Okul ve Toplu Yaşam Hastalıklarından Korunun!

Toplu yaşam alanları ve okul dönemlerinde sıkça görülen kulak ağrıları, işitme kaybı gibi ciddi rahatsızlıklar hakkında Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Murat Ünlü önemli açıklamalarda bulundu. Ünlü, toplu yaşam alanı kullanımlarında ve okul dönemleri içinde yaşanan, sık rastlanan ciddi hastalıklar sebebiyle doğal beslenmenin ve dengeli beslenmenin önemini açıkladı. İşte uzman doktor Murat Ünlü’nün tavsiyeleri ve uyarıları..

Aydın’da özel bir hastanede görev yapan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Murat Ünlü çalıştığı bölgedeki hava sıcaklıklarının sürekli değişmesi sonucu son dönemlerde orta kulak iltihabı şikayeti ile gelen hastaların sayısının bir hayli artması sebebiyle açıklamalarda bulundu. Hastalık şikayetlerinin büyük bir çoğunluğu ise kreş ve okullarda eğitim alan çocuklardan geliyor. Konuyla ilgili açıklamalar yapan Ünlü, “Orta kulak iltihabı rahatsızlıkları özellikle küçük ve çocuk hastalarda en sık rastladığımız rahatsızlıklardan birisi malesef. Genelde hastalarımız bir iki günlük burun tıkanıklığı ve burun akıntısından sonra, aniden görülmeye başlayan kulak ağrısı şikayetleriyle getiriliyor bize. Bazen kulak ağrısına; kulak akıntısı, ateş, bulantı, kusma, baş dönmesi de ekleniyor. Kulak tedavileri ertelendiği takdirde ileri dönemlerde ciddi ve kalıcı hastalıklara yok açabiliyor. Bu sebeple çocuklarımızda ki kulak iltihabına önem verilmeli” dedi.

Okul ve Toplu Yaşam Mahallerinde En Çok Rastlanan Hastalık

Ünlü, ayrıca “Çocukların okul ve kreş dönemlerinde yaşadığı bu hastalığa toplu yaşam mahallerinde bulunulması sebebiyle gittikçe arttığını belirtti. Bu sebeple çocuklarımızın doğal ve dengeli beslenmeleri gerektiğinin altını çizdi. Eğer sağlıklı ve dengeli beslenme sağlanamazsa bağışıklık sisteminin tam manasıyla gelişemeyeceğini bu da hastalıklara karşı vücut direncinin yetersiz kalması demektir” dedi.

Ömer Seyfettin , Türk yazar, asker, öğretmen.

Türk edebiyatının önde gelen hikâye yazarlarındandır. Türkiye kısa hikâyeciliğinin kurucu ismidir. Ayrıca edebiyatta Türkçülük akımının kurucularındandır. Türkçede sadeleşmenin savunucusudur.

  • Tırnak hastalıklarından korunmak.
  • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Murat Ünlü, okul döneminde ve toplu yaşam mahallerinde en  Okul , kreş gibi toplu yaşam alanlarında grip ve nezle daha sık görülür.
  • Okul Hastalığından Korunma Yolları. 13 Şubat 2016 Cumartesi 08:31.
  • Okulların açılmasıyla birlikte çocuklarımız toplu yaşam alanı olan okullarda daha fazla zaman geçirecekler.  Çocuklarda önemli olan bir diğer hastalık hepatitlerdir(sarılık).
  • Anasayfa > Sağlık Haberleri > Okul Hastalığından Korunma aşamaları.
  • Okul , kreş gibi toplu yaşam alanlarında grip ve nezle daha sık görülür.  Çocukların okulda en sık yakalandığı hastalıklarından biri bu hastalıktır ” diye konuştu.
  • Hastalıklardan böyle korunun . Kış yaklaşıyor.  ve virüslerin kolayca yapışması Okulların açılmasıyla toplu yaşam alanlarının artması ve enfeksiyonların hızla yayılması.
  • Buradasınız: Anasayfa / Okul Ödevler / Boşaltım sistemi  sayede rahat ve hastalıklardan uzak bir yaşam sürebiliriz.  Önceki: Aile ve toplum hayatının önemi ile ilgili ayetler.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir