Periscope Beklenen Değişikliği Yaptı! Artık Yayınlar Ömür Boyu Kayıtlı!

Periscope yayınlarını saklama süresi uzatılıyor. Twitter’a bağlı canlı yayın platformu Periscope’ta büyük bir yenilik yapılıyor. Artık, periscope videoları bir günden daha fazla saklanabilecek.

Periscope yayınları şu ana kadar sadece 24 saat boyunca sistemde kayıtlı duruyor. Ve 24 saat boyunca tekrar izlenme imkanı veriyordu. Bu sürenin sonunda da siliniyordu.

Twitter’ın sahip olduğu canlı yayın platformunda artık canlı yayınlar ömür boyu saklanabilecek.

Yayınların silinmeden kayıtlı durması için Periscope canlı yayın başlığının sonuna #save etiketini eklemek gerekiyor. #save etiketi sayesinde canlı yayın otomatik olarak kaydedilecek. Eğer yayın başlıklarında bu etiket yer almazsa canlı yayınlar yine 24 saatlik sürenin sonunda otomatik olarak silinecek.


Periscope bu yeniliğiyle Facebook Live canlı yayın servisi karşısında da önemli bir eksikliği kapatmış oluyor. Facebook’un canlı yayın servisi yapılan canlı yayınların video kayıtlarını saklı tutarak kullanıcıların daha sonra da izlemesini sağlıyor. Şimdi Periscope’ta da bu imkan bulunuyor.

Periscope, iOS ve Android platformları için geliştirilen görüntülü canlı yayın uygulamasıdır.Uygulama, Kayvon Beykpour ve Joe Bernstein tarafından geliştirildi.Yayın hayatına başlamadan 2015 yılında Twitter tarafından satın alındı.

  • Periscope Beklenen Değişikliği Yaptı ! Artık Yayınlar Ömür Boyu Kayıtlı !  Periscope yayınları şu ana kadar sadece 24 saat boyunca sistemde kayıtlı duruyor.
  • ağ servisi şimdi kullanıcılara canlı yayınlarını ömür boyu saklama imkanı sunuyor.  canlı yayının tekrarının beş gün boyunca Periscope 'ta kalmasını sağlayabilecek.
  • Twitter'ın canlı video yayın servisi Periscope , yapılan yayınların saklanmasıyla ilgili politikasını değiştiriyor, videoları bir günden daha fazla saklama imkanı sağlıyor.
  • Twitter'ın sahibi olduğu canlı yayın tabanlı sosyal ağ servisi Periscope , şimdi kullanıcılara canlı yayınlarını ömür boyu saklama imkanı sunuyor.
  • Twitter'ın sahibi olduğu canlı yayın tabanlı sosyal ağ servisi Periscope ,şimdi kullanıcılara canlı yayınlarını ömür boyu saklama imkanı sunuyor.
  • Twitter'ın sahibi olduğu canlı yayın tabanlı sosyal ağ servisi Periscope ,şimdi kullanıcılara canlı yayınlarını ömür boyu saklama imkanı sunuyor.
  • 360 DERECE MODELİ: Personelden beklenen tutum, davranış, bilgi ve beceri düzeyinde 360 derece değerlendirme modeli uygulanacak.
  • tarafından merakla beklenen Periscope ’la ilgili Twitter blog sayfasında duyuru yaptı .  edin ve kalp göndererek veya sohbet ederek bir Periscope yayıncısıyla iletişime geçin.
  • 360 DERECE MODELİ: Personelden beklenen tutum, davranış, bilgi ve beceri düzeyinde 360 derece değerlendirme modeli uygulanacak.
  • Fakat Periscope ’dan beklenen Türkçe dil desteği bu güncelleme ile de gelmedi. Yayınlarının Tekrarları Artık Web'den İzlenebilecek.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir