Niloya Çizgi Filmini İzlemek için 5 Farklı Sebep

2015’in en çok izlenen çizgi filmi Niloya oldu. Niloya adlı çizgi film reyting rekorları kırarken, çocuklarıda bir hayli eğlendirmeyi ve bilgilendirmeyi başardı. Niloya adlı hikaye serisinden alıntı yapılarak yapılan bu muhteşem çizgi film, Yumurcak TV ekranlarında gösteriliyordu. Fakat 2015 yılının Ekim ayında TÜRKSAT’ın tuaf bir şekilde aldığı karar neticesinde, Samanyolu Yayın Grubu’na bağlı tüm kanalların yayınları kesildi. Buna rağmen internet üzerinden izlenen Niloya halen bir numara. Çocukların keyifle izlediği, Karadeniz aile yapısını işleyen bu çizgi film 2016’yada damgasını vuracak gibi. Bizde sizler için araştırma yaptık ve bu çok izlenen çizgi filmi diğerlerinden ayıran özellikleri inceledik.

İşte Niloya çizgi filmini izlemek için 5 farklı sebep..

Hikayelerinin Önceden Bilinmesi


Niloya aslında yeni ortaya çıkmış bir karakter değil. Tutulmasına sebep olan farklardan biride, Niloya serisinin eskiden beri kitaplar halinde sunulması. Birçok aile bu farklı hikayenin kitapları ile büyüdü ve şimdi çocuklarına yada kardeşlerine yapılmış çizgi filmlerini izletmeye öneriyor. Bu da kısa zamanda bu kadar popüler olmasına ve reyting almasına sebep olan maddelerden biri olmuş durumda.

3D Teknolojisi İle Yapılması


Eskiden çizgi filmler pozlanarak yani, kare kare çizilerek oynatılırdı. Fakat gelişen teknoloji sayesinde, artık çizgifilm yapmak o kadar da zor değil. Elinizde iyi bir hikaye varsa, son teknoloji ile yapılacak iyi bir çalışma keyifli çizgi filmlerin ortaya çıkmasına vesile oluyor. 3D çizgi filmler, son dönemlerde çok tutuldu ve Niloya’da bu teknoloji ile yapıldı. 3 boyutun verdiği o keyif ve güzel bir hikaye birleşince ortaya böyle akıllarda kalan bir çizgi film çıkmış oldu.

Niloya Karadenizli Bir Ailenin Çocuğu


Karadeniz Türkiye için hep önde gelen bir bölge ve yaşayış tarzı olmuştur. Karadeniz fıkraları, Temek ve Dursun Fıkraları, Karadeniz ailelerinin samimiyeti ve Karadenizlilerin konuşma dili.. Bunlar herzaman Türkiye izleyicilerinin dikkatini çekmiştir. İşte Niloya adlı karakterde, Karadeniz ailesinin bir ferdi. Hal böyle olunca merak etmemek imkansız.

Keyframe Animasyon


Keyframe animasyon, 3D çizgi filmleri için kullanılan bir teknik terimdir. Kısaca özetlemek gerekirse, 3D film yada çiz filmlerin 2 farklı yapılış tarzı vardır. Biri Motion Capture, diğeride Keyframe Animasyon. Motion Capture sistemi daha real hareketlerle yapılan bir film türüdür. Ama Keyframe Animasyon tamamen, animasyoncuların pozlamaları ile yapılan bazı durumlarda gerçekten biraz farklı hareketleri barındıran bir sistemdir. Ve bu çocukların izleme keyfini bir kat daha arttırıyor şüphesiz.

Niloya’nın Güzel Şarkıları


Listemizin bir başlığıda şüphesiz Niloya’nın birbirinden güzel şarkıları olmalı. Niloya her hikayesinin sonunda, o konuyu anlatan şarkıları ile süslemeyi biliyor. Yapılan bir araştırmaya göre, çocuklara hitap etmenin en iyi yolu muzik ve şarkılar. Hal böyle iken Niloya’nın o tatlı ve güzel sesi ile söylediği şarkılar, çocukların Niloya’yı izlemesi için bir sebep teşkil ediyor.

Niloya, okul öncesi yaş grubu için, özel olarak tasarlanmış, Yumurcak TV ‘nin yerli çizgi film projesidir. 2008 yılında ilk yapımına başlanmıştır. Şu an TRT Çocuk ‘ta yayınlanmaktadır. Niloya, tamamen Türk Stüdyoları tarafından hazırlanmakta olan ve 3-6 yaş grubunu hedefleyen bir yapımdır.

Senaryosu yapımcısısı da olan Arzu Demirel Birinci ‘ye, müzikleri ise Merve Ihlamur ’a aittir. Senaryo, özel danışman ekibi, pedagog ve eğitim uzmanlarının denetiminde hazırlanmaktadır. Yönetmenliğini Metin Çam üstlenmektedir.

  • Ana Sayfa Eğlence Niloya Çizgi Filmini İzlemek için 5 Farklı Sebep .  Niloya adlı çizgi film reyting rekorları kırarken, çocuklarıda bir hayli eğlendirmeyi ve bilgilendirmeyi başardı.
  • 2015’in en çok izlenen çizgi filmi Niloya oldu. Niloya adlı çizgi film reyting rekorları  alıntı yapılarak yapılan bu muhteşem çizgi film , Yumurcak TV ekranlarında gösteriliyordu.
  • film izle , niloya , niloya izle , niloya yeni bölümleri türkçe izle , niloya , niloya Türkiye, niloya türkçe dublaj izle , niloya tüm bölümleri türkçe izle , niloya çizgi filmini izle .
  • Niloya çok şeker yemiştir. Bu sebeple dişleri ağrımaktadır.  Niloya ve Sonic Saklambaç Oynarken Ejderha Yavrularıyla Karşılaşır ( Çizgi Film İzle ).
  • üst tarafındaki Çizgi Film İzle bölümünden Niloya 5 . bölüm domates Çizgi Filmi İndir çizgi filmi dışında NİLOYA İZLE kategorisinden yeni çizgi filmler izleyebilirsiniz.
  • Niloya Çok Şeker Yedim Yumurcak Tv Çizgi Film izle Niloya çok şeker yemiştir. Bu sebeple dişleri ağrımaktadır. Ama dişçiye de gitmeyi istememektedir.
  • Niloya Tüm bölümleri tek parça izle , Niloya Çizgi filminin tüm bölümlerini tek videoda tek parça olarak izleyebilirsiniz. Niloya Zambak Çizgi Film İzle Nilo .
  • 78 Niloya Kar Çizgi Filmi İzle Canım Anne Kış gelmiştir. Niloya ve Mete kardan adam yapmaktadır.
  • Niloya Temizlik Yapıyor Niloya Elektirik Süpürgesi Niloya Pepee İle Beraber Çizgi Film İzle .  Şikayet sebebi Sakıncalı Video SPAM Kin ve Nefret içerikli Telif Hakki.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir