Otomobilde Distronic Nedir? Distronic Nasıl Kullanılır?

Distronic; Otoban ve benzeri yollarda aracı belli bir hızda tutmak için sürücüye destek sunan bir sistem: Şayet önde başka bir araç bulunmuyorsa, sistem aynı TEMPOMAT’ta olduğu gibi çalışır. Şayet önde giden bir araç bulunuyorsa, DISTRONIC daima ayarlanmış asgari mesafeyi korumanızı sağlayacak şekilde hızı otomatik olarak düzenler.

DISTRONIC sistemini kullanırken nelere dikkat edilmeli?

DISTRONIC hızı düzenler ve otomatik olarak önde giden araca olan mesafeyi sabit tutar. DISTRONIC, önünüzde sizden daha yavaş giden bir araç algıladığında aracınızı frenler ve sizin tarafınızdan belirlenen mesafeyi korur.

Trafik durumu hızı yükseltmeye uygunsa, örneğin önde giden araç hızlanırsa veya şeritten çıkarsa, DISTRONIC sizin belirttiğiniz gereken değer hızını ayarlar. DISTRONIC için güncel ayarları kumanda sisteminden bakabilirsiniz

Uyarılar

* DISTRONIC sürüş sırasında size destek sunan, sadece yardımcı bir sistemdir. Aracın seyretmekte olduğu hızın, diğer araçlara olan mesafenin ve zamanında fren yapmanın sorumluluğu tamamen size aittir.
* DISTRONIC şu durumlara tepki vermez:Yayalara, duran engellere, örneğin duraklayan veya park eden araçlara, karşı istikametten gelen araçlara ve kavşak trafiğine.
* DISTRONIC önde giden dar araçları algılamayabilir, örneğin motosikletler ve şeridini ortalamadan giden araçlar. Bu yüzden DISTRONIC devrede olsa dahi trafiği sürekli olarak takip edin. Tehlikeleri çok geç algılayabilir ve böylece bir kazaya sebebiyet verebilir ve kendiniz ile birlikte başka insanları da yaralayabilirsiniz.
* DISTRONIC hava şartlarını dikkate almaz. DISTRONIC’i aşağıdaki durumlarda kapatın veya açmayın:
* Kaygan yollarda, karda ve buzda. Fren yaptığınızda veya hızlandığınızda tekerlekler yer tutuşlarını kaybedebilir. Araç savrulabilir
* Sensörler kirliyse veya kötü görüşte, örneğin sis varken, sağanak yağmur veya kar yağışında. DISTRONIC olumsuz şekilde etkilenebilir.
* DISTRONIC, gidilen hıza bağlı olarak aracınızı maksimum 2 m/s2 ile frenler. Bu değer, aracınızın maksimum frenleme kapasitesinin yaklaşık % 20sine denktir. Fren gücü yeterli gelmediğinde, bir çarpışmayı engellemek için ilave olarak fren yapmanız gerekir.

  • Ana Sayfa Otomobil Otomobilde Distronic Nedir ? Distronic Nasıl Kullanılır ?  DISTRONIC hızı düzenler ve otomatik olarak önde giden araca olan mesafeyi sabit tutar.
  • Distronic sistem öndeki algılayıcı sensörlerle çalışır.  Teknolojiyi en üst seviyede otomobillerde kullanmaya çalışan otomobil üretici  Distronic Nedir 10.03.2012.
  • 1. DISTRONIC ve PARKTRONIC nedir?  One Response to DISTRONIC ve PARKTRONIC nedir?  OtoGüncel Facebook’ta. 2016 Top 5 Lüx Otomobili .
  • (bkz: distronic plus).
  • c serisinde distronic plus kullanan var mı?şehir içi dur kalk yaparken öndeki araba ile minimum kaç  Mesaj Linkini Kopyala. Şikayet. distronic varmı yok mu nasıl bilebiliriz.
  • distronic plus, sistem öndeki araçla belli bir mesafeyi koruyarak arkadan çarpma sonucu meydana gelen kazaları en aza indirmeyi amaçlıyor.
  • Distronic ne demektir? | enya35 | Ekonomini ilgilendiren soruların cevapları ParaBilir'de.  Otomobil / Araç.  1 2. Distronic terimi ne demektir? Şikayet et.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir