Mümkünse 410 Gün Boyunca Mecidiyeköy’e Uğramayın!

İstanbul Mecidiyeköy’de yeni metro çalışması başlıyor. Sürücüleri trafikli günler bekliyor. 3. Etap inşaat çalışmaları sebebi ile bölge 410 gün boyunca trafiğe kapatılacak. İşte detayları;

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mecidiyeköy 3. etap metrosu için harekete geçti. Mecidiyeköy’de Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı çalışmaları başlatılacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 3. etap çalışmaları sebebi ile bölgedeki inşaat alanı 5 Mart Cumartesi günü saat 23.00’ten itibaren trafiğe kapatılacak. Ve çalışmalar 410 gün boyunca devam edecek.

 

Bu süre boyunca Mecidiyeköy ve Köprü trafiğinin nasıl olacağını tahmin etmek bile zor. Anlaşılan İstanbullu sürücüleri yine çileli yolculuklar bekliyor.

Belediye, Şişli-Mecidiyeköy ve Mecidiyeköy-Şişli istikametinde Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi hazırladı. Projeye göre, Şişli-Mecidiyeköy istikametinde, Büyükdere Caddesi’nin Aytekin Kotil Caddesi ile Ortaklar Caddesi arasında kalan kısımda 2. etapta yapılan kısmi şerit daraltması kaldırılacak. Bu yöndeki taşıt trafiği 2 şeritten 3 şeride, yaya kaldırımı da 4 metreden 8 metreye çıkarılacak.

Büyükdere Caddesi altında bulunan yolcu alt geçidi ise genişletilecek. Ve alt geçit meydana dönüştürülecek. Metrobüsten gelen yayalar, Büyükdere Caddesi’nde yüzeye çıkarak, trafik ışıklı yaya geçidi ile karşıya geçecek, 8 metreye çıkarılan kaldırımdan metroya aktarım sağlanacak.

Bu çalışmalar sonucunda Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı 24,5 km uzunluğunda olacak. Hat boyunca 18 istasyon olacak.
Yeni metro hattıyla birlikte ulaşım süreleri ise şöyle olacak: Mahmutbey-Mecidiyeköy 26, Kağıthane-Mecidiyeköy 4,5, Alibeyköy-Taksim 12, Kağıthane-Üsküdar 26, Tekstilkent-Mecidiyeköy 20,5, Çağlayan-Yenikapı 14,5, Alibeyköy-Bostancı 47, Çağlayan-Üsküdar 23,5, Ümraniye – Kağıthane 39,5, Eyüp – Kadıköy 36,5, Beşiktaş-Mecidiyeköy 5,5, Beşiktaş-Kağıthane 10, Beşiktaş-Mahmutbey 31,5, Beşiktaş-Alibeyköy 12,5, Beşiktaş-Etiler 13, Beşiktaş-Sarıyer Hacıosman 25,5, Bahçeşehir-Mahmutbey 21, Bahçeşehir-Mecidiyeköy 47, Bahçeşehir-Beşiktaş 52,5 ve Halkalı Toplu Konut-Beşiktaş 38,5 dakika.

  • Ana Sayfa Yasam Mümkünse 410 Gün Boyunca Mecidiyeköy ’ e Uğramayın !  3. Etap inşaat çalışmaları sebebi ile bölge 410 gün boyunca trafiğe kapatılacak.
  • Mümkünse 410 Gün Boyunca Mecidiyeköy ’ e Uğramayın !  3. Etap inşaat çalışmaları sebebi ile bölge 410 gün boyunca trafiğe kapatılacak.
  • Farklı bir Obama görmeye hazır mısınız? 8 yıllık görev süreci boyunca Obama’nın yanında bulunan Beyaz  Mümkünse 410 Gün Boyunca Mecidiyeköy ’ e Uğramayın ! 03/03/2016.
  • Kimi eğlenmiş, kimi ise arkasına saklandığı bahane ve yalanların gün yüzüne çıkmasıyla cezalar almış olabilir.
  • Aradan geçen sürede Marmaray’ı kullanan yolcu sayısı her geçen gün artıyor.  Mümkünse 410 Gün Boyunca Mecidiyeköy ’ e Uğramayın ! 03/03/2016.
  • Metro inşaatı nedeniyle, 410 gün boyunca trafik Şişli Mecidiyeköy ve Mecidiyeköy Şişli yönünde farklı güzergahlardan akacak.
  • Metro inşaatı nedeniyle, 410 gün boyunca trafik Şişli Mecidiyeköy ve Mecidiyeköy Şişli yönünde farklı güzergahlardan akacak. 03 Mart 2016 Perşembe 14:45.
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mecidiyeköy ’deki metro inşaatı nedeniyle, çalışma alanını 5 Mart tarihinden itibaren 410 gün boyunca trafiğe kapatacak.
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mecidiyeköy Mahmutbey 3.
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mecidiyeköy ’deki metro inşaatı nedeniyle, çalışma alanını 5 Mart tarihinden itibaren 410 gün boyunca trafiğe kapatacak.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir