Mevlana da Çay Nerede Üretiliyor? Nerede Satılıyor?

Mevlana Çay; “Çay nerde üretilir, çay nasıl bulundu ya da çayın kökeni neresi, çay nereden gelir?” gibi sorular çay tiryakilerinin merak ettiği ve yanıtını aradığı sorular arasında yer almaktadır. Özellikle kaliteli çayı, en iyi çayın hangisi olduğunu keşfetmeye çalışan çay severler bu konuda güvendikleri markaların başında gelen Mevlana Çay’ın nerde üretildiği konusuna da ilgi duymaktadırlar. Çay tiryakilerinin merak ettiği bir diğer konu ise lezzetine tam not verdikleri Mevlana Çay’ı nasıl satın alabilecekleri konusudur. Bu yazımızda çay severlerin Mevlana Çay ile ilgili merak ettiği bu sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Mevlana Çay’ın Menşei: Sri Lanka

Mevlana Çay’ın nerde üretildiği sorusuna içtenlikle verebileceğimiz yanıt; Mevlana Çay Sri Lanka’da üretilmektedir, olacaktır. Güney Asya’da Hindistan’ın 31 kilometre güneyinde yer alan Sri Lanka, Hint Okyanus’u üzerinde yer alan bir ada ülkesidir. 1972 yılından önce Seylan (Ceylon) ya da Seylon olarak da bilinen bu ülke Hint Okyanus’unun incisi olarak da anılmaktadır. Muson iklimi sebebiyle aşırı yağış alan bu ada çay bitkisi yönünden oldukça zengindir ve dünyada çay ihracatında birinci sırada yer alan bir ülkedir. Mevlana Çay ürünlerinin tamamını Sri Lanka’dan ithal etmekte ve kendine özel harmanlama makinesiyle ithal ettiği çayı %98 oranında tozdan arındırarak çay tiryakilerinin beğenisine sunmaktadır.

1

En Kaliteli Çay: Seylan Çay (Ceylon)

Mevlana Çay’larının da üretildiği yer olan Sri Lanka’da çay, yaygın tabiriyle Seylan Çay’ı ya da Seylon Çay’ı olarak bilinmektedir. Seylan çayı diğer çaylara göre çok daha yoğun bir kıvama ancak çok daha hafif ve eşsiz bir lezzete sahiptir. Bu nedenle dünyada en çok tercih edilen çay türleri arasında yerini almaktadır. İşte Mevlana Çay’ın en çok tercih edilen çay markaları arasında yerini almasının nedeni de Seylan çayı ve kendine özel harmanlama yöntemleri sayesindedir.

1

Mevlana Çay Nerede Satılır?

Mevlana Çay’ın nerede üretildiği kadar merak edilen bir diğer konu Mevlana Çay’ı nerden satın alabilirim ya da Mevlana Çay nerede satılır sorusunun cevabıdır. Mevlana Çay’ın Türkiye’de satışı şu an için marketler bazında bulunmamaktadır. Yani Mevlana Çay satışları şimdilik elden yapılmamaktadır. Türkiye dışında Almanya başta olmak üzere birçok ülkeye gerek elden gerekse online olarak satışı bulunan Mevlana Çay yakında Türkiye’de de satışa sunulacaktır. Bunun için altyapı ve fizibilite çalışmaları devam etmektedir. Ancak ben yine de Mevlana Çay’ın lezzetinden geri kalamam diyorsanız üzülmeyin! Mevlana Çay’ın online satış mağazası olan http://mevlanacay.de sayesinde dileyen herkes bu eşsiz çayın tadına vakıf olabilecek. Afiyet olsun!

Mevlana da Çay Nerede Üretiliyor? Nerede Satılıyor?

Mevlana Müzesi, Konya ‘da bulunan, eskiden Mevlâna ‘nın dergâhı olan yapı kompleksinde 1926 yılından beri faaliyet gösteren müzedir. “Mevlana Türbesi” olarak da anılır.

denilen Mevlana’nın türbesi dört fil ayağı üzerine yapılmıştır. O günden sonra yapı faaliyetler hiç bitmemiş, 19. yüzyılın sonuna kadar yapılan eklemelerle devam etmiştir. Osmanlı sultanlarının bir kısmının Mevlevi tarikatından olması Türbe’ye özel bir önem verilmesini ve iyi korunmasını sağlamıştır.

Müze alanı bahçesi ile birlikte 6.500 m² iken, yeri istimlak edilerek Gül Bahçesi olarak düzenlenen bölümlerle birlikte 18.000 m²ye ulaşmıştır.

Ücretsiz olmadan önce,bağlı bulunduğu Kültür Bakanlığı ‘na en çok gelir getiren ikinci müzeydi.

Mevlana hakkında menkıbelerin anlatıldığı Ahmed Eflaki’nin kitabı “Arifler’in Menkıbeleri”nde Mevlana’nın babası için türbe yaptırmak isteyen devrin sultanına “gök kubbeden daha görkemlisini yapamayacağınıza göre zahmet etmeyin” dediği rivayeti yer alır. Türbe, Mevlana’nın ölümünden sonra inşa edilmiştir.

Mevlana Müzesi girişi. Kapının üstündeki tabloda Arap harfleriyle “Ya Hazreti Mevlana” yazıyor

Mevlana Da Çay Nerede Üretiliyor? Nerede Satılıyor? Özet Bilgiler

 • Ana Sayfa / Bilgi Bankasi / Mevlana Çay Nerede Üretiliyor ?  bu konuda güvendikleri markaların başında gelen Mevlana Çay ’ın nerde üretildiği konusuna da ilgi duymaktadırlar.
 • Mevlana cay Almanya üzerinde en çok satılan çay markaları arasında yer alıyor.  Mevlana Çay Nerede Üretiliyor ? Nerede Satılıyor ? için Murtaza Tayyar.
 • Ana Sayfa Alışveriş Mevlana Çay Nerede Üretiliyor ?  severler bu konuda güvendikleri markaların başında gelen Mevlana Çay ’ın nerde üretildiği konusuna da ilgi duymaktadırlar.
 • Mevlana Çay , Hakiki Ceylo Çayı .  %98 Oranında tozdan arındırılmış olan Mevlana Çay Kaliteli çaylar arasında kesinlikle 1 Numara olmayı haketmektedir.
 • Mevlana Çay ’ın ithal bir çay olduğunu belirterek başlamak isteriz.  Seylan çayı severlerin tercih edebileceği bir çay olan Mevlana çay Almanya’da üretilmektedir.
 • Mevlana Çay 500 Gr Goran Tea . %98 Oranında tozdan arındırılmış olan Mevlana Çay Kaliteli çaylar arasında kesinlikle 1 Numara olmayı haketmektedir.
 • " mevlana çayı nerede satılır " İLE İLGİLİ OTOBÜS HATLARI, DURAKLAR VE YERLER.
 • ForumBu Bölümde Ara. En iyi çay markası hangisi?  Mevlana Türkiyede yok Almanyadan annem getiriyor gerçekten mükemmel çay ..
 • Gaziantep şehrinde Elimde 3 kg mevlana çay mevcut, Gaziantep, Güneydoğu Anadolu, 0 ₺. Diğer.  Bana Uygulamayı gönder. Giriş. Eşyalarını Sat .
 • Dünyanın en iyi çay markaları, Çay Dükkanı güvencesi, aynı gün kargo ve kapıda ödeme ayrıcalığıyla kapınıza kadar geliyor.
 • Pratik ve Özel Tasarım Bıçaklar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir