Okyanusların Çözülemeyen Gizemi

Okyanusların büyüklüğü hepimizce biliniyor. Sırf bu bilgi bile, onlardan ürkmemize yetiyor. Bir de onların içinde yaşananlar, hayata devam eden canlılar var. Sırf canlıların bile sadece %33’ü keşfedildi. İşte okyanusların çözülemeyen gizemi

Okyanusların derinliğini az çok tahmin edebiliyoruz. Peki en derin çukurun tam 11 km derin olduğunu biliyor muydunuz?

Bu derinlik sadece bizim, yani insanlığın çözebildiği. Peki ya çözemediklerimiz? Okyanuslar, denizler gibi mavi değildir. %90 gibi bir kısmı tamamen karanlık içindedir.

Okyanusta yaşayan o kadar ilginç canlılar var ki, birkaç metre uzaktan bile bakmak sizi korkutacaktır.

Sadece %33’ünü çözdüğümüz bu varlıklar, dünya genelinde de en çok canlının okyanuslarda yaşadığını gösteriyor.

Okyanusta yaşayan canlıları hiç böyle gördünüz mü?

Okyanusun dibinde sülfürik asit çıkar. Ki bu madde derimizi kafatasından kolayca ayırabilir.

Canlıların bu kadar az kısmı keşfedilmesine şaşırıyoruz. Ama okyanusun da sadece %5’ini biliyoruz

Onların içinde neler yaşandığını, kimlerin yaşadığınız bilememiz bile, okyanuslardan ürkmemizi sağlıyor.


 

Okyanusların Çözülemeyen Gizemi

Okyanus, kıtaları birbirinden ayıran engin , açık denizlerdir . Yeryüzünün yaklaşık üçte ikisini kaplarlar ve bu alanın yaklaşık yarısında su seviyesi 3.000 metrenin üzerindedir. Büyük su kütlesi demektir. Okyanus kelimesi Yunanca “ nehir ” anlamına gelen “ Okeanos “tan gelmektedir, Yunanlar Cebelitarık Boğazı ‘ndan gelen güçlü akıntıyı fark etmişler ve bunun bir nehir olduğunu düşünmüşlerdir.

dünyanın çözülemeyen sırları ve gizemleri, dünyanın sırları ve gizemleri, dünyanın gizemli olayları, sırrı çözülemeyen 10 nesne, gizemi çözülemeyen fotoğraflar, sırrı çözülemeyen cinayetler, sırrı çözülemeyen 311 numaralı oda, dünyada sırrı çözülemeyen yerler

Okyanusların Çözülemeyen Gizemi Özet Bilgiler

  • Okyanusların Çözülemeyen Gizemi Okyanusların büyüklüğü hepimizce biliniyor.  Sırf canlıların bile sadece %33’ü keşfedildi. İşte okyanusların çözülemeyen gizemi .
  • Okyanusların Çözülemeyen Gizemi Okyanusların büyüklüğü hepimizce biliniyor.  Sırf canlıların bile sadece %33’ü keşfedildi. İşte okyanusların çözülemeyen gizemi .
  • olaylar, esrarengiz doğa olayları, dunyanin sirri cozulemeyen yerleri, dünyanın.  Gizem : 1997’de National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) okyanusta
  • Winx kızlarının çektiği harika bir sinema. Cizgifilmizle5 fanları için Hd kalitesinde! Winx Club Okyanusun Gizemi Türkçe Dublajlı olarak hiç bu kadar kaliteli bir formatta sunulmadı.
  • 1. Sahile vuran gizemli ceset: Tamam Shud vakası.  Her gizemli olayda öne sürüldüğü gibi işin içinde "ufo'ların" da olabileceğini unutmamak gerekiyor.
  • İşte karşınızda antik zamanlardan beri çözülemeyen 10 gizemli şey! 1) Salzburg Küpü.  Yüzünde acı verici bir ifade olan bu mumyanın gizemi ise içorganlarının hala duruyor oluşu.
  • 28 Ocak 2013 Pazartesi. Tarihte Çözülememiş Gizemler .  Gizem : 1997’de National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) okyanusta garip bir ses kaydetti.
  • Derin okyanus düzlükleri olarak geçen bölgeler ise, genel olarak 3000 ile 6000 metre arasındaki okyanus tabanlarında bulunuyor.  Okyanusların gizemi çözülüyor !
  • 12 Dünyanın Gizemleri Foto Galeri. Çözülemeyen Gizemler .  Atlantik Okyanusu ’nda Bermuda, Miami ve Porto Rico arasında kalan Bermuda Şeytan Üçgeni, oradan geçen
  • bir karakter olarak verdiği isim olan Marie Celeste) 4 Aralık 1872 tarihinde Atlantik Okyanusu 'nda terk edilmiş olarak bulunduğundan beri gizemini koruyan bir ticari gemidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir