Opel Ampera-E Yollara Norveç’te Çıktı

Son dönemin en trend otomobil markalarından bir tanesi olan Opel’in son modellerinden biri Ampera-E; nitelikli ve çevreci bir otomobil olarak, elektrikle çalışıyor ve belki de Opel’in en güzel araçlarından bir tanesi. İlk olarak Norveç’te yollara çıkma kararı alan bu modelin Norveç’in hemen ardından pek çok ülkeye açılma planları yaptığı da yine biliniyor. Son dönemde, özellikle sansasyonel olsa da; biraz da gerçeklik payı olan petrol yataklarının kuruması sorunsalı minvalinde markalar, hidrolik yahut elektrik enerjisi ile çalışabilen, dönem dönem güneş enerjisi ile çalışmayı başaran araçlar yapmayı başarmış ancak bunları toplu biçimde üretime geçirmeyi başaramamışlardı. Son olarak Tubitak, güneş panelleri bulunan otomobilini sunmuş ancak herhangi bir toplu üretim, yine sağlanamamıştı zira bu araçların yollarda neler yapacağı henüz bilinmemekle beraber, aksilik durumunda trafikte pek çok aksaklığa sebep olacağı da aşikâr. Bu sebepten, korkulan ancak farklı enerji tiplerini kullanan bu araçların toplu üretimine geçmeye Opel liderlik edecek gibi görünüyor. Hem çevreci yapısı ile hem de zarif görüntüsü ile Opel Ampera-E hemen hemen tüm Avrupa ülkelerine yayılmayı hedefliyor.

Bu Araca Her Şey Ücretsiz

Norveç içerisinde ilk olarak yollara düşen ve 500 kilometreye kadar gidebilme kapasitesine sahip olan Opel Ampera-E; elektrik enerjisi ile çalışıyor ve ülke genelinde elektrik enerjisi ile çalışan herhangi bir şeyden Norveç; herhangi bir ücret almıyor. Yani, aracın bedelini ödeyerek yollara ücretsiz bir biçimde çıkabildiğiniz gibi kullanımında şarj etmek gibi ihtiyaçlarınızı ücretsiz olarak, eğer Norveç’te iseniz yapabiliyorsunuz. Norveç’in en büyük planlarından bir tanesi olan elektrikli araç kullanımında, Opel öncülüğünde başlatılan bu akımın etkili olacağı ve kısa süre içerisinde daha fazla aracın yollarda olacağı bildiriliyor ancak; diğer markalardan kesin bir haber henüz yok. Yine de, Norveç devleti elektrikli araçların yollarda kullanılmasından oldukça memnun. Opel de, vergi muafiyeti ve benzeri nedenler hasebiyle ilk kez Norveç’te yollara çıkardığı Ampera-E’nin satış rakamlarından oldukça umutlu.

Yavaş Yavaş Üretilecek

Opel Ampera-E, ilk etapta sınırlı sayıda üretilmeyi ve sonrasında satışların artması durumunda diğer Avrupa ülkelerine yayılmayı hedefliyor. Opel’in bu satış stratejisi hiç şüphesiz başarılı zira hemen herkesin elektrikli araba kullanmayı isteyip istememesi; tartışılabilir bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Hiç şüphesiz, bütün arabalardan daha çevreci olabilecek bu tür elektrik enerjisi ile çalışan arabalar; günümüzün dünyasını kurtarmakta öncü bir rol üstlenebilir.

Opel Ampera-E Yollara Norveç’te Çıktı

The Chevrolet Bolt or Chevrolet Bolt EV is an all-electric subcompact car marketed by Chevrolet ; developed and manufactured in partnership with LG Corporation . Production for the for model year 2017 began in November 2016. The European version, marketed as the Opel Ampera-e, will go into production in 2017.

The Bolt delivers an EPA -rated all-electric range of 238 mi , and an EPA fuel economy rating of 119 miles per gallon gasoline equivalent for combined city/highway driving. According to Opel , the Ampera-e is expected to achieve a range of about 500 km under the New European Driving Cycle , and 380 km under the more strict Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedures .

U.S. retail sales began in California in December 2016. The electric car will be available nationwide in 2017. The Canadian release is scheduled for early 2017. Pricing in the U.S. starts at US$37,495 before any applicable government incentives . Since December 2016 the Bolt is the only all-electric car in the U.S. with a MSRP of under US$50,000 capable of an EPA range over 200 mi .

The Chevrolet Bolt won several awards including the 2017 Motor Trend Car of the Year award, the 2017 North American Car of the Year, the 2017 AutoGuide.com Reader’s Choice Green Car of the Year, Green Car Reports Best Car To Buy 2017, Green Car Journal ‘s 2017 Green Car of the Year , and was listed in Time Magazine Best 25 Inventions of the Year of 2016.

 

Opel Ampera-E Yollara Norveç’Te Çıktı Özet Bilgiler

 • çalışmaların neticesinde markanın tamamen elektrikli olan ilk modeli yollara çıktı .  Opel Elektrikli Ampera e modeli ilk olarak Norveç ‘ te 15 Aralık 2016 tarihi itibariyle satışa
 • Opel Ampera e ‘ler, Amerika’nın Michigan eyaletinde bulunan Orion fabrikasında üretilecek ve 2017 yılının ilk çeyreğinde Norveç ‘teki müüşterilerine teslim edilmeye başlanacak.
 • Norveç ‘in seçilme sebebi ise devletin elektrikli araçlar için verdiği büyük teşvikler.. Opel , elektrikli modeli Ampera e ‘yi ilk kez Norveç yollarına çıkarıyor..
 • Opel Ampera E Yollara Norveç ’ te Çıktı . Otomobil.  olan Opel ’in son modellerinden biri Ampera E ; nitelikli ve çevreci bir otomobil olarak, elektrikle çalışıyor ve belki
 • Opel , elektrikli modeli Ampera e ‘yi ilk kez Norveç yollarına çıkarıyor.
 • Opel , elektrikli modeli Ampera e ‘yi ilk kez Norveç yollarına çıkarıyor.
 • 2017 Opel Ampera e , Chevrolet Bolt ile benzer özellikler gösteriyor.  Seat’ ın 2017 model yılı için yenilediği modeli Leon, Türkiye yollarına da çıktı .
 • Opel , elektrikli modeli Ampera e ‘yi ilk kez Norveç yollarına çıkarıyor.  Norveç ‘in seçilme sebebi ise devletin elektrikli araçlar için verdiği büyük teşvikler.
 • Opel Ampera E Yollara Norveç ’ te Çıktı Böylesi Yok!  İlk olarak Norveç ’ te yollara çıkma kararı alan bu modelin Norveç ’in hemen ardından
 • Sırada Almanya, Hollanda, Fransa ve İsviçre var. Tamamen elektrikli Opel modeli Ampera e ‘nin Avrupa satışları bugün itibarıyla “yakın zamanda yollarında 100
 • Norveç fırsatlarından yararlanın! Karşılaştırıp öyle karar verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir