Papa ile Trump Karşı Karşıya!

Papa Françesko, Donald Trump’a “hristiyan değil” dedi. Ortalık karıştı. Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Françesko, yaptığı açıklama ile yine gündemde. Papa, ABD’nin Müslüman karşıtlığı ile bilinen başkan adaylarından Donald Trump’ın Hıristiyan olmadığını söyledi. Papa’nın bu sözlerine Trump’ın cevabı da gecikmedi.

Papa Françesko, Amerika’da Cumhuriyetçi başkan aday adaylarından Trump’ın Hrıstiyan olmadığını söyledi. Trump ise dini bir liderin, bir insanın inancını sorgulamasının utanç verici dedi.

Papa, bu gündeme bomba gibi düşen bu açıklamalarını Meksika’da bir hafta süren seyahatinin dönüşünde yaptı. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Papa, ABD’de başkanlık seçiminde Cumhuriyetçi partinin adayı olabilmek için yarışan ve göçmenler ile Müslümanlara yönelik ırkçı ve kabul edilemez mesajlar ile eleştirilen Donald Trump’a, tepki gösterdi.

KÖPRÜ YERİNE DUVAR İNŞA EDEN HRİSTİYAN DEĞİLDİR”

Papa Françesko, Trump’ı sert şekilde eleştirerek, “Nerede olursa olsun köprüler yerine sadece duvarlar inşa etmeyi düşünen insan, Hristiyan değildir. Bu, İncil’de yok. Oy verip vermeme konusuna ben girmiyorum. Sadece, bu kişi, Hristiyan değildir diyorum” dedi.

TRUMP’IN CEVABI GECİKMEDİ

Trump da, Papa’nın kendisiyle ilgili sözlerine sert tepki gösterdi. “Bir dini liderin, bir kişinin inancını sorgulaması utanç verici” dedi. Trump, “IŞİD, Vatikan’a saldırdığında ki herkes bunun örgütün nihai amacı olduğunu biliyor, size söz veriyorum Papa sadece Donald Trump’ın başkan olmasını umacak ve bunun için dua edecek” diye de ekledi.

  • Papa 'nın kendisiyle ilgili sözlerine karşı sertliğini sürdüren Trump da “Bir dini liderin, bir kişinin inancını sorgulaması utanç verici" dedi.
  • ABD'deki başkanlık seçimi kampanyası döneminde Papa ile Trump açık şekilde atışmıştı.  Yüksek: Kategorik olarak sistem değişikliğine karşı değiliz.
  • Papa 'nın kendisiyle ilgili sözlerine karşı sertliğini sürdüren Trump da “Bir dini liderin, bir kişinin inancını sorgulaması utanç verici" dedi.
  • CHP şehir hastanelerine de karşı çıktı!  ABD'deki başkanlık seçimi kampanyası döneminde Papa ile Trump açık şekilde atışmıştı.
  • Bu çalışmalarda başarılı olmaları durumunda bir sonraki adım olarak Trump 'a karşı meclis soruşturması açmak.  Papa Franciscus: Su için büyük bir dünya savaşı çıkabilir.
  • Papa Yemek Canavarlara Karşı 2.
  • karşı karşıya kalan Trump 'ın Özel Kalem Müdürü Reince Priebus'ı korudu.  Papa : Su için büyük bir dünya savaşı çıkabilir.
  • Papa ’nın kendisiyle ilgili sözlerine karşı sertliğini sürdüren Trump da “Bir dini liderin, bir kişinin inancını sorgulaması utanç verici” dedi.
  • Papa : 3. Dünya Savaşı'nın sebebi olabilir.  aşmak suçlamalarıyla karşı karşıya kalan Trump 'ın Özel Kalem Müdürü Reince Priebus'ı korudu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir