hücum seçeneklerini de kullanabileceksiniz.

Gelişmiş Talimatlar – Temel olarak takım ideolojisine bağlı olan ağır adam markajı veya Tiki-taka gibi kişisel talimatları “Gelişmiş Talimatlar” kısmından ayarlayabilecek ve galibiyete giden yolu tasarlayabileceksiniz. Gegenpressing ismindeki ünlü ağır pres stratejisi ve bazı takımların kullandığı tüm takım pres yapmadan belli oyunculara adam markajı yapılan karşı-hedef stratejisi de bu strateji ayarları içerisinde bulunacak. Bu seçenekler takım kimliğini daha da öne çıkaracak, galibiyetleri daha anlamlı kılacak ama hepsinden de önemlisi maçların taktik stratejiler sayesinde daha eğlenceli geçmesini sağlayacak.

Adaptif Yapay Zeka – Bir futbol oyununda ilk defa yapay zeka nasıl oynadığınızı öğrenecek, strateji planlarınızı dinleyecek, Gelişmiş Talimatlarınızı takip edecek ve taktiğini buna göre değiştirecek! Bir yıldız oyuncunuza çok mu fazla pas veriyorsunuz? Rakip o oyuncuyu daha sıkı marke etmeye başlayacak. Sürekli olarak kanatlardan mı hücum yapıyorsunuz? Oyuncular bunu iki kez düşünmenizi gerektirecek tepkiyi verecekler. Yapay zeka kendi hücum taktiğini de değiştirecek, eğer uzun pasları sürekli olarak kesiyorsanız kısa paslar vermeye başlayacak. PES serisinin özünde her zaman futbolcu ve takım davranışı bulunur, PES 2017’deki Adaptif YZ ise spor oyunlarını sonsuza dek değiştirecek.

Tags:,

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir