PayPal Türkiye’den Çekildi! Sosyal Medya Karıştı!

Online bankacılık sistemi PayPal Türkiye’den çekiliyor. Paypal neden Türkiye’den çekiliyor? Ülkemizde de yoğun olarak kullanılan PayPal, Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma kararı aldı. PayPal’ın bu kararı binlerce kullanıcı şoka soktu…

Ülkemizde de oldukça popüler olan online bankacılık ve para aktarma hizmeti PayPal, Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

PayPal bu kararına gerekçe olarak, BDDK’nın lisans başvurusunu kabul etmemesi olarak gösteriliyor.

PayPal yaptığı yazılı açıklamada 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren Türkiye’deki PayPal müşterilerine hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklarını duyurdu.
PayPal internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, gelecekte Türkiye’deki müşterilere yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmaların süreceği de belirtildi.

PayPal’ın bu kararı sonrasında sosyal medyada yoğun tepkiler yaşandı. PayPal kullanıcıları, bu karardan geri dönülmesi içinde imza kampanyası başlatıldı.

PayPal Nedir?

PayPal, internet üzerinden çalışan online bir ödeme sistemidir. Kredi kartı kullanarak veya kullanmayarak, internet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını ya da istenilen kişiye sadece bir e-posta adresi aracılığıyla para gönderilmesini sağlar.

PayPal Belçika, Almanya, Avusturya, Fransa, İsviçre, İspanya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’de yerel web siteleri bulundurarak, bu ülkelerde sorunsuz çalışır.

PayPal ile Amerikan Doları ve Yen gibi birden çok para birimini kullanarak ödeme yapılabilir. Bu para birimleri arasındaki değişimleri PayPal kendi döviz kurları ile otomatik olarak yapar. Paypal’ın döviz kurları paypal sitesinden öğrenilebilir. Ayrıca Türk Lirasıyla da ödeme alabilir ya da ödeme yapılabilmektedir.

30 Mayıs 2016 tarihinde resmi internet sitesinde yayımlanan bildiri ile PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğu açıklandı. Gerekçe olarak ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na (BDDK) yaptığı lisans başvurusunun reddedilmesi gösterildi.

  • İnternet üzerinden online olarak alışveriş yapılmasını sağlayan ödeme sistemi PayPal , Türkiye ’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.
  • Bu gelişme sonrasında PayPal , sosyal medya teknoloji gündeminde günün konusu oldu.  * Özet sayfasında yer alan PayPal Bakiyesi'nden"Para Çekin "i tıklayın.
  • PayPal ile ödeme işlemleri sözleşmem var ise, bu sözleşme nasıl etkilenecektir?  Bu gelişme sonrasında PayPal , sosyal medya teknoloji gündeminde günün konusu oldu.
  • Peki, Paypal geri nasıl dönecek? Paypal , Türkiye ' de yoluna devam etmek istiyorsa Türkiye ile ilgili işlemlerin döndüğü sunucuları ülkemize taşımak zorunda.
  • Şirket, Türkiye ' den çekilme gerekçesi olarak BDDK'ya yaptıkları lisans başvurusunun reddedilmesini gösterdi ancak asıl neden başka. Bddk paypal 'a insiyatif vermedi.
  • Paypal Türkiyeden Neden Çekildi ? haberi ve daha fazla haberler için hemen tıklayın!  # PayPal Türkiye ' den çekilmiyor ; kovuluyor, istenmiyor. Doğrsu bu.
  • Facebook paylaş. Twitter paylaş. Google+ paylaş. Yorum Yaz. 22.02.2017 Saat: 09:34. İşe alım sürecinde şirketlerin yüzde 66’sı Facebook’u, yüzde 54’ü ise Twitter’ı kullanıyor.
  • SOSYAL MEDYA .  İnternet Üzerinden Online Alışveriş, ödeme sistemlerinde Türkiye de ve dünyada en çok tercih edilen paypal , Türkiyeden Ayrılma kararı aldı.
  • SPOR Sabri'nin trivela denemesi sosyal medyayı salladı.  Mayıs 2016'da BDDK ile anlaşamama sonucu Türkiye ' den çekilme kararı alan PayPal , Türk kullanıcılarını üzmüştü.
  • Kanatlı, Balkon, Katlı Modeller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir