Merakla Beklenen Google Asistan artık Türkiye’de!

Artık sizin de bir asistanınız olabilir! Hayatınızı kolaylaştıracak olan uygulama Google Now yani Google Asistan Türkiye’de de kullanıma açıldı. Kullanıcıların merakla beklediği Google Asistan uygulamasından güzel haber geldi. Peki Google Asistan ne işe yarıyor? Ve Nereden indirebilirsiniz?


Dört gözle beklenen uygulama artık Türkiye’de. Hayatınızı kolaylaştıran Google Asistan artık Türkiye’de de kullanılabilecek.

Gün içinde ihtiyaç duyduğunuz bilgileri, herhangi bir şey yapmanıza gerek olmadan otomatik olarak ekranınıza yansıtan ve önemli ipuçlarıyla hayatınızı kolaylaştıran Google Asistan (Google Now), Türkiye’de kullanılmıyordu.

Kullanılamama gerekçesi ise Google’ın gereken verilere sağlıklı olarak ulaşamaması gösteriliyordu. Bugün itibarı ile sorunlar çözüldü ve Google Asistan, ülkemizde de kullanılmaya başlandı.

https://www.google.com/landing/now/ adresinden mobil cihazınıza uygulamayı indirerek, Google’ın size sunduğu ipuçlarından nasıl faydalandığınızı görebilirsiniz.

Güncelleme:

Bu servisi kullanmaya çalıştığında erişim sağlayamayan okurlarımız aşağıdaki adımları kullanarak aktif edebilirler;

– Google hesabınızla giriş yapın.
– Dil seçeneklerinden “Başka bir dil ekle” kısmına tıklayın ve İngilizce seçin.
– Seçimi yaptıktan sonra ok işaretini kullanarak varsayılan dili İngilizce yapın.
– Google Now hizmetiniz kullanıma açılacaktır.
– Google Now uygulamalarınızı indirip kurduktan sonra dil seçeneğini yeniden Türkçe yapabilirsiniz.

Ne işe yarayacak?

 

Hızlı ve temiz bir ana ekrana sahip olmanın yanı sıra yalnızca bir kez hızlıca kaydırarak Google Asistan’a ulaşmak için Android cihazınızdaki Launcher uygulamasını yeni sürüme geçirin.

Android 4.1 (Jelly Bean) veya sonraki sürümlerin yüklü olduğu tüm cihazlarda kullanılabilir.

Temel özellikler:

• Doğru bilgileri doğru zamanda sağlayan Google Asistan Kartları’nı görmek için Ana ekranınızda sağa hızlıca kaydırın.
• Arama işlevine hızlı şekilde tüm Ana ekranlardan erişin.
• Sesinizle arama yapmak için “Ok Google” deyin veya ne yapmak istediğinizi telefonunuza söyleyin: Kısa mesaj gönderin, yol tarifi alın, şarkı çalın ve diğer pek çok işlemi yapın.
• A-Z uygulama listesini kullanarak hızlı şekilde kaydırma yapıp cihazınızda ve Play Store’da uygulamaları hızlı şekilde arayın.
• Uygulama Önerileri, aradığınız uygulamayı A-Z listenizin en üstüne getirir.

Google Now, Google tarafından geliştirilen akıllı kişisel asistandır.

  • Kullanıcıların merakla beklediği Google Asistan uygulamasından güzel haber geldi.  Hayatınızı kolaylaştıran Google Asistan artık Türkiye ’ de de kullanılabilecek.
  • Merakla beklenen uygulama Türkiye 'ye giriş yaptı. hayatınızı kolaylaştıran Google Asistan ( Google Now), artık Türkiye ' de kullanılacak.
  • Artık Google Asistan ’la yazışmak mümkün. Samsung’un Siri rakibi sanal asistanı Google engeline takıldı.  Merakla beklenen Samsung Galaxy S8’in fiyatları ortaya çıktı.
  • Herkes Türkiye 'ye geliş tarihini merak ediyordu.  Sabırsızlıklı beklenen uygulama Türkiye 'ye giriş yaptı.
  • Hayatı kolaylaştıracak olan Google Asistan ( Google Now), bundan böyle artık Türkiye ' de kullanılabilecek.  Merakla beklenen telefonla ilgili çeşitli bilgiler gelmeye devam ediyor.
  • Ana Sayfa ›› Teknoloji ›› Google Asistan Artık Türkiye ’ de !  Google Now veya Google ’ın Türkçeleştirdiği şekliyle Asistan Türkiye ’ de resmi şekilde kullanıcılara sunuldu.
  • Uzun zamandır ülkemizde kullanılmaya açılması beklenen Google Now'ı artık telefonunuza indirip kurabilirsiniz.
  • Uzun zamandır merakla bekleniyordu .  yardım konuları ve hızlı konumlandırma Menüleriyle beraber, artık en kısa sürede Google Asistan size büyük bir Hizmet verecek.
  • Merakla beklenen LG 6 uzun pil ömrüyle dikkat çekecek.  Ufak ayarlamaların ardından kullanıcılar “ Artık Google Asistan ’a sahipsiniz.” bildirisiyle karşılaştı.
  • Bir çok kullanıcı tarafından merakla beklenen Google Asistan ( Google Now) uygulaması, Türkiye ’ de kullanılmak için açıldı.

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir