Nasıl Futbolcu Olunur?

Nasıl Futbolcu Olunur?;

Sabah çıkıp akşam sabaha kadar yağmur çamur demeden, ne kredi kartı borcu, ne elektrik faturası derdi olmayan bu çocukların her gece yatarken kurdukları düş Nou camp’ta bir futbol maçında Ronaldinho’dan pas alıp Rio Ferdinand’ı mükemmel bir şekilde geçip gol atmak ve bütün seyircilerin sizin isminizi haykırmasını sağlamak.

Eğer sizde o mahallede top oynuyorsanız bu makale sizin için. Futbolcu olabilmenin 11 ana maddesini sizin için sıraladım buyrun;

1) Küçük yaşta futbola başlamalısınız. Böylelikle beyniniz futbolu daha iyi kavrar hızlı ataklarda ara pasını nereye atacağınıza daha çabuk karar verirsiniz.

2) Hızlı Koşmak en önemli faktörlerden biridir futbolcu olmakta. Rakibinizden hızlı koşmanız sizin dribbleing, savunma,hucum faktörlerinde onlardan bir adım daha önde olduğunuzu gösterir.

3) Mentalite, futbol zekasına sahip olma sizin pası doğru yere atmanızı,kaleciyle karşı karşıya kaldığınızda aşırtma vuruşunu düşünmenizi,defansın göbeğine pasın risk olduğunu anlamanızdır.

4) Cesaretli olmak oyununuzu tam anlamıya sahaya göstermenize yardımcı olur.

5) Ayak içi pas; futbol oynayabilmek için gerçekten bunu yapmalısınız.

6) Başını Kaldırıp oynamak: futbol 11 kişiyle oynanıyor e haliyle bu oyunu tek başınıza oynayamazsınız kafanızı kaldırın.

7) Hırs,asla pes etmeyin sonuna kadar devam edin. Örneğin bir topu kaybettiniz topu alan kişi de hızla atağa kalkıyor sizde aynı hızla onu takip ediyorsunuz,o defansta oynayan arkadaşlarınızla karşılaştığında mutlaka yavaşlayacaktır sizde bu arada topu alabilirsiniz tabii bunlar diğer kademelerde de geçerlidir.

8) Kaslar,eğer ayak kaslarınız çok güçlüyse siz her yerden şut çekebilirsiniz demektir. Artık top sizin için balondur. İstediğiniz yerden istediğiniz yere nokta pas atabiliyorsunuz. Bu özelliği ünlü futbolcu Steven Gerard aşırı derecede geliştirmiş hemen hemen yerden kaleye şut çekebiliyor, her nokta onun için penaltı noktasına eşittir. Bu yüzden mutlaka bir fitness salonuna düzenli olarak gitmelisiniz ve kaslarınızı ve kondisyonunuzu en üst seviyede tutmalısınız.

9) Fair Play(dostça oynamak) dostça oynamak,faul ettiğiniz kişiyi yerden kaldırmak, özür dilemek önemlidir. Eğer forvet oyuncusuysanız aşırı fairplay ruhlu olmalısınız,çünkü bu durum defans oyuncularının size yapacağı faulun şiddetini az miktarda olsa değiştirir.Mesela çok artist bir forvetsiniz ve çokta faullü oynuyorsunuz defans oyuncuları tam anlamıyla zıt kapmış,gıcık kapmış, bir kaşık suda sizi boğacak düzeye gelmişler, siz bu şartlarda ne gol atarsınız ne sağlıklı bir futbol oynayabilirsiniz,o yüzden defans oyuncularını çıldırtmamak,sakatlanmamak ve sağlıklı bir futbol için fairplay ruhlu olun.

10)Hoşgörülü olmak, kibirli olmamak. Gerçekten önemli bir faktördür hoşgörülü olun,yedek kaldınız diye hemen kibirlenmeyin, bardağın boş tarafından bakmak yerine dolu tarafına bakmayı tercih edin. Mutlaka oyuna girme ümidiyle yaşayın, zaten hocanız mutlaka size şans tanıyacaktır.

11) Antremanlar; antremanları bir eğlence programı gözüyle bakın, tetik olun atılgan olun, koşarken en önde olun. Antremanlarda yoruldum yapamıyorum asla demeyin ve mutlaka yapın. Odaklanın, eğer antremanda hocanıza gidip hocam ben yoruldum biraz dinlenebilirmiyim derseniz sizin o takımda pek bir geleceğiniz yok demektir.

Nasıl Futbolcu Olunur?

Futbol, on birer oyuncudan oluşan iki takım arasında, kendine özgü küresel bir topla oynanan takım sporu . 21. yüzyıl itibarıyla 200’ün üzerinde ülkede 250 milyonu aşkın oyuncu tarafından oynanmaktadır ve dünyadaki en popüler spordur.

Futbol maçları dikdörtgen şeklindeki, yapay veya gerçek çimle kaplı sahada oynanır. Sahanın kısa kenarlarının ortalarında birer kale bulunur. Oyuncuların amacı, temelde ayak olmak üzere vücudunun belli kısımlarını kullanarak topu karşı takımın kalesine sokarak gol atmaktır. İstisnai olarak her iki takımın kalesini koruyan kaleciler , ceza alanı olarak adlandırılan kendileri için belirlenmiş alanların sınırları dahilinde topa elle müdahale edebilmektedirler. Topun; sahanın uzun kenarlarından saha dışına çıkması durumunda taç atışı , kısa kenarlarından dışarı çıkması durumunda ise köşe veya aut atışı ile oyun yeniden başlar. 45’er dakikalık iki devreye ayrılan 90 dakikadan oluşan maçlarda karşı takımdan daha fazla gol atmayı başaran takım galip gelirken atılan gol sayılarının eşit olması durumunda maç berabere tamamlanır. Bazı organizasyonlardaki kurallara göre normal süresi berabere tamamlanan maçlarda 15’er dakikalık iki devre halinde oynanan uzatma dakikaları , eşitliğin bu sürede de bozulmaması durumunda penaltı atışları sonucunda galip gelen taraf belirlenir.

MÖ 300-200 yıllarında Çin ‘de ortaya çıkan ve günümüzdeki futbolla benzerlikler taşıyan cuju , oynanış bakımından futbola benzeyen ilk oyun olarak kabul edilmektedir. Yıllar boyunca dünyanın farklı yerlerinde futbola benzeyen oyunlar oynansa da modern futbol kuralları ilk olarak 1863 yılında Futbol Birliği tarafından sistemleştirilmiş olup günümüze kadar birçok değişikliğe uğramıştır. Futbolun uluslararası alandaki yönetim teşkilatı Uluslararası Futbol Federasyonları Birliğidir .

Nasıl Futbolcu Olunur? Özet Bilgiler

 • Nasıl Futbolcu Olunur ?; Sabah çıkıp akşam sabaha kadar yağmur çamur demeden, ne kredi kartı borcu, ne  2) Hızlı Koşmak en önemli faktörlerden biridir futbolcu olmakta .
 • Futbolcu olmak birçok insanın hayalidir.
 • Futbolcu Nasıl Olunur ? Futbolcu olmak birçok yönden gençlere cazip geliyor.
 • Giriş yap ►. UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun .  Nasıl Futbolcu Olunur .
 • Reklamlar .
 • Teknonline olarak sizlere Futbolcu Nasıl Olunur konusunu araştırmalarımız ve kendi düşüncelerimizden edindiğimiz bilgiler paylaşıyoruz.
 • Futbol nasıl oynanır, iyi futbol oynama teknikleri, futbol teknik geliştirme, nasıl futbolcu olunur , futbolcu olmak , futbol antrenmanı, futbol idmanı.
 • Futbolcu Olmak İçin Neler Yapılmalı Nasıl futbolcu olurla ilgili size bazı ana kurallar vereceğiz. 1 Ufak yaşta futbola başlamanız gerekmektedir.

Nasıl Futbolcu Olunur?” için 3 yorum

 • 30/12/2016 tarihinde, saat 18:01
  Permalink

  ee bunların hepsi zaten allaha şükür bende var ama neden topçu olamadık hala

  Yanıtla
 • 22/10/2017 tarihinde, saat 11:14
  Permalink

  Altyapıya girince futbolcu olunmuyo onunda bazı engelleri ve aşamaları var onları geçersen ve 12 yaşından büyüksen artık futbolcusundur seni bir takıma satacaklardır önce bir kulübe gir ve söylediklerimi tekrar düşün…

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir