Mutlaka Görmeniz Gereken Nefes Kesici 30 Manzara

meden önce mutlaka görmeniz gereken nefes kesici tarihi ve turistik 30 yeri sizler için hazırladık. Dünya üzerinde harika doğal manzaralara sahip bu muhteşem yerleri gördüğünüzde bir an önce bu mekanları ziyaret etmek isteyeceksiniz.

1- Machu Picchu – Peru


Machu Picchu ; Dünya’ daki en güzel manzaralardan birine sahip .Dünyanın yeni yedi harikasından biri seçilen bu antik şehir yani Machu Picchu; 2360 metre yüksekliği ile de dünyanın en güzel manzaraları arasında da yer almayı başarıyor.

2- Zakintos Adası – Yunanistan


Zakintos adası; dünyada görülmeye değer manzaralardan birine sahip olan bu mavi ada, tepeden görünümüyle de harika bir manzara sunuyor.Bu eşsiz manzara ise komşumuz Yunanistan’da.

3- Dragon Şelalesi  – Venezuela


Dragon Şelalesi; doğa manzarası denince ilk akla gelen yerlerden olan Angel şelalesi ile aynı bölgene bulunuyor. Kesinlikle görülmeye değer bir doğa harikası.

4- Ladera Resort  St. Lucia – Karayipler


Ladera Resort  St. Lucia; Karayiplerde bulunan bu otel Dünya’nın en güzel manzara fotoğrafları arasında. Böyle bir manzara eşliğinde tatil yapmak ise herkesin istediğişeylerden biri olsa gerek.

5- Faroe Adaları – Finlandiya


Faroe Adaları; kuzeyde Finlandiya’da. Huzurun, sessizliğin hüküm sürdüğü topraklara. Doğayla içiçe olmak isteyenler iççin harika bir yer.

6- Büyük Kanyon Ulusal Parkı – ABD


Büyük Kanyon Ulusal Parkı; ABD’de bulunan bu muhteşem kanyon gerçek olamayacak kadar güzel. Manzara fotoğrafları çekmek isteyenler için ideal bir mekan.

7- Cambrian Otel – İsviçre 


Cambrian Otel ; İsviçre gibi Dünya’nın en pahalı ülkelerinden birinde bulunuyor.Doğa fotoğrafları arayanlar için harika doğa resimleri çekilebilecek bir yer.

8- Lauterbrunnen – İsviçre


Lauterbrunnen; Sağ tarafta akan şelale ve karşınızdaki karlı tepelerle birlikte harika bir manzarya sahip bu muhteşem yer İsviçre’de. Muhteşem manzaralar göreceğiniz İsviçre’nin manzara fotoğraflarını çekebilmek için uygun bir mekan.

9- Lofoten Adaları – Norveç


Lofoten Adaları; Norveç’in en kuzeyinde bulunuyor. Yeşil ve mavinin muhteşem uyumunu görebileceğiniz eşsiz bir doğa manzarasına sahip.

10- Morskie Oko Gölü – Polonya


Morskie Oko Gölü; Polonya’nın Tatra Ulusal Park’ında bulunur. Yemyeşil dağlar ile çevrilen göl, Polonya-Slovakya sınırında bulunuyor.  Dünyanın en güzel manzara fotoğrafları, özellikle doğa fotoğrafları, burada çekiliyor. Kışın ayrı güzel, baharda ayrı güzel oluyor. Polonya’ya giderseniz mutlaka uğramalısınız.

11- Bagan – Myanmar


Bagan, Myanmar; Eşsiz doğa manzarası ve güleryüzlü insanlarıyla Dünya’nın en güzel manzaraları arasında her daim yerini alıyor.

12- Venedik – İtalya


Venedik; aşıklar şehri olarak bilinir. 400’den fazla köprüleri ile romantik olduğu kadar muhteşem manzalar da sunan bir şehirdir ve görülmeye değer.

13- Rio De Janerio – Brezilya


Rio De Janerio;  Brezilya’nın Pedra da Gavea dağı. 844 metre yüksekliğinde. Sadece yerel ekiplerle çıkılabilen bir yer ve dünyadaki en güzel manzaralardan birine sahip.

14- Petra-Ürdün


Petra,Ürdün; Dünyanın en güzel manzaralarına ev sahipliği yapan Petra, MÖ 400’lü yıllarda yaşamış olan Nebatiler’e ev sahipliği yapmış, zamanla unutulmuş ve 1800’lü yıllarda yeniden keşfedilmiştir. Burada mutlaka ama mutlaka Wadi Rum’a da gidip, harika çöl manzara fotoğrafları çekilmelidir.

15- Palau Adaları


Palau Adaları; eşsiz manzaralar sunan Palau Adaları, Okyanusya ülkesidir ve Papua Yeni Gine’nin kuzeyinde bulunur. 350 muhteşem adalardan olan bu harika mekan özellikle balayı arayan çiftlerin uğrak bir yerdir.

16- Kyoto – Japonya


Kyoto ; Japonya gibi el değmemiş doğal manzaralara sahip bir ülkede bulunuyor. Harika doğa resimleri çekmek için ideal mekanlardan biri.

17- El Nido – Filipinler


El Nido ; 7,107 adası ile ünlü Filipinlerde bulunuyor. El değmemiş adaları, birbirinden harika manzaraları, turkuaz rengi denizi ve harika doğası ile insanları cezbetmesiyle pek çok turistin uğrak noktası oldu.

18- Phi Phi Adası –  Tayland


Andaman Denizi’nin ve Phuket Adası’nın arasında kalan Phi Phi adası;  Tayland denince ilk akla gelen yerlerdendir. Phi Phi Adalarına, özellikle Phuket adasından kalkan sürat tekneleri ile gidilebilir. Yemyeşil doğa manzarası, sapsarı kumları, turkuaz rengi denizi ile cennetten bir köşe gibidir.

19- Kapadokya –  Türkiye


Kapadokya;  “Dünyanın en güzel manzaraları” yarışmalarında, her daim Kapadokya yerini alır. Dünyanın en güzel yerleri arasında yerini almasının nedeni ise, binlerce yıllık volkan küllerinden oluşan, bizlere harika manzaralar sunan peri bacalarıdır.

20- Santorini- Yunanistan


Santorini; Yunanistanda bulunuyor ve bizlere harika günbatımı manzarası sunmakla beraber eşsiz manzaralara sahip enfes otelleri ile insanın aklına giren yerlerden.

21- İzlanda


İzlanda; bu güzeller güzeli ülkedeki binlerce şelale, yemyeşil ormanların içerisinden dağları delerek onlarca metre yükseklikten akar. Gayzerler, göller, ırmaklar harika doğa manzaraları sunar. İnsanı rahatlatır. Pek çok insanın gitmek iztediği yerlerden biridir.

22- İguazu Şelalesi – Arjantin


İguazu Şelalesi; dünyanın en büyük şelalesi olarak bilinir. 80 metre yüksekten dökülen, 270’den fazla şelalenin olduğu İguazu Şelalesi, doğa manzaları arayanların uğrak noktasıdır. Gelmişken hem Brezilya hem de Arjantin tarafı ziyaret edilmelidir.

23- Viktoria Tepesi – Hong Kong


Viktoria Tepesi ; Dünyanın en büyük finans merkezlerinden olan Hong Kongda. 300’den fazla gökdelen ile, özellikle geceleri rengarenk manzara sunar. Ama geceleri aydınlatılan yüzlerce gökdelen sayesinde, filmlerdeki gibi harika bir şehir manzarası görmenizi sağlar.

24- Yellowstone Ulusal Parkı – ABD


Dünyanın ilk Ulusal Parkı olarak bilinen Yellowstone Ulusal Parkı;  ABD‘nin Idaho-Montana ve Wyoming eyaletlerinde bulunur. Dünyada ölmeden önce görülesi en güzel yerlerden birisidir. İçeride bulunan yüzlerce gayzer, sıcak su kaynakları ve göller ile, doğa fotoğrafları arayanların uğrak adresidir.

25- Kiruna – İsveç

Kiruna; Dünyanın en güzel anlarından birisi olarak bilinir ve Aurora Borealis yani Kutup Işıkları (Kuzey Işıkları ). Özellikle kış mevsiminde Norveç- İsveç ve Finlandiya gibi ülkelerde görünür. Doğa manzaraları için her yıl binlerce fotoğrafçı, bu eşsiz manzaralar ve muhteşem fotoğraflar için dünyanın en kuzeyine yol alırlar. Ölmeden önce görülesi en önemli anlardandır.

26- Provence – Fransa


Provence ; Avrupa’da manzara fotoğrafı denince aklımıza ilk gelen yerlerden biri. Lavanta bahçeleri ile enfes manzaralara ev sahipiliği yapıyor.

27- Huacachina – Peru


Peru’nun güneybatısında bulunan Huacachina; Ica Region köyündedir. Köy, çölün ortasında bir vaha gibidir. Peru’ya gelen hemen hemen herkesin uğrak noktası olan Huacachina, dünyanın en güzel yerlerinden birisi olarak bilinir.

28– Yuanyang Pirinç Tarlaları- Çin


Yuanyang ; Çin’in dört bir yanında bulunan pirinç tarlalarının en güzellerinden birisi de, Yuanyang pirinç tarlalarıdır. Fotoğrafçıların uğrak noktalarından biridir. Dünyada manzara fotoğrafları denince ilk akla gelen yerlerden olmayı sonuna kadar hakediyor.

29– Büyük Mavi Çukur – Belize


Belize; özellikle su altı manzaraları açısından harika bir ülkedir. Büyük mavi çukur da, bunlardan birisidir. Öylesine güzel ve özel bir yerdir ki, Unesco Dünya Mirasları listesinde yerini almıştır.

30- Çikolota Tepeleri – Filipinler


Filipinlerin Bohol adasında bulunan Çikolota tepeleri; sayıları yaklaşık 1.500’ü bulan, birbirinden harika manzaralar sunan konik şekilli tepelerden oluşur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir