Mükemmel Dişlere Sahip Olmak Artık Daha Kolay

Kullandığımız makyaj ürünlerine çok dikkat ediyoruz, çünkü yüzümüzde oluşan herhangi bir kötü görünüm bizi oldukça sıkıntıya sokuyor. Her gün yüzümüzde kullanacağımız makyaaj ürünlerini titizlikle araştırıyoruz. Peki yüzümüde oldukça ciddi bir rol oynayan dişlerimiz için de aynı hassasiyeti gösteriyor muyuz? Ortalamaya baktığımızda o kadar da dikkat ettiğimiz söylenemez. Güzel dişlere sahip olmak için çok emek vermemiz gerekiyor. İşte mükemmel dişlere sahip olmanın yolu. Oral-B yeni bir diş fırçası çıkardı. Genius adı verilen bu diş fırçası sayesinde hiç korkmadan dişlerinizi fırçalayabileceksiniz.

 

Diş fırçalarken, çoğu zaman fırçanın her yere nüfus edip etmediğine dikkat etmiyoruz. Aslında diş sağlığı, sağlığımız ve görüntümüz için oldukça önemlidir. Bu konuda insanların sıkıntı çektiğini araştıran Oral-B uzmanları, Genius adıyla bu fırçayı piyasaya sürdü. Yeni pozisyon teknolojisiyle, bu fırça, dişlerinizi hiç sektirmeden temizliyor. Bu fırçanın çok özel bir özelliği var. Fırça akıllı telefonlara bluetooth ile bağlanabiliyor. Böylece fırçanın ağzınızda neler yaptığını telefonunuzdan görebiliyorsunuz. Ayrıca bu özellik sayesinde, dişlerinize ne kadar bastırdığınızdan, kaç saniye fırçaladığınıza kadar, her bilgiyi size gösteriyor.
Genius, asla dişlerinize zarar vermiyor. Çünkü basınç özelliği, dişlerinizin basınç hissettiğini anlıyor, ve anında fırçanın dönme hızı azalıyor, böylece ne dişleriniz, ne diş etleriniz zarar görüyor.

Bu akıllı fırçanın, özel pil kullanımı sayesinde, hiç şarj etmeseniz bile, dişlerinizi 12 gün boyunca fırçalamanızı sağlıyor. Yani, bir seyahate çıktığınızda, aynı diğer diş fırçalarınızı aldığınız gibi, Oral-B Genius’u da çantanıza koyabilir, ve uzun süre kullanabilirsiniz. Bu diş fırçasını satın aldığınız taktirde, yanında özel olarak üretilen seyahat kabı da Oral-B’nin size hediyesi oluyor. Yani fırçanız, hem uzun süre kullanışlı, hem de sürekli hijyen içinde duran bir ürün olacaktır. Diğer diş fırçalarıyla kıyaslandığında, Oral-B Genius, yirmi kat daha hızlı bir şekilde şarj oluyor. Ama bu sizi daha hızlı şarjının biteceğini düşündürmesin. Çünkü bu fırça, aynı zamanda diğer fırçalara göre yirmi kat daha az şarj harcıyor. Üstelik, fırçanın %1 şarjı kalsa bile aynı performansı sergiliyor, yani şarjı bittikçe yavaşlamıyor.

 

Mükemmel Dişlere Sahip Olmak Artık Daha Kolay

Diş, Latince dens, dentis. Ağız boşluğu içinde bir uçları üst ve alt çene kemiklerinin içine gömülü, diğer uçları ise serbest olan küçük kemik görünüm ve sertliğindeki oluşumların her biri olup çiğneme ve sesin söze dönüşmesi işlevine yardımcı olur.¹

Diş, sindirim sisteminin başlangıcı olan ağızda bulunan, ana işlevi besinlerin mekanik sindirimini sağlamak olan organdır. Mekanik sindirimin yanı sıra konuşma ve yüz güzelliği açılarından da önemlidir.

Hayvanlarda bu görevlerine ek olarak, saldırı, bir nesneyi taşıma ve savunmaya yardımcı olma gibi çok hayati görevleri daha vardır. Kuş cinslerinin pek çoğunda bu organ bulunmaz. Kuşlarda diş yerine, amacı mekanik sindirim olan “taşlık” mevcuttur.

20 birincil diş genellikle bebek altı aylıkken çıkmaya başlar. Çocuk yaklaşık 6 yaşına geldiğinde bunlar yerlerini kalıcı dişlere bırakmaya başlar. İlk çıkan daimi diş , altı yaş dişi olarak tabir edilen birinci büyük azı dişlerdir. Daimi birinci büyük azı dişlerinin üzerinde süt dişi olmadığı için, bu diş çıktığında 20 süt dişi de yerindedir. Bu diş ağızda çiğneme fonksiyonunun anatomik olarak merkezidir ancak çoğu zaman süt dişi sanıldığı için kolayca çektirilir. Akıl dişleri 18-22 yaşlarında çıkar.

Yedi yaş civarında daimi kesici dişler süt dişlerinin altından sürerler. Daimi dişlenme genellikle en son kanin çıkmasıyla 13 yaş civarında sona erer. Diş sürme zamanları her ne kadar matematiksel bir cetvel gibi verilse de kişinin kemik yaşıyla ilgili genetik bir olaydır ve zamanlama kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir. En isabetli tahmini yapıp gelişim bozuklarını tespit etmek için bir diş hekimi veya ortodontist tarafından kemik yaşı tespiti yapılmalıdır.

20 yaşına gelmiş yetişkinlerin çoğunun 32 dişi vardır. Bazı kişilerde 20 yaş dişleri hiç çıkmayabilir veya oluşmayabilir. Dişler düzgün konuşmaya ve yüzü şekillendirmeye yarasalar bile asıl görevleri besinleri çiğnemektir. Kesiciler ve köpek dişleri lokmayı kesip parçalara ayırır, küçük ve büyük azı dişleri ise ezip öğütür.

Diş minesi vücutdaki en sert madde olsa da besinlerin artıklarının ağızda uzun süre kalması sonucu, ağızda mevcut olan bakterilerin besin artığının içindeki şekerleri fermente etmesiyle oluşan asit yüzünden aşınıp çürüyebilir.

Mükemmel Dişlere Sahip Olmak Artık Daha Kolay Özet Bilgiler

  • çoğunda mevcut olan düşünce dişlerin sarardığı ve artık geri dönmeyeceği yönünde.  kaydeden Genç, “ Diş beyazlatma için hekimlerin bir çoğunun kullandığı iki yöntem vardır.
  • Dişlerin , yıllar içinde sarardığını ve doğal görüntüsünü kaybettiğini belirten Diş Hekimi Mahmut Genç, dişlerin eski estetik rengine kavuşmasının sanılanın aksine zor
  • Ergin Ataman: “Bugün hücumda mükemmel oynadık”.  dişlerin sarardığı ve artık geri dönmeyeceği yönünde.  Ses dalgaları ile yağ yakımı daha kolay 24 Ocak 2017 Salı 11
  • 23:10 Zeljko Obradovic: " Mükemmel bir takımı yendik".  "Kliniğe başvuran hastalarımızın bir çoğunda mevcut olan düşünce dişlerin sarardığı ve artık geri dönmeyeceği yönünde.
  • Dişlerin , Yıllar İçinde Sarardığını Ve Doğal Görüntüsünü Kaybettiğini Belirten Diş Hekimi Mahmut Genç, Dişlerin Eski Estetik Rengine Kavuşmasının Sanılanın Aksine Zor
  • Ses dalgaları ile yağ yakımı daha kolay .  Ancak gelişen teknolojiler ile dişlerdeki ağartma işlemi artık çok basit ve ekonomik boyutlarda" dedi.  Mükemmel .
  • Dişlerin , yıllar içinde sarardığını ve doğal görüntüsünü kaybettiğini belirten Diş Hekimi Mahmut Genç, dişlerin eski estetik rengine kavuşmasının sanılanın aksine zor
  • Diş Hekimi Mahmut Genç, "Kliniğe başvuran hastalarımızın bir çoğunda mevcut olan düşünce dişlerin sarardığı ve artık geri dönmeyeceği yönünde.
  • Konut Kredi Almadan Ev Sahibi Olabilirsiniz.  Ergin Ataman: “Bugün hücumda mükemmel oynadık”.  düşünce dişlerin sarardığı ve artık geri dönmeyeceği yönünde.
  • Haber46'dan Kamuoyuna Duyuru. Kapat. Bembeyaz dişlere sahip olmak artık çok daha kolay . Dişlerin , Yıllar İçinde Sarardığını Ve Doğal Görüntüsünü Kaybettiğini Belirten Diş

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir