Mercedes-Maybach S650 Yollara Düşüyor

Modern ve estetiğin birleşimi bir marka olan Mercedes; yıllardır oluşturduğu modellerinde olabildiğince döneme uygun ve şıklığı ön plana çıkaran araçlar çizmeye, bunun yanında donanım tarafında da olabildiğince nitelikli araçlar üretmeye gayret ediyor. Toplu üretime geçtiği vakitlerdeki pek çok modeli beğenilen Mercedes’in hiç şüphesiz sınırlı sayıda üretilen ve “lüks” denebilecek modelleri de mevcut ve bunlar genelde “yok” satıyorlar. Bunlardan bir tanesi olmaya aday ve lüks otomobillerin öncüsü olmaya, 2017 yılında muhtemelen bir başlangıç yapacak olan Mercedes-Maybach S650; geçtiğimiz günlerde yapılan etkinlikle tanıtıldı ve özellikleri resmen açıklandı. Oldukça şık bir görünümü bulunan Mercedes-Maybach S650’nin aynı zamanda üstü açık olarak kullanılabildiğini belirtelim.

Aracın iç tasarımına göz attığımız vakit; dışarısından daha fazla içerisinin ilgi görmesinin doğal olabileceğini görüyoruz. Zira; içeride hemen her etmenin deri ile kaplandığı Mercedes-Maybach S650’de; deri olmayan çok nadir yerler mevcut. Bu sebepten, aracın çoğu rakibine göre daha lüks görülebilmesi de epey doğal. Bmw ve bilumum diğer markalar, genelde ürünlerin iç tasarımında azınlıkla deri kullanmaktalar. İç tasarımda dikkat edilmesi gereken diğer etmense, hemen her tarafta Maybach logosunun bulunması. Aracın şık ve karizmatik bir iç görünümü mevcut ve kısa sürede bitmesi de hedeflenen etmenlerden bir tanesi. Ancak bunun nasıl olabileceği hakkında henüz pek bilgiye sahip değiliz.

Twinturbo V12 modelinde, 6 litrelik bir motora sahip olan Mercedes-Maybach S650; aynı zamanda 625 beygir olarak tasarlanmış. 625 Beygirlik güç, olabildiğince hafif bir arabayla eşleştirilmiş ve bu sayede 0 kilometreden 100 kilometreye, sadece 4 saniyede erişebilmesi hedeflenmiş. Bu konuda başarılı olan Mercedes’in aracını 300 KM’ye kadar çıkarabildiği de saatlik değerler minvalinde ölçülebilmiş ve bu değer; günümüzün belki de lüks araçlarında bulunan en hızlı değerlerinden bir tanesi. Kısacası, hem şık ve karizmatik hem de hızlı, beygir gücü yüksek bir arabanın bizlerle olduğunu belirtebiliriz.

Sadece 300 Adet Üretiliyor

7 ileri otomatik şanzıman ve inanılmaz güçlü bir motor ile karşımıza çıkan Mercedes-Maybach S650’den sadece 300 adet üretileceği haberi ise neredeyse kesinlik kazandı. Cabriolet türündeki lüks araçlar için genelde bu sayılarda bir değer bulunurken, kısa sürede bu değerin arttırılması gibi bir durum da söz konusu olmuyor. Yani, cihazdan ek olarak birkaç adet daha, kesinlikle üretilmiyor. Mercedes-Maybach S650 Cabriolet’in fiyatı ise 260 Bin Pound olarak belirlenmiş.

Mercedes-Maybach S650 Yollara Düşüyor

1955 – 2015 kg

Bagaj kapasitesi =
S KISA
510 lt.
S UZUN
530 lt.
COUPÉ
400 lt.
MERCEDES-MAYBACH

Mercedes-Benz S-Serisi, Alman otomobil şirketi Mercedes-Benz ve bir bölümü de Daimler AG tarafından tasarlanan, geliştirilen ve 1954 yılından beri üretilen lüks sınıf bir sedan otomobildir. İlk nesli W116 kodlu S Serisi 1972 yılında tanıtılmıştır. 50 yıldan fazla bir süredir, Mercedes-Benz’in amiral gemisi modeli olarak hizmet vermektedir. Bu otomobil, üretildiği yıldan itibaren emniyet kemeri gergi sistemi, drivetrain teknolojileri gibi birçok güvenlik ekipmanına öncülük etmiştir. Sıklıkla makam aracı olarak üst düzey yönetici kişiler, başkanlar, liderler, ünlü kişiler ve lüks severler tarafından kullanılmaktadır.

“S-Serisi”, Almanca S-Klasse’nin Türkçeleştirilmiş halidir. Açılımı Sonderklasse olup Özel sınıf anlamına gelmektedir. Otomotiv açısından bu, özel donanımlara sahip bir araç olduğunu belirtir. Önceki iki kapılı modelleri SEC olarak adlandırılıp sonradan S-Coupé olarak anılmıştır. 1998’de, CL-Serisi olarak anılmaya başlayan iki kapılı S-Serisi, 2014 yılındaki makyajlamadan sonra S-Serisi Coupé olarak anılmaya başlamıştır.

Ayrıca Mercedes-Maybach ortak çalışması ile özel üretim S serileri de üretilmektedir. Maybach üretimli modellerde gerek dış görünüm, gerekse iç mekan özelleştirilir.

mercedes s650 cabriolet, s650 mercedes cabrio, mercedes maybach s650 fiyatı, mercedes maybach s650 cabriolet, mercedes s650 fiyat, maybach s650 cabriolet fiyat, mercedes maybach s600, mercedes-maybach s650 cabriolet price

Mercedes-Maybach S650 Yollara Düşüyor Özet Bilgiler

  • 2017 Mercedes Benz S 650 Cabriolet Maybach . Mercedes Maybach ailesinin en yeni üyesi S600 Cabrio'nun detayları ortaya çıktı.
  • 2017 Mercedes Benz S 650 Cabriolet Maybach . Mercedes Maybach 'ın ürün gamını sınırlı sayıda üretilecek S 650 Cabrio modeliyle genişliyor.
  • Mercedes Maybach S 650 Cabriolet’in fiyatı ise 260 Bin Pound olarak belirlenmiş.  Kaynak: boylesiyok.c ch s 650 yollara dusuyor /.
  • Mercedes 'in merakla beklenen yeni lüks üyesi Mercedes Maybach S 650 Cabrio ortaya çıktı.  Adanalılar karda piknik yapmak için yollara düştü .
  • 2017 Mercedes Maybach S 650 Cabrio, 16 Kasım' da örtüsünü kaldırıyor.  Kaputunun altında 6.0 litrelik V12 motora ile yollara çıkacak olan 2017 Mercedes Maybach S 650
  • ellerinde hayat bulan 2017 Mercedes Maybach S 650 Cabriolet modeli ise sektöre oldukça iddialı bir giriş yapıyor.  İşte yepyeni Mercedes Maybach S 650 Cabriolet
  • Ortaklığın en yeni üyesi olan 2017 Mercedes Maybach S 650 , Mercedes Convertible ailesinde satın alınabilecek en üst seviye otomobil olarak ürün yelpazesindeki yerini alıyor.
  • The new Mercedes Maybach S 650 Cabriolet. A limited edition of 300.  In addition, each Mercedes Maybach Cabriolet is delivered with a special welcome pack.
  • Yeni otomobil Mercedes Maybach S 600 sedan modelinin yanı sıra satışa sunulacak.  S 650 ise standart cabriolet modeldeki aks aralığını devam ettirecek gibi görünüyor.
  • İzle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir