Milyonlarca Hesap Çalındı, Dünya Şokta!

Sanal ortamda dünya genelince milyonlarca şifre çalındı! Gmail, Yahoo Mail, Hotmail’e ait milyonlarca hesabın oturum açma bilgilerinin sızdığı ortaya çıktı.


E-posta sağlayıcılarına ait kullanıcı bilgileri ve şifreler internete sızdı. çSızan bilgiler içinde kullanıcı adları, eposta adresleri ve parolalar var.

Sızıntıyı Hold Security keşfetti. Sızan bilgilerin daha önce ortaya çıkmadığı ve bu açıdan büyük bir kriz olduğu belirtiliyor. Firmanın yaptığı analizlere göre sızan veri içerisinde 272 milyon eşsiz kullanıcı adı-şifre çifti bulunuyor. Bunların 42,5 milyonunun daha önce sızmadığı ileri sürülüyor. Hold Security sızan tüm verileri ücretsiz olarak edinebildiğini, hacker’ın başta 1 dolar istediğini ancak daha sonra anlaştıklarını söylüyor. Hacker’ın çok az para veya hiç para istemeden verileri sağlamış olması, sızıntıya ilginç bir boyut katıyor.

Sızıntı içerisinde 57 milyon Mail.ru, 40 milyon Yahoo Mail, 33 milyon Hotmail, 24 milyon Gmail hesabına ait oturum açma bilgilerinin yer aldığı ileri sürülüyor. Mail.ru yaptığı açıklamada hesapları kontrol ettiğini ve sahiplerini uyaracağını söylerken Microsoft, Google ve Yahoo durumu incelemekte olduklarını iletiyorlar.

İnternet bilgisayar sistemlerini birbirine bağlayan elektronik iletişim ağıdır . TDK , İnternet sözcüğüne karşılık olarak genel ağı önermiştir. İnternet yerine zaman zaman sadece net sözcüğü de kullanılır.

İnternet, çok protokollü bir ağ olup birbirine bağlı bilgisayar ağlarının tümü olarak da tanımlanabilir. Binlerce akademik ve ticari ağ ile devlet ve serbest bilgisayar ağının birbirine bağlanmasıyla oluşmuştur. Bilgisayarlar arasında bilgi çeşitli protokollere göre paketler halinde transfer edilir. İnternet üzerinde elektronik posta ve birbirine bağlı sayfalar gibi çok çeşitli bilgiler ve hizmetler vardır. İnternet üzerinden oyunlar da oynanabilir.

İnternet’in kökeni, hataya dayanıklı, sağlam ve özel bir bilgisayar ağı kurmak isteyen Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından 1960 yılındaki araştırmalara dayanır. 1980’lerde Ulusal Bilim Vakfı tarafından yeni bir ABD omurgasının finansmanı için toplanan özel fonlar, Dünya çapında katılım ve birçok özel ağın birleşmesine neden olmuştur. 1990’larda uluslararası bir ağın yaygınlaşması ile İnternet, modern insan hayatının temelinde yer almıştır.

  • Gmail, Yahoo Mail, Hotmail ve fazlasına ait milyonlarca hesabın oturum açma bilgilerinin sızdığı ortaya çıktı.
  • Ana Sayfa Teknoloji Milyonlarca Hesap Çalındı , Dünya Şokta !  Gmail, Yahoo Mail, Hotmail’e ait milyonlarca hesabın oturum açma bilgilerinin sızdığı ortaya çıktı.
  • Dikkat, hemen şifrenizi değiştirin Bilgisayar korsanları 7 milyondan fazla şifreyi çaldı.
  • Mail.ru yaptığı açıklamada hesapları kontrol ettiğini ve sahiplerini uyaracağını söylerken Microft, Google ve Yahoo durumu incelemekte olduklarını iletiyorlar.
  • DÜNYA .  Şok saldırı ! Milyonlarca hesap çalındı ! Dünyanın en büyük depolama sitelerinden biri olan Dropbox'a kayıtlı 7 milyon kullanıcı hesabı çalındı .
  • Dünya Medyası.  Milyonlarca hesap çalındı ! TEKNOLOJİ. 14 Ekim 2014. Dünyanın en büyük depolama sitelerinden biri olan Dropbox’a kayıtlı 7 milyon kullanıcı hesabı çalındı .
  • Milyonlarca hesap çalındı ! Dünyanın en büyük depolama sitelerinden biri olan Dropbox'a kayıtlı 7 milyon kullanıcı hesabı çalındı .
  • Sosyal paylaşım siteleri MySpace ve ’dan çalınan milyonlarca hesap bilgileri satışa çıkarıldı.
  • Bilgisayar korsanları 7 milyondan fazla Minecraft oyuncusunun şifrelerini çaldı.
  • Milyonlarca hesap çalındı ! Teknoloji. 14 Ekim 2014. 0 yorum.  Dünyanın en büyük depolama sitelerinden biri olan Dropbox’a kayıtlı 7 milyon kullanıcı hesabı çalındı .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir