Nexus Kullanıcıları Dikkat!

Android sistemlerinin en son teknolojiyle tasarlanan yeni sürümü Android N 7.0 versiyonunun henüz hazır olmadığı açıklandı. Nexus marka telefon kullanıcılarının dikkat etmesi gereken bir husus var. Yeni işletim sistemiyle ilgili hatalar haberimizin detayında..

Yeni işletim sistemi Android N 7.0 henüz hazırlanma aşamasında iken tüketicilere piyasaya sürüleceği iddiası ortaya atılmıştı. Şimdiden heyecanla beklenen android işletim sisteminin sıkıntılarının olduğu belirtildi. Bu yüzden henüz hazır olmadığını söyleyen uzmanlar uyardı.

Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 6 ve Nexus 9 modelinde cihazlardan birini kullanan kişiler, Android N sürümünü yüklemeden önce bir kaç defa daha düşünmeleri gerektiği açıklandı. Geliştirici programına dahil olan cihaz kullanıcılarının, bu güncelleme OTA üzerinden yani cihazınızı bilgisayara bağlamadan telefon ve tabletlere kurulabileceği için sıkıntıların ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Raporu servis edilen ilk mesele bu önizleme sürümünü yükledikten hemen sonra kararlı olan eski sürüme geçiş yapılmaması gerektiği oldu. Android N test sürümünden, Android Marshmallow sürümüne OTA geri dönmenin bazı cihazlarda mümkün olmadığı ortaya çıktı. Bu problemin sebebi henüz bilinmese de Google’ın en kısa sürede bir yama yayınlayarak sorunu çözmesi uzmanlar tarafından öngörülüyor.

Bir başka kayda değer sorun ise Android N sürümünün Nexus cihazlarda “bootloader” ekranına hiçbir şekilde geçiş yapmaması. Telefonun açılışı esnasında güç ve sus açıp-kapatma tuşlarına basılı tutarak açılan bu ana ekran, şimdilik Android N sürümünde çalışmıyor. Bu yüzden kullanıcıların daha dikkatli olması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir