Mutluluğun 6 Kriteri açıklandı

Mutluluk parayla pulla mı, aşkla mı, başarıyla mı elde edilir, diye yıllardır sorariz. Oysa, bu sorunun gayet bilimsel bir cevabi varmiş. Yapılan araştirmaların sonuçlarına göre, mutlu olmanın yolu bireyin kendisiyle barışık olması, çalışmayı sevmesi ve hergün daha iyi bir şeyler yapmayı istemesinden geçiyor. La Repubblica”da yayınlanan bir incelemeye göre, mutluluğun altı tane önemli kriteri var:

-Dostluklar ve sosyal ilişkiler
-Evlilik
-Kendinden daha önemli bir olguya inanmak
-Kişinin değerlerine uygun ve aynı zamanda ona zevk veren hedeflere sahip olması
-İşte veya okulda başarılı sonuçlar elde etmek
-Sağlıklı olmak.

Küçük mutluluklar yaratmak içinse şu on maddeyi yerine getirmek yeterli:

-Haftanin üç günü yarım saat spor yapın,
-Her günün sonunda, çevrenizdeki birine teşekkür edebileceğiniz beş şey bulun,
-Haftada bir saat , yakın akrabalar veya arkadaşlarla bir sohbet fırsatı yaratın,
-Bir bitki veya çiçek ekin,
-Televizyon önünde geçirdiğiniz saatleri azaltın,
-Hiç tanımadığınız birisine selam verin,
-Bir arkadaşınıza telefon edin,
-Her gün en azından bir kez kahkahayla gülün,
-Her gün, kendinize biraz zaman ayirin,
-Hergün en az bir kez birisine, kibar ve hoş bir jest yapın.

Mutluluğun 6 Kriteri açıklandı

Mutluluk, TDK sözlüğünde “Bütün özlemlere eksiksiz ve sürekli olarak ulaşılmaktan duyulan kıvanç durumu, ongunluk, kut, saadet, bahtiyarlık, saadetlilik” olarak tanımlanmakta olup, şimdiye dek sayısız değişik tanımları yapılmış görece ve göreli bir kavramdır.

dünya mutluluk raporu 2016, dünya mutluluk sıralaması, dünya mutluluk endeksi 2015, mutluluk endeksi nedir, mutluluk endeksi 2016, dünya mutluluk endeksi 2016, dünyanın en mutlu ülkesi neden danimarka, dunyanin en mutlu ulkesi 2016

Mutluluğun 6 Kriteri Açıklandı Özet Bilgiler

  • Mutluluğun 6 Kriteri açıklandı . 03/01/2017. Dünyadaki En İyi 10 Su Parkı (Aquapark).
  • 2017 Yılı Asgari Ücret Açıklandı .  Mutluluğun 6 Kriteri açıklandı . Mutluluk parayla pulla mı, aşkla mı, başarıyla mı elde edilir, diye yıllardır sorariz.
  • AÖL 1. dönem sınav sonuçları açıklandı .  Kamuda yürütülen FETÖ soruşturmalarında memurların ihraç edilmesine karar verilmesinde belirleyici olan 6 kriter olduğu ortaya çıktı.
  • KamuAjans Başbakan Binali Yıldırım görevden uzaklaştırılan memurların ihraç edilmeleri için hangi koşulların oluşması gerektiğini yaptığı açıklama ile belirtti.Kamuda
  • Bu araştırmada da paranın mutluluk için bir kriter olmadığı sonucuna ulaşılmıştır.  İşte bu yüzden, açıklanan sıralamalarda önemli farklılıklar görülmektedir.
  • 20 1. 6 . Mutluluğun Etkisi.  Gündelik hayatta mutluluk araştırması. 20. 1. 6 . Mutluluğun Etkisi.
  • Haber Detayları. Mutluluğun 5 Kriteri .  Mutluluğu yakalamanın doğru iletişime bağlı olduğunu belirten Prof.Dr. Tarhan, şu önerilerde bulundu
  • Teknoloji Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’ın kullanıcı sayısını açıkladı . Popüler uygulama günlük 400 milyon aktif kullanıcıya sahip.
  • Daha sonra YÖK Genel Kurulunda bu öneriler müzakere edilerek karara bağlanmış ve üniversitelere gönderilmiştir. Bu kriterlerin getirdiği başlıca değişiklikler şunlardır
  • Herkese göre değişir. Her insanın mutluluk kriterleri farklıdır. Ama ne olursa olsun mutlu olmak insanın kendi elindedir ve bir hayat felsefesidir aslında.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir