Maydanozun Bilinmeyen 8 Faydası

Maydanozun bilinmeyen 8 faydası, maydanozun nelere faydası var ve maydanozun faydaları ve maydanoz nelere iyi gelir gibi sorularınızın cevabını haberimizde bulacaksınız.

Pek çok hastalığın bitkisel tedavisinde kullanılan maydanoz; aynı zamanda pek çok hastalığın bitkisel tedavisinde alternatif olarak kullanılır. Kalpten böbreğe, zayıflamadan cilt ve göz sağlığına her türlü iyi gelen maydanozun; sapı ve yaprakları çok vitaminli ve faydalıdır. İşte maydanozun bilinmyen faydaları…

Kalp Sağlığınız İçin Maydanoz Tüketin


Folik asit oranı yüksek olan maydanoz; kalbe giden damarlara iyi geldiği için tüketildiğinde kalp sağlığına olumlu yönde etki eden yiyeceklerden biridir.

Cilt Sağlığı


Maydanoz kalp sağlığının yanı sıra cilt sağlığına da iyi gelir. Yaşlanma karşıtı olarak tüketilen maydanoz; C vitamini oranı yüksek olduğundan tüketildiği taktirde vücuttaki kolajen üretimine de yardımcı olur.

Böbrek Sağlığı


Böbreklerde sindirim sorununa da iyi gelen maydanoz; böbreklerde taş gibi sorunlara da iyi geliyor. Maydanoz hem normal tüketildiğinde hem de suyu sıkılarak tüketildiğinde bu tip problemlere de iyi gelir.

Sinüzit ve Öksürük İçin Maydanoz Tüketin


Öksürükle birlikte oluşan mukusun vücuttan atılması için maydanoz tüketimi çok faydalıdır. Ayrıca sadece öksürük için değil maydanoz aynı zamanda sinüzite de iyi geliyor.

Göz Sağlığı


Maydanozda bol miktarda bulunan A vitamini içeriğiyle pek çok şeye iyi gelmesinin yanı sıra göz sağlığına da iyi gelir. Maydanoz retinanın ışığa olan duyarının korunmasına yardımcı olan pigmentlerin üretilmesine etkin olarak fayda sağlamaktadır.

İdrar Söktürme


Vücutta fazlalık olan ödemin atılması için etkin bir rol oynayan maydanoz; safradaki ve böbrekteki kaşların atılımı için de vücutta olumlu bir etki yaratmaktadır.

Ağız Kokusuna İyi Gelir


Maydanozun içeriğinde bulunan klorofil içeriğiyle ağız kokusuna karşı çok etkilidir. Aynı zamanda maydanoz nefes tazeleyici bir özelliğe de sahiptir.

Zayıflamaya Destek


Yağ hücrelerinin üremesini engelleyen maydanoz; zayıflamak isteyenlere en çok destek veren sebzelerden biridir. Maydanozun kilo verici etkisinden faydalanmak için sadece bitki halini yemek değil, aynı zamanda düzenli aralıklarla maydanoz suyu içmeniz de maydanozun zayıflatıcı etkisinden faydalanmak adına iyi bir adım olacaktır.

Maydanozun Bilinmeyen 8 Faydası

Maydanoz , yeşil renkli, damarlı bir bitki türüdür . Yaprakları baharat olarak kullanılmaktadır.

Ağustos-Eylül ayları arasında, beyaz renkli çiçekler açan, kazık köklü, 30-100 cm boylarında, iki yıllık otsu bir bitki. İlk yil bir yaprak rozeti, ikinci yıl ise bir gövde meydana getirir. Rutubetli ve sulak toprakları sever. Gövdeleri dik, tüysüz, köseli, içi bos ve çok dallı, yapraklari saplı, parçalı ve koyu yeşil renklidir. Çiçekler şemsiye şeklinde toplanmıştır. Yapraklari tüysüz, yeşilimsi, esmer renkli, armut seklinde ve özel kokuludur.

Maydanozgiller familyasından; tohumları ufak ve esmerdir. Meyvelerinin içeriğinde uçucu bir yağ ile apiin adlı bir glikozit vardır. Kökünde, biraz uçucu yağ, müsilaj ve apiin vardır. Yaprakları, kökü ve meyvesi kulanılır.

Ayrıca maydanoz suyunun ödemleri atmada çok etkili olduğu bilinmektedir.

Maydanozun Bilinmeyen 8 Faydası Özet Bilgiler

  • Maydanozun bilinmeyen 8 faydası , maydanozun nelere faydası var ve maydanozun faydaları ve maydanoz nelere iyi gelir gibi sorularınızın cevabını haberimizde bulacaksınız.
  • Maydanoz , inanılmaz bir A vitamini deposudur. Ayrıca zengin miktarda K ve C vitaminleri içermektedir. Sindirim sistemine çok faydalıdır.
  • Maydanoz , inanılmaz bir A vitamini deposudur. Ayrıca zengin miktarda K ve C vitaminleri içermektedir. Sindirim sistemine çok faydalıdır.
  • Maydanozun 8 Bilinmeyen Faydaları . Опубликовано : Oct 29, 2016.  Maydanoz , inanılmaz bir A vitamini deposudur. Ayrıca zengin miktarda K ve C vitaminleri içermektedir.
  • Video Maydanozun 8 Bilinmeyen Faydaları , upload by Bitkiler Ve Sağlık in 27. collection videos, download video karaoke beat.
  • Maydanozun Pek Bilinmeyen Faydaları . Saçlar için oldukça faydalıdır, aynı zamanda saçlara canlılık kazandırır.
  • maydanozun bilinmeyen 8 faydası başlığı henüz açılmamış! aşağıda maydanozun bilinmeyen 8 faydası ile ilgili başlıklar listelenmiştir. belki onlar işinize yarar.
  • Antibakteriyel özelliğe sahip, salata ve benzeri yiyeceklerin vazgeçilmezi maydanoz hakkında öne çıkan 8 faydasını sizler için bir arada topladık.
  • Maydanozun 8 Bilinmeyen Faydaları 3gp, mp4, flv, video Videowap Maydanoz , inanılmaz bir A vitamini deposudur.  Maydanoz , inanılmaz bir A vitamini deposudur.
  • Maydanozun bilinmeyen faydaları . 14 Temmuz 2014 Sağlık Bir Yorum Yaz 41 Görünümler. Maydanoz her şeye yakıştığı kadar, bedeninize de sağlık verir.

01/02/2017  · Maydanozun Bilinmeyen Faydaları Azerbaijan Doctors. Subscribe Subscribed Unsubscribe 2,877 2K Maydanozun 8 Faydası Muzun bilinmeyen 8 faydası . Mynet Kadin 10 Temmuz 2014

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir