Nasır Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Nasır Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Nasır Tedavisi Nasır; ölü ve katı deri tabakası olarak adlandırılabilir. Ölü olan deri hücreleri, keratin tabakası oluştururlar ve böylece nasırın altındaki deri hücreleri iltihaplanmakta’dır. Nasır genellikle ayağımıza olmayan veya ayağımızı vuran ayakkabılardan kaynaklanmaktadır. Nasır oluşmasının tek sebebi ayakkabıdan kaynaklanmamaktadır.

Bazen de ayakta oluşan şekil bozuklukları da, ayağımızı yanlış basmamıza neden olmakta ve bunun sonucunda ayaklarımızda nasır oluşmaktadır. Ölü deri tabakasının dip kısmı, sinir uçları ile aktif temas halinde olduğundan insanlara bazen dayanılmaz derecede acı hissettirmektedir. Ayrıca aşırı terleyen, çok yol yürüyen, sürekli ayak üzerinde duran ve havasız kalan ayaklarda da nasır oluşmaktadır.

Nasırın oluşma sebeplerinden bahsedecek olursak; cildimiz herhangi bir bölgesinde aşırı baskıdan ve sürtünmeden dolayı tehlike hissederse o bölgenin tahriş olmasını önleyebilmek için deri tabakasını kalınlaştırarak nasır oluşturmakta ve deriyi dış etkilerden mümkün olduğunca korumaya çalışmaktadır. Yani nasırı, derimizin dış etkilere karşı cildi koruması olarak ta tanımlayabiliriz.

Nasırın tedavisine gelince, nasırı meydana getiren etmenler yok edilmediği sürece yapılan tedaviler sonuç vermemektedir nasır sürekli kendini yenilemektedir, nasırı kesmenin ve temizlemenin hiçbir anlamı yoktur. Ayağımızı rahatsız eden ayakkabıları giymeye devam ettiğimiz sürece, nasırdan tam anlamıyla kurtulabilmemiz mümkün değildir. Öncelikle ayakkabımızı değiştirmeli mümkünse ortopedik ayakkabı giymeliyiz.

Nasırı keserek temizlemeye çalışmak kesinlikle yapılmaması gereken bir harekettir. Nasırı kesmeye çalışırken ayağımızın enfeksiyon kapmasına neden olabiliriz. Bu da daha ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilmektedir. Nasır temizlenmeye çalışırken sağlıklı deri de alınabilir, bunun sonucunda ödem ve şişlik oluşabilir, hatta kangrene kadar sorunlar oluşturabilmektedir. Ayaklarımızı nemlendirerek yumuşak kalmasını sağlayabiliriz, nasırdan kurtulmanın en etkili ve sağlıklı yolu doktora başvurup onun tavsiyelerine uygun ayak kremleri kullanmaktır.Nasırdan kurtulmak için ayağımıza ortopedik ayakkabı giymeli, ayaklarımızı çok sıkacak ayakkabılardan uzak durmalı ve çok bol ayakkabıları da giymemeliyiz.

  • Ana Sayfa » Sağlık » Nasır Nedir ? Nasıl Tedavi Edilir ?  Ayrıca aşırı terleyen, çok yol yürüyen, sürekli ayak üzerinde duran ve havasız kalan ayaklarda da nasır oluşmaktadır.
  • Nasır Nedir Nasıl Tedavi Edilir ? 25 Nisan 201625 Nisan 2016 Elif 0 yorum.  sonucunda oluşan nasırın giderilmesi hayli zahmetlidir. Nasır olmadan önce tedbir almak gerekir.
  • Nasıl tedavi edilir ? Nasırların tedavisi esasında çok kolaydır.  Size problem çıkaran şeyin gerçekten nasır olduğuna emin olduktan sonra pekçok tedavi biçimi tatbik edilebilir .
  • Peki doğru nasır tedavisi nasıl yapılmalıdır?, yazımızın devamında ayak nasırı ve nasır nasıl geçer? sorusuna tüm  Bu yüzden çoğu zaman ayak nasırı olarak ifade edilir .
  • Nasır Oluşumu Nasıl Engellenir?  Not: Eğer diyabet hastası iseniz, ayakla ilgili herhangi bir sorunu doktorunuza sormadan kendi kendinize tedavi etmeye çalışmayınız.
  • Nasır neden olur ve nasıl tedavi edilir ? Ayaklarınızda sürekli nasır mı oluyor?  Nasır vücudumuzun her yerinde olabilir. Nasır bir bölgeye fazla baskı uygulama sonucu oluşur.
  • Yapılması gereken nasır tedavisi konusunda uzmanlaşmış hekimlere başvurulmasıdır.  Nasır Nedir ? Nasıl Tedavi Edilir ? was last modified: Ekim 7th, 2016 by F. İkiz.
  • Evde Nasır Tedavisi : Nasır derideki basınç alanlarında deri kalınlaşması anlamına gelir.  Dolama Hastalığı Nasıl Geçer. Demans Nasıl Tedavi Edilir .
  • Nasır tedavisi elbette ilaçlar ve bantlarla da yapılabilir.  Nasır nasıl geçer sorusunun en iyi cevabı beklide hazırlayacağımız sarımsaklı karışımı düzenli tatbik etmek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir