Mahmud Efendi Külliyesi’nin Yıkımında Olay Çıktı!

Beykoz’da, İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun adına yaptırılan ‘Mahmut Efendi Külliyesi’ndeki bazı binalar kaçak olduğu gerekçesi ile yıkıldı. Yıkım için Belediyeye ait iş makineleri ile çok sayıda polis ekibi geldi.

Yıkım için sabah saatlerinde yoğun güvenlik önlemi alındı. İş makinelerinin saat 08.00 sıralarında içeri girmesiyle yıkım işlemi başladı.

 

Külliye yetkililerinin “Yıkım kararını gösterin” talebi karşısında gelen polis ekipleri sessiz kalmayı tercih etti. Yıkım işlemi süren bölümün Kur’an-ı Kerim kursu inşaatı olduğu öğrenildi.

OLAY YERİNE GELEN TOMA DEVRİLDİ

 

Bu arada olay yerine gelen TOMA, buzlanma olan caddede kayarak devrildi. Kaza sonucu hafif yaralanan 2 polis memuru, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İşte yıkım ve öncesine ait o görüntüler;

Çevik kuvvet polislerinin geniş güvenlik önlemi altında inşaat alanına giren iş makinalarını, bir grup giriş kapısında karşıladı. Mkinaları içeriye almak istemeyen grup ile polis arasında tartışma çıktı. Kısa süreli gerginliğin ardından grup dağılırken, iş makinaları alt kısımlarda bulunan 2 binanın yıkımına başladı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir