Netflix’in Satın Aldığı 7 Türk Dizisi

Türkiye’ye hizmet vermeye başlayan Netflix’in satın aldığı 7 Türk dizisi bakalım hangileri. Leyla ile Mecnun, Suskunlar, Karadayı, Ezel efsane dizileri satın alan Netflix bakalım Türkiye’de başka hangi dizileri satın almış…

190’dan fazla ülkede 83 milyon abonesi olan internet televizyon ağı olan Netflix’in Yönetim Kurulu Başkanı Reed Hastings, “Türkler müthiş hikâye anlatıcısı” dedi.

Leyla İle Mecnun


Leyla ile Mecnun; Eflatun Film tarafından yapılan, Onur Ünlü’nün yönetmenliğini ve Buarak Aksak’ın senarist olduğu absürt komedi tarzında bir dizi. Dizi Leylâ ile Mecnun’un hikayesi üzerine kurgulanmış ve üzerine absürt komedi, bilim kurgu, durum komedisi ögeleri eklenerek daha da ilginç hale getirilmiş ve seyircilerin takdirini kazanmıştır.

Suskunlar


Tims Productions tarafından yapılan Suskunlar dizisi; senaryosu ve Ahmet Kaya müzikleriyle seyircileri etkiledi. Başrollerinde ise Murat Yıldırım, Sarp Akkaya, Güven Murat Akpınar, Aslı Enver, Berk Hakman ve Pelin Akil oynamaktadır.

Karadayı


Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel ve Çetin Tekindor’un olduğu Karadayı dizisi; 35 yaşındaki Mahir ve 1970’li yıllarda İstanbul ili Beyazıt mahallesinde yaşayan ailesinin başına gelen br iftira ile hayatlarının nasıl değiştiğini konu alıyor.

Ezel


“İhanet onları ayırdı, intikam birleştirecek.” sloganıyla dikkat çeken Ezel dizisi; 2010’da ilk kez düzenlenen İsmail Cem Televizyon Ödülleri’nde aday gösterildiği 14 dal içinden 9 ödül kazanarak büyük başarı kazandı. Başrollerde ise Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere gibi ünlü isimler oynadı.

Kurt Seyit ve Şura


Kurt Seyit ve Şura; Nermin Bezmen’in aynı adlı romanından uyarlanan Türk drama televizyon dizisidir. Toygar Işıklı’nın müziklerini yaptığı dizide başrolleri Kıvanç Tatlıtuğ, Farah Zeynep Abdullah, Fahriye Evcen ve Birkan Sokullu gibi isimler canlandırdı. Dizide, Kırımlı Türk bir asker olan Kurt Seyit Eminof ve soylu Rus bir ailenin kızı olan Şura/Alexandra Julianovna Verjenskaya’nın aşkı konu alındı.

Kiraz Mevsimi

Başrollerini Özge Gürel , Serkan Çayoğlu, Dağhan Külegeç ve Nilperi Şahinkaya paylaştığı Kiraz Mevsimi dizisi; İtalya’da yayınlanan ilk Türk dizisi olmuştur.

Diriliş: Ertuğrul


Başrollerini Engin Altan Düzyatan,Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, ve Hülya Darcan’ın paylaştıkları Diriliş Ertuğrul dizisi; 2015 yılının en iyi dizisi seçildi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir