Nazilerin Yaptığı En İyi 9 Uygulama

Başlığı okuduğunuzda biraz şaşırdığınızın ve sinirlendiğiniz farkındayız. Alman devlet lideri Adolf Hitler ismi katliamlarla hatırlanan ve yahudi soykırımının en net simgesi. Daha da ileri gidersek Naziler dünyanın başına gelmiş en büyük felaketlerden biri. Peki bu kadar kötülüğü yapmış biri bu dünya için hiç mi iyi birşey yapmadı. Yaptı.. Bizde bunları araştırdık. Karşımıza şaşırtıcı sonuçlar çıktı. İşte Nazilerin yaptığı en iyi 9 şey uygulama ..

Hayvan Hakları


Naziler, 1933 yılında hayvanların bilimsel çalışmalar için denek olarak kullanılmasını yasaklamıştır. Tabi ne gariptir ki bu deneylerin Yahudiler ve çingenelerin üzerinde yapılmasında bir sakınca görmemiştir. Ayrıca hayvan avlanması konusunda avrupadaki bu günkü sınırlamaları ve yasakları o günlerde Hitler getirmiştir.

Tütün Yasağı


Ülkemizde yakın bir zamanda geçilen kapalı alanda sigara yasağı, Nazi döneminde başlamıştır. Nazi döneminde sigara reklamları kısıtlanırken, yüksek vergilerle vatandaşın sigaraya ilgisini azaltmaya çalışılmıştır.

Yoksulluk Kanunları


Alman halkının yoksulluk içinde yaşamaması için Yoksullukla mücadele programları hazırlamıştır.Bu Programlarda bir tanesi bağış toplanarak yoksul halka verilmesidir. Hatta yüksek Nazi subayları bile kapı kapı gezerek bağış toplamaktadır.

Volkswagen


Nazi döneminde üretilen bu aracın Almancadaki karşılığı halkın arabasıdır. Küçük bir motorsiklet parasına satılan bu araba tüm halk tarafından rağbet gördü. Hitlerin amacı ise ekonomik düzeyi düşük kesimin bile araba sahibi olabilmesiydi.

Otobanlar


Ülkemizde son 15 yılda yapılmaya başlayan ve bu günlerde her bölgemizde rahatlıkla seyehat edebildiğimiz otobanlar, Hitler döneminde başlayan bir uygulamadır. Hitler döneminde Otobanların yapımında ki amaç ülkeyi bir bütün halinde birleştirmekti.

Roket


Uzaya gönderilen be ABD ve Rusya’nın her alanda gururla anlattığı uzay maceralarının mucide bir Nazidir.

Film Teknolojisi


Filmin ne kadar önemli bir propaganda aracı olduğunu kısa zaman da keşveden Adolf Hitler, bu konu üzerinde itina ile durmuştur. Film ve Televizyon teknolojisinde bir devrim olan canlı yayını ilk yapan Nazi Almanyasıdır.

Moda


Nazi üniformalarına dikkatli baktığınızda moda tasarımı konusunda Nazi Almanyasının ne kadar başarılı olduğunu da görürüz. Adidas, Puma gibi dünya markası ayakkabılarda Naziler zamanında üretilmeye başlanmıştır.

Tıp


Dünya tarihinin en acımasız ve kara lekesi olan insan denekleri Nazi Almanya’sında başlatılan bir uygulamadır. Yahudi, Çingene, Homosexuel ve sakatların kullanıldığı Tıp deneyleri ile Nazi Almanyası, Tıp dünyasında önemli başarılara imza atmıştır. Bugün bile bir çok tedavi yöntemi o günlerde yapılan deneyler sonucunda ortaya çıkmıştır.

Nazi Almanyası, Almanya’nın 1933 ile 1945 yılları arasında, Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi idaresi altında, tek parti rejimine dayalı yönetim sistemiyle “ Führer ” unvanlı hükûmet ve devlet başkanı Adolf Hitler ’in liderliğinde egemenlik sürdüğü döneme verilen isimdir. Alman tarihi içerisinde “Reich”ların üçüncüsüdür; bundan dolayı Üçüncü Reich ismiyle de nitelendirilir.

Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi lideri Adolf Hitler’in Paul von Hindenburg tarafından Şansölye olarak görevlendirilmesi ile başladı. İkinci Dünya Savaşı’nda Almanya’nın teslim olmasına kadar geçen zaman zarfını teşkil eden bu dönemin siyasal, sosyal ve ekonomik konularında gerçekleştirilen pek çok faaliyet nasyonal sosyalizmin etkisi altında gelişmiştir.

  • Peki bu kadar kötülüğü yapmış biri bu dünya için hiç mi iyi birşey yapmadı .  Karşımıza şaşırtıcı sonuçlar çıktı. İşte Nazilerin yaptığı en iyi 9 şey uygulama ..
  • kanalında yayınlanmakta olan Nazilerin Yaptığı En İyi 10 Uygulama adlı videoyu izlemektesiniz.  Tabii ne kadar kötü olsalar da iyi yaptıkları şeyler de olmadı değil.
  • Tabii ne kadar kötü olsalar da iyi yaptıkları şeyler de olmadı değil.  İlk canlı yayınlanan televizyon programının da Naziler tarafından yapıldığını söylemek gerek.
  • Uygulama , mandela etkisi, Ahok Jarot, 2017, Nazilerin Yaptığı En İyi 10 Uygulama .  Yahudilerin, çingenelerin ve homeseksüellerin üzerinde deney yapmaları trajikomik.
  • Tabii ne kadar kötü olsalar da iyi yaptıkları şeyler de olmadı değil.  Bunu sağlamak için yüksek derecede Nazi subayları bile evlere gidip bağış topluyordu.
  • İlk canlı yayınlanan televizyon programının da Naziler tarafından yapıldığını söylemek gerek.  Nazilerin Kıyamet Tapınağı (Belgesel). Dünyayı Sarsan EN İYİ 10 Fotoğraf.
  • A65468970894. Nazi katillerinin yaptığı birkaç iyi şey olabilir, ama bunları söylerken çok dikkatli olup iyice tartmak gerek.  5 . AKP'nin yaptığı en iyi 5 uygulama ".
  • Tabii ne kadar kötü olsalar da iyi yaptıkları şeyler de olmadı değil.  Nazi katillerinin yaptığı birkaç iyi şey olabilir, ama bunları söylerken çok dikkatli olup iyice tartmak gerek.
  • Tabii ne kadar kötü olsalar da iyi yaptıkları şeyler de olmadı değil.  Bunu sağlamak için yüksek derecede Nazi subayları bile evlere gidip bağış topluyordu.

Tags: