Merakla Beklenen 2016 AÖF sınav sonuçları açıklandı!

AÖF sınav sonuçları açıklandı. 4-5 Haziran tarihlerinde yapılan AÖF final sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Haberimizde AÖF sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz.


AÖF sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş az önce sona erdi. Bahar dönemi final sınavının sonuçlarını bekleyen AÖF öğrencileri haberimizde yer alan linke tıklayarak TC kimlik numaraları ile AÖF sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

 

AÖF SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

 

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2015-2016 Bahar Dönemi final sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarını öğrenmek için aşağıda belirtilen linke tıklayabilirsiniz. Adaylar, sınav sonuçlarını AÖF’ün https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim-sonuclar internet adresinden T.C Kimlik Numaralarını girerek öğrenebilecekler.

AÖF SINAV SONUCU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

AÖF SINAV SONUCUNA GÖRE NOTLARIN ANLAMLARI

AA: Geçer CD: Koşullu Geçer
AB: Geçer DC: Koşullu Geçer
BA: Geçer DD: Koşullu Geçer
BB: Geçer FF: Tekrar
BC: Geçer
CB: Geçer
CC: Geçer

YT (Yeterli) ve YZ (Yetersiz) notları, ilgili Birim Yönetim Kurulunun kararı ve Sena-tonun onayıyla not ortalamalarına katılması uygun görülmeyen derslerde başarı-nın gösterilmesi için kullanılır. Böyle bir derste yeterli başarı gösteren öğrenciye YT, gösteremeyen öğrenciye YZ notu verilir.

EK (Eksik) notu, dersin gereklerini zamanında tamamlayamayan öğrenciye verilir. Bu notu alan öğrenci, eksiklerini bir sonraki dönemin başlamasından önce tamam-lamak zorundadır. Verilen süre içinde eksiklerini tamamlayan öğrenciye, yeni bir not verilir. Öğrencinin eksiğini tamamlamaması halinde, EK notu o ders için hangi harf notlarının kullanıldığına bağlı olarak FF veya YZ notuna dönüştürülür. EK notu, yerine yeni bir not belirlenene kadar not bildirimi belgelerinde gösterilir, daha sonra gösterilmez.

MU (Muaf) notu, dikey ve yatay geçiş ile gelen öğrencilerin önceki Yükseköğretim Kurumu’nda alıp başarmış olduğu ve ilgili Birimin Yönetim Kurulu’nca muaf tutul-ması uygun görülen dersler için verilir.KL (Kaldırıldı) notu, programdan kaldırılması ve karşılığı gösterilmemesi nedeniyle öğrencilerin sorumlu tutulmayacağı dersler için verilir.

SD (Sorumlu Değil) notu, yapılan ders intibakı sonucu öğrencinin sorumlu olma-yacağı dersler için verilir.

DV (Devam Ediyor) notu, bir dönemden uzun süreli bir dersin henüz tamamlan-madığı dönemin sonunda, derse devam etmekte olan öğrencilere verilir.DZ (Devamsız) notu, devam koşulunu sağlayamayan öğrencilere verilir. Bu öğ-renciler dönem sonu değerlendirilmesine alınmazlar. DZ notu, FF veya YZ notu ile eşdeğerdir.
AÖF BAŞARI NOTU NASIL HESAPLANIR?

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapılan programlarda (İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan dersler ve ödevi olan dersler hariç) yapılan sınavlar sonucunda alınan notların, başarı notuna katkı oranları; ara sınav notunun % 30’u, dönem sonu sınav notunun %70’tir.

Bir Dersin Başarı Notu = (Ara Sınav Notu X %30) + (Dönem Sonu Sınav Notu X %70) değerlerinin toplamı ile hesaplanır.

Örneğin; “Çağdaş Felsefe” dersinin ara sınavında 60, dönem sonu sınavında 80 alan bir öğrencinin başarı notu şu şekilde hesaplanmaktadır.

Başarı Notu = (60 X %30) + (80 X %70) => Başarı Notu = 18 + 56 => Başarı Notu = 74

AÖF TEK DERS SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

4-5 Haziran tarihinde yapılan AÖF final sınavının sonuçları açıklandı. AÖF ders geçme notu vize ve final sınavlarının ortalaması alınarak yapılıyor. Tek dersten başarısız olan adaylar mezun olabilmek için AÖF Tek ders sınavına girebiliyorlar.

2015-2016 Tek Ders Sınavları 16 Temmuz 2016’da yapılacak. Tek ders sınavından başarılı olan öğrenciler mezun olma hakkını elde edecekler.

  • sınavlarına giren öğrenciler, AÖF sınav sonuçları açıklamasının yapılmasını merakla bekliyordu .  2016 2017 Güz Dönemi Ara Sınav Sonuçları açıklandı ." ifadeleri kullanıldı.
  • Milyonlarca öğrenci tarafından sonucu merakla beklenen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 'nin Güz Dönemi ara sınav sonuçları açıklandı . Peki AÖF sınav .
  • Ana Sayfa Egitim Merakla Beklenen 2016 AÖF sınav sonuçları açıklandı !  4 5 Haziran tarihlerinde yapılan AÖF final sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi.
  • ve İşletme Fakülteleri 2015 2016 Bahar Dönemi final sınav sonuçları açıklandı .
  • Günlerdir merakla beklenen AÖF sınav sonuçları henüz açıklanmadı .  2016 2017 AÖF Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri 13 Şubat itibari ile başlayacak.
  • AÖF sınav sonuçları için tıklayınız.  Öğrencilerin merakla beklediği sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ise Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.
  • sonuçları açıklandı mı herkes merakla bunu bekliyor .  AÖF 4 haziran sonuçları , AÖF sorgulama ekranı. AÖF 2016 Final sınavları 4 5 Haziran 2016 tarihinde gerçekleşti.
  • 09:14 HDP milletvekili Meral Danış Beştaş tutuklandı. Anasayfa > EĞITIM > Merakla Beklenen AÖF Final Sınav Sonuçları Açıklandı .
  • Binlerce adayın merakla beklediği o gün geldi. Anadolu Üniversitesi AÖF okuyan öğrenciler için Güz Dönemi 1. ara dönem sınav sonuçları az önce resmi olarak açıklandı .
  • Güz Dönemi ara sınavlarının sonuçları açıklandı .  öğrencilerin merakla beklediği sonuçlara , AÖF ’ün resmi sitesinde kimlik  Güz Dönemi Ara Sınavı 26 27 Kasım 2016 .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir