Mercedes’in Sürücüsüz Otobüsü Şehir Turu Yaptı!

Mercedes’in sürücüsüz otobüsü şehir turu attı. Otonom otobüs hem iç tasarımı ile hem de kendi kendine sürüş özelliği ile herkesin beğenisini kazandı.

Mercedes-Benz’in geliştirdiği otonom otobüsü halka açık yollarda ilk kez şehir turuna çıktı. Hollanda’nın başkent Amsterdam’da görücüye çıkan otobüs hem iç tasarımı hem de kendi kendine sürüş yeteneği ile büyük ilgi topladı.

surucusuz-otomobil

Amsterdam Schiphol Havalimanı ile Haarlem arasında 20 kilometrelik bir yolda şehir turuna çıkan otobüs yol boyunca otonom özelliği sayesinde ilerledi. Güvenlik amacıyla otobüsün direksiyonunda oturan şöförün herhangi bir müdahalesine ihtiyaç duyulmadı.

Mercedes’in “geleceğin otobüsü” olarak adlandırdığı yeni araç Daimler’in Highway Pilot adlı otonom kamyon teknolojisini temel alıyor. GPS, radar ve birçok yerleşik kamera sayesinde otobüs trafik ışıklarını fark edebiliyor, yayaları ve diğer nesneleri algılayabiliyor. Saatte 70 kilometre hıza sahip otobüs şehir otomasyon sistemiyle de doğrudan bağlantılı. Trafik ışıkları ve diğer altyapılar ile ilgili bilgileri bu bağlantı sayesinde doğrudan elde edebiliyor.

Mercedes’in Sürücüsüz Otobüsü Şehir Turu Yaptı!

Mercedes-Benz, 1926 yılında Karl Benz ‘in şirketi Benz & Cie. ve Gottlieb Daimler ‘in şirketi Daimler Motoren Gesellschaft ‘in birleşmesi sonucu kurulmuş otomotiv markası.Almanya`nın Stutgart şehri`nde kurulmuştur.

Mercedes Benz C Serisi, AMG ve S Serisi otomobileri. Tahran , İran .

Mercedes’in Sürücüsüz Otobüsü Şehir Turu Yaptı! Özet Bilgiler

  • ForumBu Bölümde Ara. Mercedes ' in Sürücüsüz Otobüsü Hollanda’da Şehir Turu Yaptı !  Mercedes Benz’in otonom otobüsü halka açık yollarda ilk şehir turunu yaptı .
  • Ana Sayfa Otomobil Mercedes ’ in Sürücüsüz Otobüsü Şehir Turu Yaptı !  kilometrelik bir yolda şehir turuna çıkan otobüs yol boyunca otonom özelliği sayesinde ilerledi.
  • Otonom otobüs hem iç tasarımı hem de kendi kendine sürüş özelliği ile herkesi şaşırttı. Mercedes Benz’in otonom otobüsü halka açık yollarda ilk şehir turunu yaptı .
  • Ana Sayfa HABER Mercedes ’ in Sürücüsüz Otobüsü Hollanda’da Şehir Turu Yaptı !  Mercedes Benz’in otonom otobüsü halka açık yollarda ilk şehir turunu yaptı .
  • Mercedes Benz'in otonom otobüsü halka açık yollarda ilk şehir turunu yaptı .
  • Mercedes Benz’in otonom otobüsü halka açık yollarda ilk şehir turunu yaptı .  CityPilot, Mercedes ’ in bir başka sürücüsüz özellikli Highway Pilot platformuna dayanıyor.
  • Mercedes Benz'in otonom otobüsü halka açık yollarda ilk şehir turunu yaptı .  CityPilot, Mercedes ’ in bir başka sürücüsüz özellikli Highway Pilot platformuna dayanıyor.
  • Mercedes Benz’in otonom otobüsü halka açık yollarda ilk şehir turunu yaptı .  bir yolda şehir turuna çıkan otobüs yol boyunca otonom özelliği sayesinde ilerledi.
  • Mercedes Benz'in otonom otobüsü halka açık yollarda ilk şehir turunu yaptı .
  • Mercedes Benz'in otonom otobüsü halka açık yollarda ilk şehir turunu yaptı .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir