“Pembe Taksi”ye Sosyal Medyadan Veto!

Sivas’taki ”pembe taksi” uygulaması sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti. Taksici Gökhan Şimşek’e ait sadece 08.00 ile 20.00 arasında çalışacak ve erkek müşteri almayacak olan araç, kadınlara özel olduğu gerekçesiyle lambalarından koltuk kılıflarına, direksiyonundan vites topuzunu kadar pembeye boyandı. Aracı da bir kadın şoför kullanacak. Ama pembe taksi beklenilenin aksine bir tepki aldı.

Kadına şiddet ve cinsel saldırıların kadınların ”pembe taksi”ye binmesiyle çözülebileceğine inanılması, Twitter’da pek de rağbet görmedi. Birçok kullanıcı bu fikri eleştirirken, birçok kullanıcı da sorunun pembe taksiyle değil, caydırıcı cezaların getirilmesiyle çözüleceğini söyledi. Daha önce önerilen ”pembe otobüs” fikri de kabul görmemişti.

İşte tepki tweetlerinden bazıları;

https://twitter.com/nessiano/status/698072798468710402?ref_src=twsrc%5Etfw

https://twitter.com/yeminetlan/status/698067451804778496?ref_src=twsrc%5Etfw

taksi

https://twitter.com/daghanirak/status/698066396526309376?ref_src=twsrc%5Etfw

 

 

https://twitter.com/handeliyiz/status/698140757870428162?ref_src=twsrc%5Etfw

  • Ana Sayfa Türkiye “ Pembe Taksi ” ye Sosyal Medyadan Veto !  Aracı da bir kadın şoför kullanacak. Ama pembe taksi beklenilenin aksine bir tepki aldı.
  • kadar çalışacak olan ve bir kadın şoför tarafından kullanılan ” pembe taksi ‘ ye sosyal medyada tepkiler yağdı.  Sosyal medya kullanıcıları bu uygulamayı tasvip etmedi.
  • Kadına şiddet ve cinsel saldırıların kadınların ‘ pembe taksi ‘ ye binmesiyle çözülebileceğine inanılması, Twitter’da pek de  Sosyal medya kullanıcıları bu uygulamayı tasvip etmedi.
  • Einstein’ın 100 yıllık ” Yer Çekimi Dalgası” teorisinin kanıtlandığı gün Sivasta Pembe Taksi uygulaması başlatıldı. pic.twitter /hy0jp1ZInA.  Sosyal Medya ‘da Bizi Takip Edin.
  • Pembe Taksi ’ ye eleştiriler geldi.
  • Sosyal medyada ” Pembe Taksi ” ye tepki: En büyük ahmaklık   Fakat bizim Türkçe’ ye sahip çıkmamız, özellikle Türkçe kelimeleri kullanmamız gerekiyor.
  • Sosyal medya kullanıcıları bu uygulamayı tasvip etmedi.
  • Sosyal medya kullanıcıları bu uygulamayı tasvip etmediler.  Aracı da bir kadın şoför kullanacak. Ama pembe taksi beklenilen aksine bir tepki aldı.
  • ‘ pembe taksi ‘ uygulaması sosyal medyada olumsuz tepkiler almaya devam ediyor.  Anasayfa GÜNCEL ‘ Pembe Taksi ‘ ye ‘yobazlık’ tepkisi. Güncelleme : 2016 02 13 11:04:12.
  • Sosyal medya kullanıcıları bu uygulamaya tepki gösterdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir