Mutluluğun Formülü Açıklandı: Günde 1 Yumurta!

Günde 1 yumurta mutluluk sebebi! Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan, örnek protein olarak nitelendirdiği yumurtanın insan sağlığı için önemine dikkat çekerek “Günde 1 yumurta tüketin” tavsiyesinde bulundu

Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan, ani hava değişimlerinden etkilenmeden sağlıklı ve mutlu bir mevsim geçişi yapmak isteyenlere “Günde mutlaka 1 yumurta tüketin” tavsiyesinde bulundu.

,
Bulması ve pişirmesi kolay, besin değeri çok yüksek ve sağlıklı bir yiyecek olan yumurtanın insanın günlük protein gereksinimini karşılamanın yanı sıra halsizlikten kurtulmak, daha enerjik bir gün geçirmek için vazgeçilmez olduğuna dikkat çeken Şahin, “Ani sıcaklık değişiklikleri nedeniyle bünyelerimiz hastalıklara daha korunmasız hale geliyor ve bu değişimler insanları mutsuzlaştırıp enerjilerini düşürebiliyor. Günde 1 yumurta tüketerek tüm bu olumsuzlukların üstesinden gelmek mümkün. Yumurta içeriğindeki selenyum, demir gibi elementler sayesinde mutluluk kaynağı” dedi.

İYİ KOLESTEROLÜ ARTIRIYOR

,

Yumurtayı ‘örnek protein’ olarak nitelendiren Nil Şahin Gürhan, çocukluk çağından yaşlılık dönemine kadar her zaman tüketilebileceğini de hatırlattı. Geçmiş yıllarda yüksek kolesterol korkusu nedeniyle kalp-damar hastalarının yumurtadan uzak durmak zorunda kaldığını ancak günde bir tane yumurtadan fazla tüketilmediği takdirde yumurtanın vücuttaki iyi ve gerekli olan kolestrolü artırıcı etkisinin olduğunun ispatladığını da vurgulayan Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin, şöyle devam etti:
“Yumurtanın içeriğindeki A ve D vitaminleri, demir, selenyum, çinko, kolin gibi elementler bağışıklık sistemini güçlendirmeden kemik gelişimine, kandaki oksijenin taşınmasından beyin fonksiyonlarının yerine getirilmesine kadar birçok fayda sağlıyor. Günde 1 yumurta tüketerek sağlık puanınızı yükseltebilirsiniz.”
10 DAKİKA HAŞLAYIN, SEBZELERLE RENKLENDİRİN

,

Nil Şahin, yaz yaklaşırken kilosuna ve beslenmesine dikkat edenlere yumurtayı sağlıklı tüketmenin ipuçlarını da verdi
İşte uzmanından ipuçları:

,
– Yumurtayı 10 dakikadan fazla kaynatmayın. Kaynadıktan sonra da sadece 4 dakika pişirin.
– Yumurtayı sadece haşlayarak yemeyin. Menemen, sebzeli, domatesli, dereotlu gibi alternatiflerle ya da omlet şeklinde de tüketin.

Coca-Cola formülü, Coca-Cola ‘nın Coca-Cola ürünü için gizli formülüdür. Şirket, formülü özenle saklanan ticari sır olarak sunar ve sadece özellikle yöneticilerin içinde bulunduğu birkaç çalışan tarafından bilinir.

  • Ana Sayfa Sağlık & Güzellik Mutluluğun Formülü Açıklandı : Günde 1 Yumurta !  Günde 1 yumurta tüketerek tüm bu olumsuzlukların üstesinden gelmek mümkün.
  • " Mutluluğun Formülü " başlıklı yazıyı paylaşın; Paylaş Tweetle g + 1 .  Mutluluğun Formülü " Hakkında 2 Yorum. fazlı hancı Eylül 20, 2012.
  • Mutluluğun formülü nedir? Gizli Üye. 1 gün . Diğer. Facebook. Twitter.
  • Mutluluk Formülleri ! Hayatın seni alt etmesine izin verme ve mutlu olmak için her zaman formüller geliştir.
  • BENİM TAVSİYEM: Kadınlar için günde 1 2 porsiyon, erkekler için 2 3 porsiyon meyve yeterlidir.  MUTLULUĞUN FORMÜLÜ Ekmeksiz bir diyeti aklınızdan bile geçirmeyin.
  • mutluluğun formülü keki.
  • Günde 1 yumurta mutluluk veriyor, Güçlü içeriği sayesinde sağlığa pek çok faydası bulunan.  Size karşı hissettiği duygularını açıklayabilir .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir