Organik aramalarda hangi ürün ne kadar kazandırıyor?

Google arama sonuçlarında 1.sırada çıkan bir e-ticaret siteniz olsaydı. Aramalardan gelen ziyaretçilerden ne kadar kazanç elde edebileceğinizi bilmek istemez miydiniz? Google’da birinci sırada çıkan anahtar kelimelerin ortamala getirilerini Webures SEO ajansı analiz etmiş.

Bu analizde hangi kelimenin ne kadar kazandırdığına dair 3 örnek ürün paylaşılmış. Seo sektöründe bu çalışmaya SEO getirisi analizi diyoruz.

SEO ROI, SEO yatırım getirisi anlamına gelmektedir. Yani yapılan SEO çalışmaları karşılığında organik aramalardan gelen trafikten ne kadar gelir elde edildiğini gösteren bir hesaplamadır.

Hem büyük markalar hem de orta-küçük işletmeler için arama motoru optimizasyonunun öneminin oldukça büyük olduğu aşikar. Özellikle de e-ticaret siteleri için SEO çalışmaları büyük önem taşıyor. Oldukça maliyetli olan Adwords reklamlarına alternatif olarak daha uygun bir pazarlama modeli olan SEO, maliyet dışında getiri olarak da oldukça avantaj sağlamaktadır. Sadece Adwords reklamları ile ayakta durmaya çalışan firmalar bir süre sonra bu maliyeti kaldıramayıp olumsuz sonuçlara sürüklenebiliyor.

SEO için gerekli yatırımı ve çalışmaları yaptık diyelim ya da yapacağımızı düşünelim. Peki bunun getirisi ne olacak? En önemli kısıma geçelim isterseniz. SEO yatırım getirisini hesaplamak için ürünün aylık aranma hacmine, dönüşüm oranına ve ürünün ortalama fiyatına ihtiyacımız var. Aşağıda bu metrikleri baz alarak birkaç ürünün SEO yatırım getirisine örnek olarak yer verdik. İşte organik arama sonuçları sıralamasına göre ürün ile ilgili aramalardan elde edilen cirolar:

*Hesaplamalarda ortalama ürün fiyatı ve dönüşüm oranı %2 baz alınmıştır.

Organik gıda, en basit anlatımıyla tarım ürününün işlenmesinde, yetiştirilmesinde hiçbir kimyasal madde kullanılmayışıdır. Bunun yanında genetiği değiştirilmemiş ürünler de bu isimle anılır. Tarım ürününü yetiştirmek için hiçbir tarım ilacı ve yapay ürün kullanılmaz. Eğer üretimde yapay herhangi bir yardımcı madde kullanılırsa bu ürünler organik ürün olmaktan çıkar.

Dünyada gelişmiş ülkeler de bu sorun büyük oranda çözülmeye doğru gitmiştir. Bu konuda denetimi kabul eden şirketler organik ürün sertifikası almaktadır. Ürünlerini doğal ürün, organik ürün adı altında satmaktadırlar.

  • Türkiye’yi organik merkez yapabilecek projeler Gıda sektöründe organik geleceğe yatırım yapanlar kârlı çıkacak .  Gıda talebi 2050 yılına kadar en az yüzde 70’in üzerinde artacak.
  • Üretici Çiftçi İle Anlaştığı Kadar Sayıda Ürün Ürettiriyor.
  • Ne kadar para kazanacağınız yetiştirdiğiniz mantarın türüne, faaliyetin ölçeğine ve aynı zamanda ürünü pazarlama becerinize bağlı olarak değişecektir.
  • Para da kazandırmaz fazla.  Tabi ki ne kadar çok üye yaparsan o kadar prim alıyorsun ve belli bir yüzdeye giriyorsun.  Mesala Karahan organik un çoğu sitede pahalı.
  • Tags: Hayvancılık yaparak para kazanma,hayvancılık, organik yumurta, organik süt,hayvancılık ne kadar para kazandırır ,iş fikirleri 2012,2012 sermayesiz iş fikirleri.
  • Organik ürünlerin fiyat farkının sebebi  organik olabilmesi için toprağından üretimindeki son aşamalarına kadar her adımının organik yönetmeliğine uygun hazırlanması gerekiyor.
  • Karababa’nm şaşırtıcı bir de tespiti var. Organik solucan gübresinin organik tarımcılardan ziyade kimyevi gübre kullanıcılarının talep ettiğini söylüyor.
  • Hangi iş ne kadar kazandırıyor ? 13 Ocak 2015 Salı 10:15. Bu haber 1151 kez okundu.  Cenk Ergün: "Bu Kadar Kötü Olmaya Hakkımız Yok".
  • Son zamanlarda organik besinlere duyulan ilginin ne kadar arttığını hepimiz biliyoruz.

Tags:,

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir