“Milli piyango sonuçları” iyi gelmedi!

Milli piyango sonuçları ile hayatı değişen ama daha sonra paranın tadına varamayan talihsiz kişilerden ibretlik hayat hikayeleri.

“Milli piyango sonuçları” iyi gelmedi!


53 yaşındaki Mustafa Savgan’ın macerası, bir çiçekçi kadının kendisine 2 lira harçlık vermesiyle başlıyor. Bu parayla Milli Piyango bileti alan Savgan, 1978 yılında 10 bin lira ikramiye kazanır. Savgan, “150 memurun maaşını 2 ayda yiyordum. Para eşime kalmasın diye harcamaya başlamıştım. Lokantalarda ödediğim hesaptan 5-6 kat fazlasını bahşiş olarak bırakıyordum. Sonunda paraları tükettim. Evlenirken karıma aldığım bir kilo altını da sattım, harcadım. Eşimi de annesinin yanında gönderdim, evdeki tüm eşyaları satarak İstanbul’a döndüm. Yıl 1985’ti. Cağaloğlu’nda bir handa hem gece bekçiliği hem ayakkabı boyacılığı yapmaya başladım. Eşimin açtığı dava sonucu boşandım.

“Milli piyango sonuçları” iyi gelmedi!


Türkiye’de en çok ikramiye kazandıran biletlerin satıldığı Nimet Abla’da çalışan Bilal Yıldız, 1996’da piyangodan kazandığı yüklü miktarda parayı bir ayda harcadı. Kazandığı ikramiyeyle 3 lüks ev alınabileceğiniz söyleyen Yıldız, “Hazıra dağ dayanmıyor. Büyük ikramiye kazananlar zengin oldum havasına girmesin, sade yaşamı tercih etsin. Aksi halde eski günlerinizi özler duruma gelirsiniz” dedi.

“Milli piyango sonuçları” iyi gelmedi!


Denizli’nin Çivril ilçesinde marangoz olarak geçimini sağlayan Osman Kaplan, borçlarından dolayı hapse girmiş ve 1999 yılında hapisten çıktıktan 2 gün sonra Sayısal Loto’dan 340 milyar kazanmış. İki çocuk babası Kaplan’ın ilk işi eşinden boşanmak olmuş. Ardından İzmir’de Pınar Şirin isimli şarkıcıyla 20 milyar harcayıp Hilton’da nişan yapmış ve 6 ay sonra ayrılmış. Hızlı yaşayan Kaplan’ın parası kısa sürede tükenmiş. Paraların nasıl tükendiğini anlamayan Kaplan, “İkramiyeyi kazanınca akrabalarım birden çoğaldı. Daha önce borç isterim diye herkes kaçarken , ikramiyeden sonra bütün Çivril akrabam oldu. Nereden akraba olduğumuzu anlayamadım ama onlar Orta Asya’ya dayanan hikayeler anlatıp durdu. O kadar yoldan geldiler diye her birine para da veriyordum. Hızlı bir hayat yaşadım, param bitti” diye durumunu anlatıyor.

“Milli piyango sonuçları” iyi gelmedi!

Evli ve 3 çocuk babası Nurettin Çınar’a Turhal’da Milli Piyango’dan 6 milyar çıktı. Önce yurt dışına giden Çınar, Turhal’a dönerek şehirlerarası otobüs şirketi kurdu. İşler iyi gitmedi ve 1995 yılında iflas etti. Çınar, yaşadıklarını şöyle anlatıyor; “Sefa kısa sürdü. Milyonlarca kişinin para verdiği biletlerden bir iki kişi yararlanırsa böyle olur. Hepsinin ahı var üstünde, hayrı olmaz. Sonradan araştırdım, kimseye hayır getirmemiş”

“Milli piyango sonuçları” iyi gelmedi!


Yeşim Akyol’a 2003 yılında 2 trilyon çıktı. Kavga etmeye başladığı 8 yıllık eşiyle boşandı. Kocası, “Parayı bulunca beni boşadı” diyerek eşini suçladı.

“Milli piyango sonuçları” iyi gelmedi!


Salih Bahtiyar, 1985 ve 1997’de iki büyük ikramiye kazandı. Bahtiyar’ın huzuru kaçtı, “Mafya beni bulacak” diye bunalıma girdi ve eve kapandı.

“Milli piyango sonuçları” iyi gelmedi!


Necmi Yıldırım, 2004 yılında 10 trilyonun dörtte birini kazandı. Oğlu, para için babasını boğazından yaraladı.

“Milli piyango sonuçları” iyi gelmedi!


Ahmet Bayram, 2005 yılı çekilişinde 5 milyon TL’lik ikramiyenin sahibi oldu. 9 çocuk babası Bayram, ilk iş olarak kendine peruk aldı. İstanbul’a yerleştikten sonra eşini de boşadı. Kumar ve gece hayatına tutuldu. Dost tuttu ve en son intihar etti.

“Milli piyango sonuçları” iyi gelmedi!


Denizli’nin Sarayköy ilçesinde yaşayan Mehmet Sarıoğlu’na 40 yıl önce büyük ikramiye çıktı. Yaşadığı baraka tipi evde donarak öldü. Bir anda zengin olan Sarıoğlu, köyünde bir ev yaptı ancak zamanla parası kalmayınca komşuları bakmaya başladı. Bir süre sonra da evi yandı. Komşuları, kendi aralarında topladıkları paralarla evini onardı. Kimsesi olmayan Sarıoğlu’nun Sarayköy Devlet Hastanesi’nde yapılan otopside donarak öldüğü belirlendi.

  • Ana Sayfa Yasam “ Milli piyango sonuçları ” iyi gelmedi !  Bu parayla Milli Piyango bileti alan Savgan, 1978 yılında 10 bin lira ikramiye kazanır.
  • 9 Mart 2014 tarihli RizePazar "Yeryüzündeki Cennet" çekilişi Milli Piyango Sonuçları .  19 Ocak 2014 tarihli Her Gün Bir Avuç Fındık İyi Gelir çekilişi Milli Piyango Sonuçları .
  • 2014 tarihinde yapılan Her Gün Bir Avuç Fındık İyi Gelir isimli çekilişine ait Milli Piyango Sonucu.  Her Gün Bir Avuç Fındık İyi Gelir Çekilişi. Tarih: 19 Ocak 2014. Hane Sayısı: 6.
  • Milli piyango sonuçları tam liste… MP kazandıran numaralar.
  • Milli Piyango sonuçları 2017! MP kazandıran numaralar   şanslı kişilerden olup olmadığınızı öğrenin iyi şanslar Milli piyango ile ilgili önemli detaylar.
  • Uzman Diyetisyen Yıldırım beyin krizine (inme) iyi gelen besinleri şöyle sıraladı  Fındıkgiller: Ceviz, pekan cevizi ve badem iyi bir E vitamini kaynağıdır.
  • Yarı açık alanlarda sigaranın yasaklanmasını kepenk indirerek protesto ettiler. 0. Yıldırımhan iş adamlarıyla bir araya geldi . 0. Pazarkapı'nın finansmanı tamam.
  • Kıl kurduna iyi gelen yiyecekler, sarımsak, karanfil ve soğanın kıl kurduna faydaları.  Faydaları Zararları. Sağlık.
  • Milli Piyango büyük ikramiyesi için heyecanlı bekleyiş sürerken, diğer ikramiyeler için rakamlar gelmeye başladı.  Beynin en iyi tanıdığı emoji: Sarı renkli gülen yüzDr.

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir