Nerede ceza yedim?

Nerede trafik cezası yediğinizi öğrenmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Makbuzunuz elinize yeni ulaşmış ise sorgulama yaptığınızda ceza bilgileri bulunmamaktadır uyarısı alabilirsiniz. Ama gelelim biz işlemlerin nasıl yapıldığına.

Makbuzunuzdaki koordinatları bu adresteki bilgilere bakarak girin. Böylece hangi karayolunda hangi noktada ceza yediğinizi haritada görebilirsiniz. Yeni google harita kullanıyorsanız o zamanbu adresi kullanabilirsiniz.

Google Haritalarda Enlem/Boylam Girme:

1- Aşırı hız, kırmızı ışıkta geçme, yanlış park, emniyet kemeri takmama veya hatalı sollama gibi trafik suçları nedeniyle ikamet adresinize bir ceza makbuzu gönderilir.

2- Trafik cezası ödeme makbuzunda ceza kodu, ceza saati, ceza aldığınız yerin koordinatları belirtilir. Bazen resimler de gelen ceza ödeme makbuzuna iliştirilmiş olarak gelir.

3- Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme sayfası olanhttps://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_MTV_SORGU adresine girin.

4- Bitişik olarak plakanızı yazın.

5- Kimlik veya vergi numaranızı girin.

6- Otomobilinizin (aracınızın) tescil tarihini girin.

7- Şayet cezanız listede görünmüyorsa henüz sisteme işlenmemiş demektir. Bu durumda elinizdeki ceza makbuzundaki seri no ve ceza makbuzu no’sunu girin. Tarihleri de doldurduktan sonra kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.
Geçmiş olsun

Uluslararası Ceza Mahkemesi , kuruluş belgesi Roma Statüsü olan, savaş suçları , insanlığa karşı işlenen suçlar, soykırım suçları ve saldırı suçlarına bakan uluslararası bir mahkemedir. 1 Temmuz 2002 tarihinde kurulmuş ve 11 Mart 2003 tarihinde çalışmaya başlamıştır. Mahkeme binası “Ev Sahipliği Anlaşması” yaptığı Hollanda ‘nın Lahey kentinde bulunmaktadır.

  • Nerede ceza yedim ? Haber Suat Arslan . 16/04/2016.  emniyet kemeri takmama veya hatalı sollama gibi trafik suçları nedeniyle ikamet adresinize bir ceza makbuzu gönderilir.
  • Bunun dışında da araç sürücüleri trafik cezası nerede kesildi sorusu için en güncel ve en doğru yanıtları taşıtlar vergi dairesinden öğrenebilmektedir. Güncelleme Tarihi: 29.11.2015.
  • Yediğiniz trafik cezasının nerede , ne zaman kesildiğini bilmiyorsanız trafik cezası detaylarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.
  • üzerine Cengiz Bulgan’ın avukatı Zeki Bulgan, Bakırköy 4. Sulh Ceza Mahkemesi’ne cezanın iptali için dava açtı.  Tebligat işlemine yedi iş günü içinde başlanır.
  • Kim Nerede , Nasıl Ceza Yedi ? Başlatan: fcsrn, Şubat 24, 2016.
  • Araç ceza borç sorgulama ve trafik ödeme işlemlerinizi internetten hemen yapın.  Aracınıza ait trafik cezası olup olmadığını öğrenmek artık çok kolay.
  • Mahkeme, gıyapta kesilen trafik cezalarına ilişkin yasaya göre 10 iş günü içinde tebligat işlemlerine başlanmaması sebebiyle trafik cezasını iptal etti.
  • 1 bu kesilen cezanın nerede kesildiğini nasıl öğrenebilirim.  7 yıldır ceza yememişken geçen yılın son çeyreğinde 1.5 ay içinde 3 ceza yedim .toplam 535 tl.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir