Okul Alışverişi İçin Kırtasiye Malzemeleri Listesi Hazırlıyoruz

Öğrencilerin yıl boyunca kullanacakları pek çok malzemeye ihtiyacı olacak. İlkokul, ortaokul ya da lise döneminde olan tüm öğrencilerin ortak ihtiyacı kaliteli bir çanta. Tüm kırtasiye gereçleri çantada taşınacağı için dayanıklılık hususuna dikkat edilmesi gerekir.

Okul alışverişinde en önemli husus kırtasiye malzemeleri seçerken kaliteli ürünlere yönelmek. Tüm öğrencilerin ortak ihtiyaçlarından bir diğeri defter. Çizgili, kareli, spiralli gibi farklı çeşitleri bulunan defterler tarih ve coğrafya gibi dersler için mutlaka gerekiyor. Resim dersi için de resim defteri temin edilmeli. Defterde genellikle Keskin Color, Gıpta ve Umur Collection markaları tercih ediliyor.

 

Önemli olan bir diğer ihtiyaç ise kalem. Uçlu kalem, boya kalemi, dolma kalem gibi öğrencilerin farklı çeşitlere ihtiyacı olabilir. Uçlu kalemde yine kalite düzeyi yüksek olan Rotring markası seçilebilir. İki adet uçlu kalem ilk etapta yeterli olacaktır. Boya kalemlerini set halinde temin edebilirsiniz. Faber Castell en sık tercih edilen marka olsa da Nova Color gibi markalara da yönelebilirsiniz.

Çanta ve defterin yanı sıra farklı kırtasiye malzemelerine de ihtiyaç olacak. Bu ihtiyaçlar genellikle okul ya da öğretmenler tarafından hazırlanan kırtasiye malzemesi listeleri şeklinde öğrenci velilerine bildiriliyor. İlkokul döneminde olan öğrenciler için daha fazla okul ürünleri gereksinimi doğabilir. Ortaokul ve lise döneminde ise ihtiyaçlar arasına teknolojik ürünler de ekleniyor. Öğrencilerin eğitim – öğretim döneminde bilgisayar, tablet, yazıcı gibi teknolojik cihazları kullanmaları gerekebiliyor.

Ailelerin geniş bir ihtiyaç listesini temin etmek durumunda olmaları, fiyat karşılaştırması yapmalarını da beraberinde getiriyor. Online olarak fiyat kıyaslaması yapabilecekleri çeşitli web siteleri mevcut. Bu siteler de gösteriyor ki, okul alışverişini internet üzerinden online olarak yapmak, çok daha ekonomik bir tercih oluyor. Ayrıca online okul alışverişi sadece satın al bölümüne tıklanarak ürünlerin kapınıza kadar ulaşmasını da sağlıyor.

Online kırtasiye malzemeleri alışverişinde en çok tercih edilen adres www.avansas.com oluyor. Son derece güvenilir bir adres olmasının yanı sıra yalnızca kaliteli ürünleri satışa sunması da önemli bir etken. Okul için gerekli tüm kırtasiye ürünleri bu adreste bulunduğundan tek bir alışverişle tüm ihtiyaç listenizi bu siteden karşılayabilirsiniz.

Okul Alışverişi İçin Kırtasiye Malzemeleri Listesi Hazırlıyoruz

Kırtasiye; defter, kâğıt, kalem, mürekkep vb. yazı ve hobi araç ve gereçlerinin bütünü. Arapça kökenli olan kırtasiye sözcüğü, kâğıtla yapılan işlemler anlamında da kullanılmaktadır. Türkçede kırtasiye dükkanı kavramı zamanla sadece kırtasiye olarak kullanılmaya başlanmıştır. Kırtasiyecilik mesleği oldukça geniş bir alanı kapsar. Bu kapsam içinde, ofis mobilyaları, daktilo , zımba , makas gibi kalıcı ürünlerin yanı sıra, kağıt , zımba teli, yapıştırıcı vb. sarf malzemeleri de bulunur.

Kırtasiye dükkânları genellikle okul ya da işyerleri yakınında bulunmaktadır. Türkiye’de resmi kurumların kırtasiye gereksinimleri, büyük ölçüde Devlet Malzeme Ofisi tarafından karşılanır.

okul alışverişi listesi, okul alışverişi youtube, 7.sınıf okul alışveriş listesi, okul alışverişi lise, 6. sınıf okul alışveriş listesi, okul malzemeleri listesi, 8. sınıf okul alışveriş listesi, okul alışverişinde alınacaklar listesi

Okul Alışverişi İçin Kırtasiye Malzemeleri Listesi Hazırlıyoruz Özet Bilgiler

 • Okul alışverişine hazır mısınız? 02 Eylül 2016 Cuma, 09:52:29
 • OKUL . back.  Anasınıfı kırtasiye malzemeleri . Bu kategoride yer alan ürünler hakikatkirtasiye 'un size önerdiği ana sınıflara özel hızlı alışveriş ürün listesidir .
 • Aana sınıfı için hangi kırtasiye malzemeleri alınacak?  verir, üç aşağı beş yukarı benzer okul ihtiyaç listeler vardır.  karşılaşacağını göstermek için örnek bir liste hazırladım .
 • Okul Kırtasiye . Kaşeler. Üye Girişi.  Stickerlar. Oyun Hamuru ve Kalıpları. El İşi Malzemeleri . Liste Hazirlik. Müşteri Bilgilendirme.
 • Okul Araç Gereçleri ve Okul Kırtasiye İhtiyaçları için sayfayı ziyaret edin.  Kırtasiye malzemeleri sadece okullarda değil, ofislerde de sıklıkla kullanılır.
 • Malzemeleri ¦ ¦ Süsleme Malzemeleri ¦ ¦ Temel İhtiyaçlar ¦ ¦ Ders Aletleri ¦ ¦ Çocuklar İçin Hobi ve Boyama Setleri ¦ Kırtasiye   Ana sayfaOkul ve Okul Öncesi. Kategori Listesi .
 • Okul öncesi ve anaokulu öğrencileri tarafından kullanılan zehirsiz, sağlığa zararsız ve doğal çevreye duyarlı pastel boya, sulu boya, kuru boya, keçeli kalem başta olmak üzere
 • Tıklayınız. 5. Sınıflar Öğrenci Kırtasiye İhtiyaç Listesi .  sorubak 6 sınıf okul ihtiyaç listesi okul malzemeleri listesi okul alışveriş listesi okul alisverisi listesi .
 • 6. Sınıf çocukları için ihtiyaç listesi . 6. Sınıf öğrencileri için okul alışverişinde neler alınmalı?  6. sınıfa başlayacak öğrenciler için okul ihtiyaç listesi . Asetat Kalemi.
 • Tüm Okul Araç Gereçleri n11 'da. Ücretsiz Kargo İmkanıyla Hemen Al!

Okul Alışverişi İçin Kırtasiye Malzemeleri Listesi Hazırlıyoruz” için 4 yorum

 • 10/01/2017 tarihinde, saat 20:42
  Permalink

  Okula yeni başlayan öğrenciler için alınan kırtasiye malzemeleri dikkatle seçilmeli. Kalitesiz ürünlerde sağlığa zararlı kimyasal maddeler oldukça fazla. İlköğretim çağındaki çocuklar, kalem ve silgi gibi gereçleri ağzına, dişlerine değdiriyorlar. Çocuklarımızın sağlığını ihmal etmeyelim.

  Yanıtla
 • 16/01/2017 tarihinde, saat 20:57
  Permalink

  Konu bulunan 1. ve 2. fotolar ülkemizdeki eğitim eşitsizliğini açıkça gösteriyor. Ülkemizin belli bölgelerinde çocuklar kalem, silgi, defter, uçlu kalem veya kalemtraş gibi temel kırtasiye malzemelerine bile ulaşamazken bunlara uluşan çocuklar da kıymetini bilemiyor gibi. 🙁

  Yanıtla
 • 21/01/2017 tarihinde, saat 23:12
  Permalink

  İlköğretim çağındaki çocuklara alacağımız kırtasiye malzemeleri defalarca kaybolacağı için gidip en iyisinden almayın diye tavsiyede bulunmak isterim. Arkadaşlarında belirttiği gibi ürünlerin sağlık açısından tehlike oluşturmaması yeterli. Örneğin kalem için faber castell kalitesi zaten yeterli olacaktır. Daha pahalısını almaya gerek yok. Çocuk düşürüyor, unutuyor ve bir şekilde eşyasını kaybedebiliyor.

  Yanıtla
 • 29/01/2017 tarihinde, saat 13:55
  Permalink

  Arkadaşların uyarılarına katılmamak elde değil. Boya kalemi alırken Faber Castell, Nova Color gibi bilinen kaliteli markalar tercih edilmeli. Okul çağındaki çocuklarımız için satın alınan kırtasiye malzemeleri mümkün olduğunca kaliteli olmalı. Örneğin silgi. 1TL fazla verin içinde plastik ve zararlı kimyasallar olmasın.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir