Nusaybin’de Zırhlı Polis Aracına Hain Saldırı!

Güneydoğu’da hareketli saatler yaşanmaya devam ediyor. Bu sefer de Mardin’in Nusaybin ilçesinde bombalı saldırı haberi geldi. Nusaybin’de devriyesini atan zırhlı polis aracına bombalı saldırı düzenlendi. Pkk terör örgütünün düzenlediği hain saldırıda 2 polis yaralandı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde pkk terör örgütü ve yandaşları tarafından düzenlenen bombalı saldırı sonucu zırhlı polis aracı hasar görürken 2 polisimiz de yara aldı. Mardin Nusaybin’in Abdulkadirpaşa Mahallesi Umut Sokak mevkisinde devriye görevini yerine getiren polisin zıhlı aracına pkk terör örgütü tarafından el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlendi. Hain saldırıda bomba büyük bir gürültüyle patlarken, araçta bulunan 2 polis memuru yaralandı. Yaralanan polisler Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, durumlarının ciddi olmadığı haberi yüreklere su serpti. Patlamanın şiddetiyle zırhlı araç hasar görürken, çevredeki ev ve işyerlerinde maddi hasar meydana geldi.

Güvenlik güçleri Nusaybin’deki bombalı saldırının hemen ardından harekete geçti. Bölgeyi güvenli olarak kontrole alan güvenlik güçleri geniş çaplı operasyon başlattı.

Güneydoğu’da Cizre ve Sur’da ise operasyonların sona erdiği ve bölgenin teröristlerden temizlendiği haberi geldi. Diyarbakır’ın Sur ilçesinde teröristlerce kazılan çukurların kapatılması, teröristlerin kurduğu barikatların kaldırılması ve yerleştirilen patlayıcıların imhası için 28 Kasım 2015’te başlatılan operasyon sona erdiğini İçişleri Bakanı Efkan Ala bildirdi. İlçede sokağa çıkma yasağının devam ettiği operasyonda, 268 teröristin etkisiz hale getirildiği ve 350’nin üzerinde el yapımı patlayıcının ele geçirildiği belirtildi. Efkan Ala, operasyonların bitmesine rağmen arama ve kontrol faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir