Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı’nın Kabulü Törenlerle Anıldı!

Yurdun çeşitli bölgelerinde 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü dolayısıyla anma programları düzenlendi. İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy ile birlikte marşımızın kabul edilmesinin yıl dönümü olan 12 Mart’ta çeşitli etkinlikler düzenlenerek anma programları hazırlandı.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün yıl dönümü dolayısıyla yurdun dört bir köşesinde çeşitli anma programları düzenlendi. Osmaniye’de Cebelibereket Kültür Merkezinde bir program düzenlendi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program parti başkanlarının da katılmasıyla konuşmalarla devam etti.

Osmaniye 75.Yıl Ortaokulu Müdürü Murat Aslan, İstiklal Marşı’nın önemini vurguladı. Murat Aslan, İstiklal Marşı’nın milletin bağımsızlık ve özgürlük savaşının ölümsüzleştiren, her dizesiyle milletin ortak duygu dünyasına seslenen eşsiz bir eser olduğunu belirtmesi salonu gözyaşlarına boğdu.

Mehmet Akif Ersoy’un dünyaya haykırdığı duygusal ve milli marşımızı ifade eden Aslan, “Milli şairimiz Kurtuluş Savaşının zor zamanlarında ecdadımızı umut ışığı olmuştur. Akif, hiçbir zaman umudunu ve inancını kaybetmemiş Milli Mücadele’nin heyecanını dizelere aktarırken adeta bir şahlanışın müjdecisi olmuştur. Merhum Akif için ne söylesek ne yazsak, onun bu ülke için yaptıklarının yanında okyanusta bir damla misali olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Milletvekilleri ve saygıdeğer vatandaşların konuşmalarının akabinde lise öğrencileri ve öğretmenler tarafından hazırlanmış olan oratoryonun seslendirildiği tören, yıl içinde İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy ile alakalı düzenlenen yarışmalarda dereceye almış öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir