Mutlaka İzlenmesi Gereken 20 Film

Mutlaka izlemenizi tavsiye ettiğimiz filmleri sizler için derledik. Hangi tür filmleri seversiniz? Olsa da izlesek dediğiniz filmler hangileri? Gelin sizinle sinema tarihinde kısa bir yolculuğa çıkalım. Türü ne olursa olsun, aşk, macera, dram veya fantastik… İşte mutlaka izlemeniz gereken 20 film;

Zincirsiz

2012 yapımı Quentin Tarantino imzalı film izleyeceğiniz en iyi Western filmlerden. Filmin hikayesi birbirine sıkı sıkıya bağlı. Tarantino izleyici her zaman biraz şaşırtıp sonunda mutlu etmeyi başarıyor. Mutlaka izlemeniz gereken filmler arasında bu filmi mutlaka listenize almalısınız.

Yapay Oyun

2. Dünya savaşında Nazilerin kullandığı Enigma cihazını çözmekle görevlendirilen Alan Turing adlı matematikçinin yaşam öyküsünün konu alındığı filme Benedict Cumberbatch hayat veriyor. İzleyeceğiniz en iyi biyografilerden. Psikolojik derinliğin işlendiği bu filmi izlerken dekorun, kostümlerin ne kadar başarılı bir şekilde konumlandırıldığını göreceksiniz.

Yıldızlar Arası


Christopher Nolan ve Jonathan Nolan’ın senaryosunu yazdığı Christopher Nolan’ın yönetmenliğini üstelendiği mutlaka izlenmesi gereken müthiş bir bilim kurgu filmi.

Oyuncak Hikayesi Serisi


Ben çocuk değilim izlemem demeyin… Pixar’ın hazırladığı tüm animasyonlar izlemesi gereken filmlerden. Toy Story serisi şimdilik 3 bölümden oluşuyor. Yeni bölüm yani Toy Story 4, 2017’de sevenleriyle buluşacak.

Filmi izlerken duygulu anlar yaşayabilirsiniz. Animasyon filmlerinin usta yönetmeni Pete Doctor’un yönetmenlik konusunda ki ustalığını tekrar göreceksiniz.

Kill Bill

Quentin Tarantino’nun 4. filmi olarak geçen film uzunluğu nedeniyle ikiye bölümmüş, Kill Bill 1 2003’te gösterime girerken, Kill Bill 2 ise 2004’te izleyiciyle buluştu.

Filmin adından anlaşıldığı gibi bu filmde büyük bir ölüm kalım savaşı var. Film ve karakterler ile ilgili fazla detay vermek istemesem de şunları söylemek istiyorum; Filmin ilk bölümünde nefesiniz kesilecek, bazı abartılı kanlı sahneler, çizgi film havasını size solutacak. Filmin ilk partı çok heyecanlı bir şekilde sona eriyor ve ikinciyi izlemek için büyük bir merakla sizi baş başa bırakıyor. Filmin ikinci bölümünde ise Black Mamba’nın yani baş karakter kadının acısını, kavuşma hasretini, savaşçı ruhunu görerek ona hayran oluyorsunuz. Bill ölüyor mu söylemem ama Tarantino yine filmlerini düz bir grafikte ilerletmiyor, öykü de sürekli inişler çıkışlar yer alıyor. Dövüş, aksiyon, macera sevenler için eşsiz filmlerden.

The Godfather

İzlemesi gereken filmler konusunda belki de iyisiniz fakat bu filmi izlemediyseniz hemen yazıyı okumayı bırakıp filmi izlemelisiniz.  İsmiyle aynı adı taşıyan romandan uyarlanan film, sinemanın kilometre taşlarından birisi. Paralel kurgu, ima etme, anlam derinliği gibi bir çok teknik bu filmde en usta şekilde kullanılmış. İzlerken nefesinizi tutacağınız sahneler olacak.

Ters Yüz


En iyi animasyon filmlerden. 2015’de gösterime giren bu filmde ki küçük duygu karakterlerinin sevimliliği ve yaşadığı maceraları izlerken göz yaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz. Filmin yönetmeni Pete Doctor yine İMDB’de ilk 250’de bu filmine güzel bir yer buluyor.

Filmi izlerken hem bir çok şey öğrenecek hemde çok keyifli vakit geçireceksiniz. Karakterleri de tanıtalım. Fotoğrafta gördüğünüz karakterler soldan başlayarak; Öfke, korku, neşe, tiksinti ve öfke. Hepsini çok seveceksiniz…

3 Aptal

Hindistan yapımı bu filmde bir yandan kahkaha atarken bir yandan ağlamamak için kendinizi zor tutabilirsiniz. Tüm güzel duyguların yer aldığı harika bir Amir Khann filmi.

Seven

Eğer filmin yönetmeni David Fincher ise korkun.
Elbette bu bir şaka fakat klasik anlatısı olan bir film beklemeyin. Çünkü Fincher karakterlere pek acımıyor yani derdi seyirci değil, söylemek istediği mesajlar. Onu usta yapan duyguları işliyor olması, derdi asla seyirci olmadığı belli olan yönetmenin bu filmde size acı bir sürprizi olabilir. Film en başarılı polisiye filmlerinden.

Can Dostum

Dostluğun nasıl harika bir tutku ve özveri olduğunu göreceğiniz bu filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Matrix


2000’li senelerde aklı başında olan herkes Matrix furyasını hatırlar. Kim uzun bir kaban giyse Matrix espirisi dönerdi. Herkes bu filmi konuşurdu ki hala da film konuşulmaya devam ediyor. Mutlaka izleyin.

Başlangıç


Başlangıcın neresi olduğunu çözmeye hazırsanız bu harika Christopher Nolan imzalı filmi izlemelisiniz. Filmde harika bir oyunculuk ve öykü var. İzledikten sonra puan vermeyi de atlamayın.

Dövüş Kulübü


1999 yapımı kült bir film olan Dövüş Kulübü hikayesi, konusu ve teknik başarısı ile kült film olmayı gerçekten hakkediyor. David Fincher’in yönetmenliğini yaptığı film Chuck Palahniuk yazılmış Dövüş Kulübü kitabıyla aynı ismi taşıyor. Filmde Fincher’in imzasını hemen fark edeceksiniz.

Babam ve Oğlum


Çağan Irmağ’ın anlattığı o kadar çok duygu var ki… Hepsi de maneviyat ile ilgili. Böyle güzel hikaye anlatan, insanlara yaşamın, duyguların rengini gösteren nadide Türk yönetmenlerden. Duygusal türk filmleri denilince de akıllara ilk o geliyor. Babam ve Oğlum mutlaka izlenmesi ve izlenirken de yanınızda bolca peçete bulundurmanız gereken bir film.

Sevginin Gücü


Luc Besson tarafından yazılıp yönetilen Sevginin Gücü kocaman bir adamın küçücük kız karşısında ki duygularını anlatan harika bir baş yapıt. 1994 yapımı filmin dramatik yapısı, olay öyküsü ve metaforu en usta şekilde kullanılmış. Filmi izlerken iki tarafında duygularına dikkat edin, bir parçanız bu filmde kalabilir…

Prisoners / Tutsak


2013 yapımı harika bir film. Baş yapıtlar arasında yeri gösterilen filmde sanatsal bir çok öge bulunuyor. Filmin bir yağmurla başlaması ile olayların çözümünün zor olacağını hissettirirken, filmde kaybolan bir düdük ile filmde düğümlerin çözülmesi derin etki uyandırıyor. Filmde ki kırılan lavabo ve ardından şiddet sahnesinin gelmesi, o lavabo görüntüden kaybolana kadar şiddettin sürmesi… Anlam derinliği yüksek bu filmde bir çok sahne önceden sizi gelecek sahnelere filmin sonuna hazırlıyor.

Kaçırılan iki kızın babaları ve onu kaçırdığını düşünen kişiyi bu kez babaların kaçırmasını ve kızlarını bulma çabasında olan babaları konu alan filmi mutlaka izlemelisiniz.

12 Yıllık Esaret


Siyahilerin kölelik dönemine ait bir yaşantıyı anlatan ve gerçek yaşamdan konu olan filmin sonunda göz yaşlarınızı tutmayacaksınız. 2012 yapımı film siyahilerin kölelik yaşamını anlatan en iyi filmlerden.

Akıl Oyunları


John Nash’ın hayatını anlatan efsane biyografik filmlerden. Filmde şaşıracağınız bir çok sahne olmakla beraber filmin bitişi ile şaşırmaya devam edeceksiniz.

Prestij


Christopher Nolan’ın yönetmenliği ve hikayenin akıcılığı ile Prestij filmi mutlaka izlemeniz gereken filmlerden. Filmin ilk 30 dakikasında sıkılıyor, bocalıyor gibi olabilirsiniz fakat filmin genelini duyumsamak için oldukça dikkatlice izlemelisiniz çünkü sonucunu tahmin edemediğiniz bir halde film sonlanıyor. Dünyanın en usta oyuncularının yer aldığı film dünya sinemasının en çok konuşulan filmlerinden.

Esaretin Bedeli


İMDB’de 1. sırada yerini koruyan Esaretin Bedeli izlenmesi gereken filmlerden. Filmde hapishaneye düşen ve karısını öldürmek ile suçlanan karakterin hapishane serüvenini seyredeceksiniz. Çok detay vermeden filmi mutlaka izlemenizi tekrar hatırlatalım.

Bunlar da ilginizi çekebilir.

2016’nın En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Star Wars Hangi Sırayla İzlenmeli?

Çin Seddi Sinemalarda!

 

Mutlaka İzlenmesi Gereken 20 Film

Mutlaka İzlenmesi Gereken 20 Film Özet Bilgiler

  • Ana Sayfa Sinema Mutlaka İzlenmesi Gereken 20 Film .  Olsa da izlesek dediğiniz filmler hangileri? Gelin sizinle sinema tarihinde kısa bir yolculuğa çıkalım.
  • birinin de evde arkadaşlarıyla beraber film izlemek olduğunu düşündük.  olan her şeyi unutuyor ve ona bütün bunları yeniden hatırlatmak için bir hayli ter dökmeniz gerekiyor .
  • 3 saat 15 dakikakalık süresiyle biraz göz korkutsa da mutlaka izlemeniz gereken bir film .  20 . Slumdog Millionare (Milyoner) 2008 Danny Boyle. IMDB: 8,0.
  • izlenme : 3208.
  • Elbette mutlaka izlenmesi gereken filmler sadece bu 20 tanesi değil.  Mutlaka izlemeniz gereken filmler arasında bu filmi mutlaka listenize almalısınız.
  • Binlerce mükemmel film var elbette ama hangisini izlemek gerektiğine karar vermek çok zor. Bu yüzden ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken en iyi filmleri derledik.
  • İşte Bollywood'un en iyi filmlerden 20 'si. Fotoğraf Fortune Türkiye.  Film , yurtdışı pazarında da o tarihe kadar en yüksek hasılat yapan bollywood filmidir .
  • La Cite des Enfants Perdus'dan The Lobster'a mutlaka izlenmesi gereken 20 Distopya filmi .  yerini inceleyerek izlenmesi gereken 20 distopya filmini sizin için derledik.
  • Noel'de izleyebileceğiniz birbirinden güzel 15 film . Tüm zamanların “en iyi” 10 yazarı! Haftanın en güzel 10 Fujifilm Türkiye fotoğrafı.
  • İşte bu nedenle mutlaka izlenmesi gereken filmleri sizler için derledik. Karşınızda ölmeden önce izlenmesi gereken 20 film … 1. Esaretin Bedeli.

20 D’écart Film Complet
Film 20 Ans de Moins
Film 20 Ans D’écart YouTube
Film Stream Complet
Film 2016 Streaming Complet Vf
Top 20 Film 2016
Top 20 Film Horreur
Top 20 Film D’horreur

6 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir