Muhteşem Bir Tatil için Gidilebilecek 15 Avrupa Şehri

En güzel tatil şehirleri hangileri? Yaz geliyor ve yavaş yavaş tatil planları şekilleniyor. Ama eminim bir çoğunuz nereye gideceğinize karar veremediniz. Henüz gideceğiniz ülke belli değilse bu yazının karar vermenizde size yardımcı olacağına inanıyorum. İşte Avrupa’da muhteşem bir tatil yapacağınız 15 ülke…

Farklı bir tatil planı yapmak ve daha önce görmediğiniz yerelere gitmek istiyorsanız bu listeye mutlaka bakmalısınız. İşte sizi şimdiden heyecanlandıracak Avrupa’nın en güzel şehirlerinden 15 farklı nokta…

Belçika – Brugge


Farklı tarzdaki evler, kemerli köprü ile mükemmel romantik sokakları… Brugge, sokaklarında kendinizi masal diyarında hissedebilirsiniz. Kanalları ile dikkat çeken şehir, Kuzey’in Venedik’i olarak anılıyor.

Sintra, Portekiz


Şaşırtıcı parlak ve sıra dışı… Sintra, size bir peri masalından kareler sunabilir. Bu şehir görkemli, renkli kaleleri ve egzotik bahçeleri ile görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Brașov, Romanya


İnsanlar boşuna Braşov’a ‘Transilvanya İncisi’ demiyorlar. Karla kaplı dağlar arasında bir vadide yer alıyor. Antik şehirlerin sırlarını çözmek isteyenler için mükemmel bir yerdir. Brasov ortaçağda donmuş bir kent görünümündedir. Asırlık kalesi, kiremit çatılı eski evleri ile sakin bir atmosfere sahiptir.

Gdańsk, Polonya


Baltık Denizi kıyısında oturan bu eski kent eşsiz bir atmosfere sahiptir. Çok sayıda müzenin bulunduğu şehir, fuar ve sergilere ev sahipliği yapıyor.

Mostar, Bosna Hersek


Kültürümüze ve ecdadımıza ilişkin çok özel anılara ve acılara da şahit olacağınız Bosna Hersek’te Mostar köprüsünü mutlaka görmelisiniz. Kültürleri bir araya getiren bu tarihi köprü günümüzde de canlılığını koruyor. Bosna, sadece mimarisi ile değil aynı zamanda ulusal mutfağı ve yerel gelenekleri ile de dikkat çekiyor.

Bled, Slovenya


Bled dünyanın en güzel göllerinden birinin kıyısında, Julian Alplerin eteklerinde yer almaktadır. Dağ manzarası ve suya düşen yansıması ile muhteşem bir görüntüye sebep oluyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren göl pürüzsüz bir görüntüye sahip oluyor.

Novi Sad, Sırbistan


Sırbistan kültür başkenti olarak kabul edilir Novi Sad hiç şaşırtıcı değil. Novi Sad, Tuna üzerinde muhteşem manzarasına sahiptir. Renkli evlerin bulunduğu bu şirin kasabada geçirdiğiniz zaman için pişman olmayacaksınız.

Koman, Arnavutluk


Fotoğraf her şeyi anlatmıyor mu?

Ronda, İspanya


Bu eşsiz asırlık şehirde uçurum üzerine gelecek gibi görünüyor. Eşsiz atmosferi eşliğinde şehrin eski sokaklarında kaybolmak harika.

Çek Krumlov, Çek Cumhuriyeti


Yolları, köprüleri, güzel evleri ve misafirperver insanları ile gidilmesi gereken yerlerden biri.

Annecy, Fransa


Fransa’nın kuzey ucunda yer alan bu küçük kasaba, göl kıyısında olmasının güzelliği ile karşılıyor sizleri.

Porto, Portekiz


Portekiz’in eski başkenti olan şehir, binalarının farklı mimari yapısı ve rengarenk görüntüsü ile sizleri mest edecektir. Eğer büyük şehirlerin gürültüsünden uzaklaşmak istiyorsanız burası tam size göre.

Bergamo, İtalya


Bergamo’yu benzersiz kılan, onun dar antik sokaklarıdır. Bergamo’yu keşfetmek için saatlerce geçirebilirsiniz. Yerel restoranlardan birini ziyaret etmeyi de unutmayın!

Bordeaux, Fransa


Bu görkemli kentte, huzurlu bir atmosfere erişebilirsiniz.

Albarracin, İspanya


Kayalık çıkıntılar üzerinde duran, bu pembe şehir, masal krallığında gibi görünüyor. Albarracin’de inanılmaz bir deneyime hazır olun.

Tatil ya da Ta’til, çalışmaya ara vermek, çalışmayı durdurmak, izine başlamak; kesmek; muattal bırakmak.

Her yıl milyonlarca insan yaz tatilini geçirmek üzere deniz kenarına akın eder.

  • Ana Sayfa Yasam Muhteşem Bir Tatil için Gidilebilecek 15 Avrupa Şehri .   En güzel tatil şehirleri hangileri? Yaz geliyor ve yavaş yavaş tatil planları şekilleniyor.
  • Giriş Yap Facebook ile Giriş. İlkbaharda Tatil Planlayanlar İçin Avrupa 'da Gidilebilecek 15 Alternatif Nokta.
  • Muhteşem Bir Tatil için Gidilebilecek 15 Avrupa Şehri Böylesi Yok! En güzel tatil şehirleri hangileri? Yaz geliyor ve yavaş yavaş tatil planları şekilleniyor.
  • Bu şehirlerden herhangi birine gidecekler için şehirleri tanıtan önemli bilgileri bir araya getirdik.  Tuna’nın incisi olarak bilinen bu şehirde oldukça keyifli bir tatil geçirilebilir.
  • en büyük internet sitesi olan TripAdvisor’a göre, İstanbul Avrupa ’nın 10. en iyi gidilecek yeri.  Kış tatili için gidebileceğiniz 10 rüya şehir .  Ordu'da muhteşem 11 turistik yer.
  • Orta Avrupa görülmesi gereken muhteşem şehirlerle dolu.
  • Hem Ucuz Hem De Muhteşem 15 Şehir .  Litvanya'nın başkenti Vilnius da hesaplı tatil yapabileceğiniz bir Avrupa şehri .  Kuzey Afrika’da gidip görülebilecek şehirlerden biri.
  • Kış tatili için nereye gidilir ?  Halbuki kışın muhteşem bir tatil yapmak sizin elinizde.  2,5 saatlik direkt uçuşla şehre rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.  Roma’da Ulaşım. AVRUPA .
  • Göre fırsatlarından yararlanın! Karşılaştırıp öyle karar verin.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir